Dobrý den, paní doktorko. chtěla bych se zeptat, zda je nebezpečné užívat antidepresiva Argofan v těhotenství. trpím úzkostnými stavy. lék užívám již asi 10 let. pokoušela jsem se opakovaně o vysazení, ale neúspěšně. Plánuji založení rodiny, můj psychiatr doporučuje ihned poté, co zjistím, že jsem těhotná, vysazení, ale já mam obavy, že to bez léků nebudu zvládat. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, souhlasím s doporučením Vašeho psychiatra. V případě zjištění gravidity bych lék vysadila, minimálně po dobu prvních 12. týdnů a další postup volila dle Vašeho aktuálního psychického stavu. Pokud je nutné užívat léky v průběhu gravidity, měla by k tomu být indikace, kdyby se u Vás úzkostné stavy znovu objevily, možná jsou vhodnější antidepresiva ze sk.SSRI(sertralin, citalopram...) s kt. je více zkušenosti s užíváním v průběhu gravidity.
S pozdravem MUDr.Martina Vetešníková Klimová

Doc. MUDr. Ivo Paclt
Doc. MUDr. Ivo Paclt
Psychiatr
Praha
Genetická pracoviště provádí průběžné hodnocení je možné indikovat vyšetření,myslím , že Argofan můžete užívat, pokud lék vysadíte budete pravděpodobně prožívat velké úzkosti. Zdravím Prof. Paclt

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

• Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.