1.třída - problém

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, paní doktorko,
ráda bych se s Vámi poradila - syn,6 let, začal navštěvovat 1. třídu, bohužel kamarádi ze školky jsou ve vedlejší třídě, ve své třídě zá jen 3 kamarádky, ale on je spíše "klučičí" kamarád. Do školy se netěší, kamarády zatím nemá, těší se jen na odpoledne - kdy je družina a uvidí se s nejlepším kamarádem ze školky, který chodí do vedlejší třídy.
Vím, že chyba byla ho nepřeřadit už o prázdninám, ale bála jsem se, že ve třídě kam chodí nejlepší kamarád chodí i kluci dvojčata, které mého syna ve školce zlobili, a to jsem nechtěla ... Vellké výčitky mám nyní já, syn od 1.9. 2x nebrečel, jinak vždy ano. Ve třídě však spolupracuje a prý nemá problém. O přeřazení nestojí (když jsem se ptala), vypadá to že si zvykl na trošku přísnější paní učitelku. Prosím poraďte a nebo budu ráda když si uděláte na mne a syna chvíli, abychom to mohli co nejdříve "rozseknout" jak postupovat. díky moc
Dobrý den, první třída může být pro děti - a mnohdy i pro jejich rodiče - velká změna. Velmi si vážím toho, že si říkáte o pomoc a podporu a uvažujete, jak situaci nastavit lépe, ku prospěchu syna a také vás jako rodičů. Vzhledem k tomu, že jsme se souběžně s Vaším dotazem domluvily na konzultaci, vím, že se situace uklidnila a provedené změny zafungovaly.