Zelný trh 11, Brno-střed, Brno

Psychologické konzultace • Od 1 500 Kč

Individuální psychoterapie • Od 1 500 Kč

Psychoterapie • Od 1 500 Kč +1 Více

Supervize • Od 1 500 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

TerapieProVas.cz

Pracuji jako psycholog a psychoterapeut především s dospělými.

Absolvoval jsem psychologii a žurnalistiku na FSS Masarykovy Univerzity...

Léčené nemoci

• Deprese
  • Stres
  • Nízké sebevědomí
Zobrazit všechny léčené nemoci

• psychoterapie

Pana Mgr. Ženku jsem kontaktovat v situaci, kdy na mě velmi dolehla pandemie a i s tím spojené výrazné zhoršení vztahů v širší rodině. Byl jsem na tom psychicky velmi špatně, nic mě nebavilo, šel jsem od ničeho k ničemu, což hodně negativně ovlivňovalo i můj vztah se ženou a dítětem. Pravidelné konzultace s panem Ženkou, který byl velmi empatický, naslouchal, ale hlavně mě nakonec provedl tím "peklem" tak, že se cítím o mnoho lépe a mohu normálně existovat. Velmi mi pomohlo i to si uvědomit, že se člověk nemusí vždy cítit perfektně, že nemusí vše perfektně fungovat a také, že člověk sám nemusí být perfektní.

Umístění: TerapieProVas.cz Problémy s úzkostí

S úzkostí jsem se více trápil od střední školy. Potýkal jsem se s ní i dřív, ale to mi ještě tolik nekomplikovala život. Až po několika letech jsem se odhodlal vyhledat odborníka. Jít k panu Ženkovi bylo správné rozhodnutí. Díky jeho přístupu jsem rychle získal důvěru k terapeutické zkušenosti. Do ničeho mě netlačil, pouze se snažil jemně nastavovat směr.

Na první sezení jsem přišel s tím, že se jen potřebuji nějak zbavit oné strašné úzkosti a že o sobě nebo o svých vztazích s okolím už nemůžu dozvědět nic moc nového. Brzy jsem se nestačil divit. S jeho pomocí jsem objevil tolik nových věcí, až mi to přijde neuvěřitelné. Původně jsem si připravoval jednotlivé body, o kterých chci mluvit, ale postupně se naše rozhovory staly mnohem spontánnějšími. Na terapii jsem se vždy těšil a odcházel z ní mnohem živější. Nakonec jsem zjistil, že se úzkosti nelze zcela zbavit a že v mém životě hraje i svou roli. Naučil jsem se s ní však mnohem lépe pracovat, nehroutím se tolik z budoucích věcí, které teď nemůžu vyřešit, získal jsem mnohem pozitivnější náhled sám na sebe a uvědomil si, že za řadu věcí, které jsem si dával za vinu, zkrátka nemůžu.

Ještě nevím, zda a jak moc se moje zkušenost projeví v reálném životě, ale dovoluji si věřit, že bude mít velmi pozitivní dopad. Pana Ženku mohu jedině doporučit.

Umístění: TerapieProVas.cz individuální psychoterapie

Do terapie k Ondrovi Ženkovi jsem chodila zhruba 10 měsíců a vnímám to jako jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Ondra je velmi lidský, s opravdovým zájmem, lehkostí a odvahou se vydat i tam, kam má člověk sám jít obavy.
Ondro, moc hezky se mi s Vámi radovalo, smutnilo, nadávalo, tápalo a prostě jen jednou týdně na pár desítek minut existovalo, bylo to pro mě obohacující na všech frontách a přála bych všem takto pozitivní zkušenost. Díky!

Umístění: jiné místo psychoterapie

K panu doktorovi jsem začala chodit kvůli ranním neurózám a strachům, pocitům přetížení a nespokojenosti. Celkově jsem se potřebovala znovu zorientovat a najít směr. Pan Ženka mě citlivě, ale pevně pomáhal projít různá zákoutí pocitů a vzpomínek, do kterých jsem dřív ani nechtěla nahlížet. Pomáhala mi i literatura, kterou mi doporučil. Taky jeho jasné odpovědi na mnou pokládané otázky. Moc mi pomohl a přesto, že terapie skončila asi před čtvrt rokem, často na naše hovory vzpomínám. Pana doktora velmi doporučuji.

