Bartholiniho zlaza

Dobry den pane doktore,
dlouho mne trapi cysty Bartholiniho zlazy. Jiz mam na jedne strane jednu cystu uz pres pul roku a na druhe strane se mi take casto vyskytne. Pan doktor, ktereho jsem mela pred tim, tak mi to nelecil a rikal ze se s tim musim smirit. Kazdopadne jsem mlada a omezuje mne to v sexu a psychicky. Mate s timto zkusenosti, myslim s lecbou? Jestlize ano, mohla bych se k Vam objednat? Dekuji moc a budu se tesit na Vas. Jana
Dobrý den, pokud se jedná o opakované cysty Bartolínské žlázy, tak na to podle mé zkušenosti dobře funguje, zavedení tzv. lápisu, což. je chemická látka, která umí chemicky zlikvidovat-popálit vnitřke pouzdra cysty. Následně s odstupem 24-48 h se vyndavá kompletní Bartolinská žláza. Dělá se to v některých nemocnicích. Takže je nutná krátkodobá hospitalizace. Z Prahy mám velmi dobré zkušenosti s Apolinářem. S pozdravem K. Inkov

Jano, dobry den, samozrejme se objednat muzete, rad Vas vysetrim a osetrim. Pokud ale jde o cystu bartholinske zlazy, ktera se casto infikuje( tedy zhnisa),a samozrejme vyrazne boli a brani nejen se u, ale i pohybu a sezeni, je vhodnejsim resenim chirurgicky zakrok- v tomto pripade se potize prakticky nevraceji, coz bohuzel nelze rici o opakovane lecbe antibiotiky- tam jsou caste recidivy. Rikam to jen proto, abyste pocitala i s moznym vykonem v narkoze, ke kteremu je treba pacientku objednat do nemocnice. Preji pekny den a klidne se domluvte s mou sestrickou v ambulanci nebo se Ke mne objednejte do Sexuologickeho ustavu.
S pozdravem MUDr. Ludek Fiala, MBA