Alkohol jako lék

1 Počet odpovědí:
Dobrý den vážená paní doktorko, můj dotaz možná bude směšný, ale pro mne znepokojující. Chtěla bych se zeptat co to znamená, že mi stačí vypít jedinou štamprli kvalitního alkoholu a cítím jak vi "vlezla do hlavy" nevím jak to jinak popsat. Tak samo stačí 2 dcl kvalitního vína a už to pociťuji, nebo 2 dc piva. Dělá mi to problémy ve společnosti, protože víc nesnesu a cítím se, jak bych vypila místo 2 dcl vína, tak litr. Čím to je, že alkohol na mne v tak miniaturním množství působí, vždyť se říká, že je zdravé si sem tam ho dát. Děkuji vřele za odpověď
Dobrý den, nevím, jestli směrujete Váš dotaz správným směrem. Alkoholem, respect. alkoholismem se zabývá psychiatrie, kde by Vám možná mohli odpovědět i na Váš dotaz, i když s alkoholismem nesouvisí, jen s alkoholem. Vstřebávání a vylučování alkoholu tělem řeší zase chemici. Není mi známo ani kolik Vám je let. Nicméně je již známo a na netu tuto informaci najdete, jaké maximální množství alkoholu na osobu se povoluje. Závisí to také na tělesné konstituci. Pokud nesnesete alkohol, pak to zřejmě souvisí s aktivitou alkoholdehydrogenázy, ale na to se zeptejte chemika. Moc nerozumím Vašemu znepokojení, v dnešní době je spíše problém to, že se alkoholu holduje až moc. Pokud Vám to nějak pomůže, tak já nepiju tvrdý alkohol vůbec, protože nesnesu ani minimální množství ze stejných důvodů jako vy a víno piju jen malou skleničku a i tu popíjím dlouho a musím ji hodně zajídat. S pozdravem, Dr. K. Šochová.