Batole se samo kouše do ručiček

1 Počet odpovědí:
Dobrý večer,
pane doktore, mám na Vás velkou prosbu.S přítelem máme krásnou 15 měsíční holčičku.Nedávno nám začala běhat,začala mluvit, pořád se směje.Ale asi před dvěma týdny se všechno změnilo, nejsem si jistá, jestli jde o období vzdoru a nebo je to něco jiného.Dcerušce se věnuji opravdu celý den, jsem s ní převážně doma já a přítel je hodně často v práci.Chodíme na procházky a venku spolu blbneme, směje se a je všechno v pořádku, jakmile ale přijdeme domů, vyndám jí z kočárku a chci jí svléknout, začne se hrozně vztekat, brečet a kousat se do ručiček.To samé začala dělat když jdeme papat a má se posadit na dětskou židli, když odcházíme s hřiště apod.Řev a scény mi tolik nevadí, říkám si, prostě se vyvzteká nedá se nic dělat.Nikdy jsme jí nedali na zadek, jsme zrovna ti rodičce, kteří se snaží vše vysvětlit a max.zvýšit hlas, když to nezabírá necháme vyvztekat a jde se dál, dáme nakonec pusinku aby věděla, že jí milujeme.Stresuje mě ale to, že se kouše....že si ubližuje.Kdykoliv to stihnu v tom vzteku, tak jí vezmu ručičku a řeknu Ne.Mám strach jestli něco neděláme špatně..Patří to k tomu věku? Jinak byla vždycky klidná...mazlí se s námi, chodí dávat pusinky, at ted je to dva týdny...co se jí nic nelíbí...Jak bychom se měli zachovat a reagovat? Stále přemýšlím, co jí třeba stresuje, ale přijde mi, že vše děláme stejně.Nebyla jsem od ní ani několik hodin...jsem opravdu pořád s ní a i v noci když potřebuje.Vůbec si to nedokážu vysvětlit.Nás taky občas kousne, ale většinou když má hlad..a nebo je mrzutá...to už poznám,ale je to spíš mírné kousnutí, ale sebe vysloveně kouše.Budeme moc ráda, za Vaši radu, jsme opravdu nešťastní..nevíme, co dělat.Moc Vám děkuji.
Milá maminko, přes Vámi velmi pěkně a zevrubně popsaný stav nedokáži Vám s potřebnou mírou určitosti sdělit, co je příčinou či příčinami chování Vaší dcerky. Není to však obvyklé a proto Vám přece jen doporučuji osobní návštěvu - a´t už u mě nebo jiného odborníka. Oceňuji, že vnímáte chování svého dítěte jako signalizující nějaký jeho problém a chcete jej zodpovědně řešit. Věřím, že i ve vašem případě je řešitelný.
Zveme vás na návštěvu:
Návštěvu si můžete objednat přes portál Známylékař.cz. Použijte tlačítko Objednat se.