Ako postupovať pri bolesti a nedostatočnom ohybe zápästia.

2 Počet odpovědí:
Dobrý deń, pán doktor.
Chcela by som sa informovať o postupe a možnostiach liečby bolesti ĺavého zápästia. Mám Sjogrenov syn. s pridruženou sek.artritídou, ktorá je však väčšinou prechodného rázu.Teraz po infekte HDC so subfebriliami má silne bolieva ´ľavé zápästie pričom ho nedokážem ohnúť mediálne.Zhyb nie je teplý, bez opuchu, lokálne aplikované Flector alebo Voltaren náplasť i gel. USG vyš. zo 6.10.2017: :...v oblasti zápästia malé množstvo tekutiny v medzikĺbovych priestoroch, šľachy a pošvy bez dif,štrukturálnych zmien, bez ohraničenej tekutinovej kolekcie.Atrotrické zmeny v oblasti karpu a priľahlých zhyboch, ojedinele s drobnými kalcifikátmi periartikulárne. Záver: Možné akútne zápalové zmeny v terene chronických zmien. Aktuálne užívam Minocyklin , Kurkumu a Oregano olej , Kolagen. Po preliečení je možná aplikácia kys.hyaluronovej do zápästia? Z aplikácie kortikosteroidov mám obavy aby neurýchlili rozvoj artrózy. Zápästie dokážem mediálne zohnúť len na cca 15 stupňov.
Ďakujem za odpoveď. Jana
Dobrý den. Omlouvám se, ale bez klinického a RTG vyšetření těžko dokážu poradit. Dle uvedených skutečností spíše radím konzultovat v první řadě revmatologa