Začít docházet na terapii pro mne bylo zásadním rozhodnutím. Tou nejlepší volbou pak bylo, že jsem si vybrala Ondřeje Ženku. Za poslední tři roky jsem možnost terapie využila dvakrát, pokaždé ve chvíli, kdy jsem se dostala do složité životní situace, kterou jsem potřebovala probrat s někým, komu mohu důvěřovat, bez strachu se mu svěřit a s jeho pomocí toto složité období zvládnout. Ondřej je kvalifikovaný profesionál, je chápavý, empatický, zároveň pevný v moderaci rozhovoru, takže kromě podpory a pocitu bezpečí dokáže debatu vést k bolavým místům, která mnohdy skrývají jádra problémů. Měla jsem přání na sobě pracovat, popsat určité vzorce svého chování, které mi způsobovaly úzkost a naučit se s nimi lépe vědomě zacházet. Což se mi díky Ondřejovi povedlo. Vzhledem k tomu, jak velmi osobní a intimní terapie z principu je, je pro mne velmi složité tuto zkušenost předat a konkrétně popsat, jak jsem se cítila, i když bych to udělala velmi ráda, abych dodala odvahu všem, kterým by terapie také mohla pomoct. Velmi jednoduše však mohu říct, že v tom největším životním zmatku byla ta hodina v každém týdnu ostrovem úlevy a uvolnění, kdy jsem mohla být sama sebou, soustředit se na sebe, uvědomit si, co chci, co nechci, co mi dělá dobře. A z posledního sezení jsem odcházela mnohem sebevědomější, než když jsem k Ondřejovi přišla poprvé.

Ondřeje jsem vyhledala s konkrétním osobním problémem, který jsem chtěla vyřešit a rychle se posunout dál. Povídáním jsem se dopracovala k tomu, že problémem není samotný "problém", ale vede k němu řada zásadních (avšak mně předtím neviditelných) příčin. Postupně jsem si s pomocí uvědomovala, odkud problémy plynou. Začala jsem nad sebou, chováním a vztahy více přemýšlet a pracovat na nich. Nyní si uvědomuji, že žiji v několika směrech kvalitnější život, zklidnila jsem se a cítím, že se mám líp. Sdílení problémů s Ondřejem mi pomohlo a nastavilo ten druh zpětné vazby, který jsem pro nastartování změny potřebovala. Ondřej má kromě odborných kvalit také skvělé lidské kvality - je to srdečný, empatický a milý člověk. Na 100 % jej proto doporučuji nejen jako psychologa, ale také jako člověka :)

Ačkoli jsem do Ondřejovy poradny poprvé vkročila se zcela konkrétním problémem, který jsem chtěla vyřešit, během několikaměsíční spolupráce jsem se jako "vedlejší účinek" posunula i v dalších oblastech. Kromě vstřícnosti, lidskosti, charismatu a profesionality jsem u něj totiž našla spoustu inspirace a energie k osobnímu rozvoji. Je trpělivým a pozorným posluchačem, který místo jednoznačných odpovědí nabízí podnětné otázky a bystré komentáře, který projeví soucit, pokud se zrovna nedaří, a raduje se s vámi ve chvílích, kdy je život tak super, že je to na jednoho člověka moc. Oceňuji, že ho vždy zajímá zpětná vazba a snaží se na sobě neustále pracovat. Dávám jedenáct a půl bodu z deseti a doporučuji :)

Pan Ženka je empatický člověk, který nabízí řešení komplikovaných životních situací svou otevřeností a velmi lidským přístupem. Jako pacient jsem nikdy neměl pocit, že by ho moje problémy nudily nebo obtěžovaly, naopak měl vždy relevantní komentáře, které mně v průběhu terapie dodávaly velmi cenný pohled zvenčí a vybízely k autonomnímu jednání. Prostředí ordinace je příjemné, až na poněkud předpotopní systém vrátnice u hlavního vchodu, kde musíte paní vrátné pokaždé nahlásit za kým jdete:-). Jinak rozhodně doporučuji.

Pan Ženka je velmi sympatický člověk, který ve Vás hned při prvním setkání budí důvěru. Prostředí poradny je příjemně domácí. Mimoto je to profesionál, který vždy v pravou chvíli řekne to správné takovým způsobem, že to ve Vás "pracuje" až do dalšího sezení. Pomohl mi při rozhodování v nelehké osobní situaci a dodal mi sílu a odvahu k dalším krokům. Mohu jen doporučit!