MUDr. Otakar Kovář

Gynekolog Více

Jindřichův Hradec 1 adresa

Gynekologicko - porodnická ordinace
U Nemocnice 380, Jindřichův Hradec

K panu doktorovi jsem chodila ráda, milý přístup okořeněný kapkou humoru. Po 10 letech jsem od něho odešla, neboť mě svojí reakcí na mé potíže překvapil a měla jsem pocit, že zanedbává prevenci. U nového gynekologa jsem se hned na vstupní prohlídce dozvěděla velký zdravotní problém, na který přišel díky ultrazvuku, který pan doktor Kovář ve své ordinaci nemá a nikdy mě nikam neposlal. takže zklamání.

Od pana doktora jsem odešla a zjišťuji, že lépe jsem nemohla udělat. Dle toho jak se i zachoval k mé kamarádce, co měla mimoděložní těhotenství. Opravdu nedoporučuji. Dříve byl pan doktor asi svědomitý a nic se nesnažil zanedbat, ale teď už si tím nejsem tak jistá

Pan doktor neřeší problémy pacientek do hloubky problému, snaží se ho řešit jen na té nejnutnější úrovni. Dříve byla jeho péče o pacientky lepší. Nyní je to čím dál horší. V této chvíli uvažuji o změně lékaře, protože pan doktor můj problém nijak neřeší. Takže spíše nedoporučuji.

Díky bagatelizování problémů se syn předčasně narodil a bohužel i umřel. Dnes máme dvě děti, protože jsme změnili gynekologa i nemocnici. Pana doktora nedoporučuji !

Souhlasím s názorem, že pan doktor byl kdysi asi dobrým gynekologem, ale nyní mi jeho přístup také připadá také poměrně laxní. Kouknout, nasadit léčbu, nezájem, že zrovna tato léčba mi nevyhovuje, nezájem, že problém se několikrát do roka opakuje, žádné vysvětlení proč tomu tak je, jak předcházet problému. Jsem jeho pacientkou cca 7let a vážně uvažuji o změně doktora. Mám časté problémy, které se opakují a když se dožaduji nějakého vysvětlení nebo alespoň rady co dělat abych se problémům vyhnula, jeho odpověď typu: "To je jako když chytíte chřipku. Taky vám neřeknu jak jí chytíte." Takové odpověďi mi po letech opravdu nepřijdou adekvátní. Navíc léčbu, kterou dle mého všem nejčastěji nasazuje, je zdlouhavá, vím od kamarádek, které navštěvují jiné doktory, že lze lečit rychleji a účiněji (také jsem musela jednou k jinému gynekologovi, a místo léčby na cca 14dní, stačila 1injekce!). Ano, pan doktor je milý, vlídný a vtipkující,(také ale velmi šetřící!- na výsledek jednoho testu jsem čekala 3týdny,než bude více odběrů, protože jednotlivě je to moc drahé) ale toto bude stačit jen těm pacintkám, které nemají žádný problém. O vybavení ordinace se raději nezmiňuji.

Mé zkušenosti nejsou moc milé. Když jsem čekala prvního syna, chodila jsem do poradny pana doktora Kováře. Bohužel jsem měla velké přírustky váhy, které jsem si nezavinila sama, jelikož jsem měla nevolnosti celé těhu. Když jsem mu na jeho námitky řekla, že už opravdu nevím, co mám jíst, bylo mi porazeno, že nemusím jíst klidně 14 dní, prý bude mít mimi z čeho čerpat. Nebo jsem nemohla vylézt na lůžko a poprosila jsem ho o pomoc,tak mi odpověděl, že když jsem si to dítě udělala, tak ať se snažím sama. No otřes, NEDOPORUČUJI. Při zjištění druhého těhotenství jsem změnila lékaře a byla jsem nadmíru spokojená.

S doktorem Kovářem mám jen jednu zkušenost a doufám, že byla poslední! Je to asi půl roku co jsem spěchala ke svému gynekologovi pouze pro předpis na antikoncepční pilulky. Bohužel jsem svého lékaře již nezastihla v ordinaci a byla jsem nucená navštívit jeho kolegu - doktora Kováře, který ten den ještě ordinoval.
Sestra se ke mě chovala víc než vlídně a naznačila mi, že vystavení předpisu nebude žádný problém a ihned mě pozvala dál do ordinace. Mé nadšení a milé překvapení však povadlo, když jsem usedla k rohu stolu doktora Kováře. Prakticky bez pozdravu a jakéhokoliv konkretizování co vlastně od něj potřebuji jsem dostala nehoráznou přednášku o stavovacích návycích. Nemám zrovna postavu Holywoodské topmodelky, ale že bych byla nějaká stokilová koule se mi tedy taky nezdá. Po zhruba patnácti minutách keců o dělené stravě a pravidelných dávkách ovoce a zeleniny a že mám jíst 6x denně (pro člověka, který pracuje 16 hodin denně ve stresu a za volantem naprosto nereálná věc) a poučkách o častém pohybu a cvičení, mi došla trpělivost a doslova jsem vystřelila z té ordinace hrůzy pryč.
Pane doktore - jestli máte nějaký komplex méněcenosti, tak si ho vyřešte sám se sebou a nevybíjejte se na svých pacientkách.
Mudr. Kovář - už nikdy víc!!!

Reakce na rodičku z JH: nejsem totální škarohlíd, jen jsem měla smůlu, že v době, kdy jsem měla celkem akutní potíže, tak má ošetřující lékařka byla zrovna na dovolené, proto jsem musela využít služeb lékaře, který zrovna byl na poliklinice k dispozici. Nechci zacházet do podrobností, ale slova "rutinní a laxní" plně vystihují přístup pana doktora, možná bych přidala i "bagatelizující". Naštěstí pro mne, po týdnu se paní doktorka vrátila a moje problémy narozdíl od pana doktora okamžitě řešila a vyřešila.

S manželem se 2.5 roku snažíme o miminko - pan doktor tuto skutečnost jakoby přecházel. Měla jsem nepravidelně menzes a jediné, čím to bylo řešeno byla injekce...před dvěma měsíci jsem od něj odešla a musím říct, že lituji toho, že jsem to neudělala dřív. Nynější pan doktor začal naši situaci řešit, tak snad se dočkáme:-)
Co se týče vybavenosti ordinace musím souhlasit s tím, že bez dobrého vybavení nemůže být dobrý gynekolog...
Pokud hledáte dobrého a spolehlivého gynekologa, tak pana doktora bohužel nemůžu doporučit...

Pan doktor Kovář kdysi býval dobrým gynekologem,ale v poslední době má laxní přístum k pacientkám.Co se týče vybavení-opravdu hrůza!