Angiogeneze

Chronická lymfocytární leukémie

Cytologie +1 Více

Cílená léčba lymfoidních malignit

Zobrazit ostatní profily hematologů v okolí

IV.interní hematologická klinika, Fakultní nemocnice Hradec Králové

Vedoucí laboratoře IV. interní hematologické kliniky FN a LF UK Hradec Králové.
Docent, vnitřní lékařství. Předseda, česká skupina pro chronic...

Léčené nemoci

• hematologie
  • vnitřní lékařství - interna

Pan doktor je opravdový specialista. Je příjemný, zkušený a hnedka identifikoval příčinu mé nemoci. Moc mu za to děkuji.

Děkuji za milá slova.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, má smysl brát při chronické lymfatické leukémii (bez léků) něco na zvýšení iminuty a co, díky. Alice

doporučoval bych pití zeleného čaje - laboratorně i klinicky bylo zjištěno, že to má určitý podpůrný vliv, respektive "tlumí" leukemické buňky. Nelze ovšem od toho očekávat zázraky. Jinak lze eventuálně brát multivitaminy.
S pozdravem L. Smolej

prof. MUDr. Lukáš Smolej

Dobrý den rád bych se zeptal mám krevní skupinu A1+ bližší specifikace nevím jen mne napadlo co se stane když při transfůzi dostanu 0 změní se moje krevní skupina zcela nebo ji jen částečně ovlivní nebo se časem opět vrátí na mou původní bez příměsi té 0.
Jde mi v podstatě o to že spadám do kategorie pěstitel sběrač a díky skupině A vlastně bych ani neměl jíst a některé organizmus nedokáže strávit ani z těla vyloučit ,myslím že kdyby mi v těle zůstaly stopy té 0 mohlo by mi pomoci v podstatě detoxikovat protože 0 jsou všežravci děkuji za vaši odpověd

z hlediska krevní skupiny se při transfúzi skupiny 0 Vaše krevní skupina nezmění. Ve Vašem případě, pokud byste dostával transfúze, byste ovšem stejně dostával trasfúze skupiny A. (transfúze skupiny 0 se pro jiné skupiny používá pouze v případě akutní potřeby, kdy krevní skupina nemocného není známa - například pokud je do nemocnice přivezen nemocný z těžké autohavárie s těžkými poraněními a je nutno co nejrychleji podat transfúzi.
S pozdravem L.. Smolej