Monika Hanáková, urolog Brno

Velkopavlovická 25, Brno-střed, Brno
UROMEDA s.r.o.

Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

Čekací doby (standardně hodinu, někdy dvě) jsou opravdovým utrpením. Paní doktorka někdy působí trochu ztraceně, přesně jak tu někdo píše "ráda by poradila, ale neví jak", ale lidsky to jde.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, je mi 22 let a mám problém už několik roků, že po vymočení mi po chvilce stejně troška moči unikne. Nejsem si jistý, čím to může být (asi prostata), prodělal jsem taky zánět močové trubice (cca mezi 12-16 rokem života). Zkoušel jsem brusinkové čaje a cvičení, kdy při močení onen proud na chvíli zastavím a pak zase pustím, ale ani to mi teď už nezabírá. Také občas pociťuji zvýšenou potřebu jít na záchod i když nemám, co pořádně vypustit z "nádrží".

Prosím o radu.

Děkuji

Určitě nepřerušujte močení. Poškozujete tím funkci močových cest. Brusinky tento problém nevyřeší. Také já doporučuji urologické vyšetření. Po zánětu v mládí můžete mít jizvičku v močové trubici a to může být příčinou úniku malé porce moči po mikci.
    Zdravím. Dr Hanáková.

MUDr. Monika Hanáková

• Dobrý den, poslední týden a par dnů mám problém s varlaty, při vyvrcholení masturbace občas vyjelo pravé varle do podbrisku, ale hned do vteřiny se vrátilo .. Asi po 3 dnech jsem si v horní části pravého varlete nahmatal tvrdší bulku, připadalo mi jak kdyby byla na tom svazci který vede z varlete.. poté mě par dni varle při chůzi bolelo a podobně.. 2 dny zpátky bolest úplně vymizela a připadalo mi i jak kdyby bulka začínala mizet (byla měkčí a menší), ale teď jsem si na ni sahal znovu a zase mi připadá stejná jako na začátku a ještě při prohmatavani nepříjemný pocit a občasná bolest .. Myslíte ze je to vážný problémy ? Upřímně se to stydím s kýmkoliv řešit, protože je mi 15 let a není to pro mě nic příjemného .. Kolik dni bych měl případně počkat jestli bulka zmizí ? Předem díky za odpověď

Dle mého názoru se musí co nejdříve udělat ultrazvukové vyšetření varlat. Ultrazvuk nebolí, není to nepříjemné vyšetření a mělo by vše vyjasnit. Obraťte se co nejdříve na odborného urologa.
    Pokud žijete ve větším městě , bude pro vás snažší obrátit se na dětského urologa. Zdravím dr Hanáková