Lékařské vyšetření sportovců +5 Více

Zobrazit ostatní profily dietologů v okolí

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Lékařské vyšetření sportovců +5 Více

Zobrazit ostatní profily dietologů v okolí

Pracuji 15 let jako lékař na rehabilitační ambulanci v Klášteře v Opavě, kde je mou prací odborná péče o pacienty s potížemi pohybové soustavy, poúraz...

• Obezita

• rehabilitační a fyzikální medicína
  • nutriční terapeut
  • obezitolog

Lékařské vyšetření sportovců

Preventivní prohlídky

Vyšetření pohybového aparátu

Rehabilitace Klášter

Je profesionální, vstřícná a má příjemné vystupování.

zajímala se o celkový zdravotní stav a nejen o moje bolesti zad. hledá pravou příčinu bolestí

velmi příjemná a profesionální

G

velmi osobní a profesionální přístup

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak velký je problém, když nedokážu pozřít kapsle s léky, sypu si jejich obsah do vody a poté je piju. Může to mýt nějaké vedlejší účinky nebo špatný nástup léků? Jedná se o spalovače (hubnutí). Děkuji za odpověď.

Chybu bych viděla v jiné věci - neexistují vědecky potvrzené účinky preparátů na spalování tuků . Kdyby existovaly , nebyla by na světě obezita .. Raději investujte peníze a čas do kondičního trenéra .

MUDr. Monika Oslizlová

• Dobrý den, je mi 18 let, měřím 155 cm, vážím 43 kg a podle měření mám 6.5 % tuku v těle a podle lékařky bych měla přibrat. Trápí mě ale bolesti břicha, křeče a nadýmání a kvůli tomu pak nemůžu moc jíst. Můj jídelníček vypadá přibližně tak, že se snažím jíst po menších porcích pětkrát denně, někdy však svačiny vynechám, protože nejsem schopná jíst kvůli bolestem. Snídám vždy ovesné vločky s ovocem, jogurtem a oříšky, svačim celozrnné pečivo, občas proteinové tyčinky, jogurty s musli, k obědu mám vždy maso s těstovinami, rýží, kuskusem či jinou přílohou, přidávám i oleje a tuky a k večeři si většinou peču něco sladkého zdravého, kde používám například vejce, vločky, tvaroh, ořechy a sladím přes den stévií. Často ale taky žvýkám a mám tak jeden balíček žvýkaček za den. Taky často sladím nízkokalorickými sirupy, čekankovým sirupem a používám občas proteinové prášky. Užívám chlorellu, macu a zelený ječmen. Také přes den sním minimálně kilo zeleniny, kterou mám na oběd a hlavně večer. Zeleninu jim jakoukoliv, zelenou i barevnou, tepelně upravenou i syrovou. Večer vždy když nemám pocit, že nejsem dost nasycená a stále mě honí chutě, tak se jdu po večeři vždy dojíst zeleninou, které sním klidně další tři kusy. Jinak se věnuji silovému tréninku v posilovně dvakrát týdně, dvakrát týdně cvičím doma a trénink trvá vždyť hodinu a půl. Jednou týdně si před tréninkem dávám nakopávač Nocco. Nevíte kde by mohla být chyba ve stravě či cvičení a co bych měla dělat proto, aby mě břicho nebolelo a mohla normálně jíst a nevynechávat kvůli tomu jídla? Děkuji moc za odpověď.

Milá slečno, z výše uvedeného mě jde hlava kolem ... takto výrazné předávkování vlákninou jsem už dlouho neviděla.
    Vaše dávka zeleniny + vloček + chlorely a zeleného ječmene je tak obrovská, že se celý den musíte naprosto zmítat v křečích a v těžkém nadýmání... Nemluvě ani o tom, že toto všechno vám tak dokonale vymete střevní klky, že toto střevo pak není schopno ani nějaké živiny a vitamíny vstřebat.
    Myslím, že trpíte určitou formou ortorexie, neboť jste se rozhodla, že budete jíst všechno takzvaně zdravé a v jakémkoli množství...
    Ale všeho moc škodí a vy se celý den jistě vznášíte jako nafukovací balon.
    Proto bych raději volila max. 400g zeleniny denně, 100g mysli, 50g ovoce, toto již je dostatečná dávka vitamínů, i vlákniny a další chlorelu či zelený ječmen netřeba !! Pozor i na sirupy - obsahují zcela nevhodné typy sacharidů.
    Raději jděte sportovat na čerstvý vzduch a budete mít hned chuť k jídlu !! a ve vašem věku nerada vidím jakékoli proteinové prášky či nakopávače !!!

MUDr. Monika Oslizlová

• Obezita