Monika Hanáková, urolog Brno

Velkopavlovická 25, Brno-střed, Brno
UROMEDA s.r.o.

Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

Nechápu a nikdy nepochopím jak tato lékařka může mít tak vysoké hodnocení. Jednak mi léčila záněty močového měchýře antibiotiky díky, kterým mi vypadala polovina vlasů (paní doktorku nezajímalo, že tyto ATB narušují činnost jater a někdy by mi mohla udělat odběry) a taky brusinkami, které bohužel mému problému nijak nepomohly (ale neuškodily). Prakticky mi řekla, že záněty budu mít do konce života (je mi 23 a mám je 6 let). Dělala jsem veškerá opatření, která mi poradila. Na bylinky prý nevěří, na wobenzym také ne (jediný mi pomohl) a prý autovakcína by problém vyřešila, ale dává ji nerada ( ale to, že mám 2x měsíčně zánět a močím čirou krev je v pořádku). Vrcholem bylo když jsme šli na vyšetření i s partnerem. Sestra došla se slovy " to jsou ty spletené výsledky". Lékařka se mě zeptala zda jsem měla styk od doby kdy jsme donesli stěry. Na to jí říkám, že ano vzhledem k tomu, že to bylo před měsíce. Tak mi vynadala, že chtěla udělat srovnávací. Ale nikdo mě neupozornil, že se budou dělat další ačkoliv jsem se na to ptala. Její sestra to je taky číslo. Neustále mi vyprávěla ať si dává obložky z toaletního papíru do rozkroku, abych udržela sucho. Napsala mi kvůli tomu 2 soukromé maily. No jako paní doktorku nedoporučuji je zmatená a neporadí si s blbým zánětem močových cest. Sama ho evidentně asi nikdy neměla, když se jí to tak hezky radí. Mužům možná pomáhá, ale ženám rozhodně ne. K této lékařce už nikdy!.

Byla jsem opakovaně vyšetřována a léčena u paní doktorky, bez valného úspěchu, poté jsem navštívila pana doktora. Skoumala v Urocentru a ten hned při prvním vyšetření mi řekl, že jsem byla paní doktorkou špatně léčena, Sám nasadil jinou léčbu a já se nyní cítím mnohem lépe.Proto tuto lékařku nedoporučuji.

Nejhorší lékařka jakou jsem navštívila. S mými potížemi mi nepomohla, nijak mě neléčila, absolvovala jsem pouze nepříjemná vyšetření a po půl roce mi řekla, že musím na operaci. Po konzultaci s předním českým urologem, který po tom co provedl řadu jiných vyšetření (vzhledem k tomu, že ta od paní doktorky byla neadekvátní) a stanovil naprosto jinou léčbu, jsem k této doktorce přestala chodit. A to nemluvím o pravidelném několikahodinovém čekání. Už nikdy víc!

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, je mi 22 let a mám problém už několik roků, že po vymočení mi po chvilce stejně troška moči unikne. Nejsem si jistý, čím to může být (asi prostata), prodělal jsem taky zánět močové trubice (cca mezi 12-16 rokem života). Zkoušel jsem brusinkové čaje a cvičení, kdy při močení onen proud na chvíli zastavím a pak zase pustím, ale ani to mi teď už nezabírá. Také občas pociťuji zvýšenou potřebu jít na záchod i když nemám, co pořádně vypustit z "nádrží".

Prosím o radu.

Děkuji

Určitě nepřerušujte močení. Poškozujete tím funkci močových cest. Brusinky tento problém nevyřeší. Také já doporučuji urologické vyšetření. Po zánětu v mládí můžete mít jizvičku v močové trubici a to může být příčinou úniku malé porce moči po mikci.
    Zdravím. Dr Hanáková.

MUDr. Monika Hanáková

• Dobrý den, poslední týden a par dnů mám problém s varlaty, při vyvrcholení masturbace občas vyjelo pravé varle do podbrisku, ale hned do vteřiny se vrátilo .. Asi po 3 dnech jsem si v horní části pravého varlete nahmatal tvrdší bulku, připadalo mi jak kdyby byla na tom svazci který vede z varlete.. poté mě par dni varle při chůzi bolelo a podobně.. 2 dny zpátky bolest úplně vymizela a připadalo mi i jak kdyby bulka začínala mizet (byla měkčí a menší), ale teď jsem si na ni sahal znovu a zase mi připadá stejná jako na začátku a ještě při prohmatavani nepříjemný pocit a občasná bolest .. Myslíte ze je to vážný problémy ? Upřímně se to stydím s kýmkoliv řešit, protože je mi 15 let a není to pro mě nic příjemného .. Kolik dni bych měl případně počkat jestli bulka zmizí ? Předem díky za odpověď

Dle mého názoru se musí co nejdříve udělat ultrazvukové vyšetření varlat. Ultrazvuk nebolí, není to nepříjemné vyšetření a mělo by vše vyjasnit. Obraťte se co nejdříve na odborného urologa.
    Pokud žijete ve větším městě , bude pro vás snažší obrátit se na dětského urologa. Zdravím dr Hanáková