antidepresiva a těhotenství

Dobrý den, paní doktorko. chtěla bych se zeptat, zda je nebezpečné užívat antidepresiva Argofan v těhotenství. trpím úzkostnými stavy. lék užívám již asi 10 let. pokoušela jsem se opakovaně o vysazení, ale neúspěšně. Plánuji založení rodiny, můj psychiatr doporučuje ihned poté, co zjistím, že jsem těhotná, vysazení, ale já mam obavy, že to bez léků nebudu zvládat. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, souhlasím s doporučením Vašeho psychiatra. V případě zjištění gravidity bych lék vysadila, minimálně po dobu prvních 12. týdnů a další postup volila dle Vašeho aktuálního psychického stavu. Pokud je nutné užívat léky v průběhu gravidity, měla by k tomu být indikace, kdyby se u Vás úzkostné stavy znovu objevily, možná jsou vhodnější antidepresiva ze sk.SSRI(sertralin, citalopram...) s kt. je více zkušenosti s užíváním v průběhu gravidity.
S pozdravem MUDr.Martina Vetešníková Klimová
Doc. MUDr. Ivo Paclt
Doc. MUDr. Ivo Paclt Psychiatr Praha
Genetická pracoviště provádí průběžné hodnocení je možné indikovat vyšetření,myslím , že Argofan můžete užívat, pokud lék vysadíte budete pravděpodobně prožívat velké úzkosti. Zdravím Prof. Paclt

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku

Potřebujeme údaje o vašem umístění, abychom mohli vaši otázku poslat nejlepším odborníkům