bezdůvodně nešťastná

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, dokážete pomoci s motivací? se ztrátou elánu, se ztrátou pocitu štěstí, se ztrátou radosti z maličkostí, i když nedokážu vlastně říct, co mi chybí, když mám úžasného partnera, oba jsme zdraví, oba máme práci, trávíme čas společně, nemám chuť cokoliv měnit, přesto mám pocit, že jen přežívám, že jsem se zastavila, že mě nic nebaví, že nemám na nic chuť.... až si přijdu zbytečná a můj zdravotní stav se horší.
Dobrý den,

i když to z venku může vypadat, že Vám nic nechybí, tak příznaky, které popisujete, není radno podceňovat. Už teď to vypadá, že Vám tyto příznaky (nedostatek motivace, ztráta elánu, ztráta pocitu štěstí, pocity zbytečnosti) působí hodně utrpení. A správně vnímáte, že tento stav se může ještě zhoršovat a působit Vám ještě větší trápení. To může být člověku až nebezpečné, hlavně kvůli postupné ztrátě smyslu života, proto je nejlepší netrápit se tímto stavem sám, neodkládat to a opravdu zajít za odborníkem (psychologem či psychiatrem) co nejdříve. Ten s Vámi projde možnosti léčení.

Psychika je v takovýchto stavech hodně vyčerpaná. Proto bych Vám na začátek doporučila něco jako "klidový režim pro psychiku". To znamená: co nejméně stresu, co nejvíce aktivního odpočinku, vyhýbat se řešení cizích problémů, zajistit pro sebe co nejvíce opory z Vašeho okolí (například: říci o Vašem stavu partnerovi a požádat ho o to, aby dočasně převzal některé z Vašich povinností, abyste měla více času například na procházky, malování, sport...cokoliv u čeho byste přišla na to, že by Vám mohlo "dobít baterky".)

Určitě se s Vaším stavem dá v psychologické poradně pracovat a věřte, že se Vám opravdu uleví, až zase naberete psychickou sílu a budete se moci ze života radovat. Když si vyberete mě, tak Vás v poradně moc ráda uvidím.

S pozdravem
Mgr. Klára Pešková