Praha, Praha
Hvězdova 1601, 140 00 Praha 4

S panem doktorem, mám pouze a jenom samé nejlepší zkušenosti. Je velice vlídný.....vždy mé problémy vyslechl a také je ihned včetně všech vyšetření začal léčit . A samozřejmě vše , k mé veliké spokojenosti zdárné vyléčil. Proto také má dcera , dnes už 18 letá začala k panu doktorovi , docházet již ve věku necelých 15 let . Pro moji rodinu je pan doktor Havlín vynikající lékař.

Pana doktora znám přes dvacet let, vždy přemýšlí o všem poměrně komplexně, vše vysvětluje, pacienta bere jako partnera ( i když samozřejmě sám sebe vnímá jako tu kompetentnější autoritu :-)) provedl mě těhotenstvím i běžnými gynekologickými nesnázemi (naštěstí jich zatím nebylo mnoho). Dává obvykle rady i k negynekologickým zdravotním potížím, uvažuje tedy o organismu jako o celku. Je profesionální, empatický, milý a někdy i docela vtipný (v rámci možností). Budí důvěru. Rozhodně můj nejlepší doktor.

Je mi 29 let, k panu doktorovi chodím 12 let. Posledních 5 let mám chronické záněty, které mi nesmírně obtěžují život i duši. Navštěvuji ho vlastně tak jednou měsíčně. Znám ho myslím, už opravdu dobře, vím, jak na které situace reaguje atd. Rozhodně není špatný, mám ho ráda, ale uplně skvělý také nemohu říci. Přiblížím.
Myslím, že perfektní je pro ženy, které pořebují gynekologa párkrát do roka a řeší klasické záněty těch několika typů, antikoncepci atd., což je atrně většina (spoň doufám :) Těm ho mohu plně doporučit, neboť je moc hodný, vždy vysvětluje znova a znova způsob použití léků (většinou lékaři jiných oborů jen napíší recept, vysvětlení dávkování nechávají na lékárnici), nezapomene zmínit užití lactobacilů po léčbě v podobě Fermalacu, jeho vyšetření zrcadlem je skutečně velmi šetrné (někdy o něm ani nevím :-). Snaží se určit a dát léčbu hned, když máte akutní bolesti, aniž se musí čekat na výsledky - ikdyž na ty výsledky také samozřejmě ideálně rád počká. Rozhodně se nenechte odradit jeho specifickým stylem mluvy a řekněte mu přesně, co chcete, idkyž Vám to nenabídne sám (mluví rychle a trochu občas komolí). S akutními potížemi se chodí každý den ráno od půl osmé do půl deváté, to je také báječné.

Musím říct, že je na něm vidět, že se fakt snaží pomoct, ale taky má svou pravdu a přes to moc vlak nejede. Takže bacha, jednoduše z toho člověk nesmí být paf a stále myslet logicky svojí hlavou.

Mě už po letech začalo hodně vadit, že mi sice velmi ochotně a bez jakýchkoli poznámek (o tom žádná a jsem za to vděčná) vypisuje stále léčbu na mé stále se opakující potíže, ale mrzí mě, že nehledá chybu komplexně. Stále a stále jsem se ho ptala, jak je to možné, že jsem na tom takhle. Dělal mi navíc jen testy na chlamky a urea- a mykoplasmata (ted několikrát).

V průběhu měsíců jsem mu přinášela svoje nápady na možné příčiny a otázky s tím spojené. Četla jsem a hledala souvislosti. Tohle se u něj nechytalo, vždy se nad tím zamyslel, ale skončilo to u známého připomenutí, že imunita pochvy je celkem neprobádaná věc. Sama jsem si zašla na imunologii, venerologii a urologii. Hučela jsem do něj, že přeci musí existovat nějaký specialista na tyto chronické potíže. Poslal mě napřed k MUDr. Madarovi, strašně hodnému pánovi na Reprodukční medicíně v Podolí - vyšetřil mi z krve imunitu a byl to pochopitelně přešlap, neb to nebylo jeho zaměření, ale věnoval se mi a zamýšlel se nad problémem. Pár návštěv u Havlína a hučela jsem znovu, nakonec mě odeslal Havlín k doc. MUDr. Jaromíru Mašatovi v Urogynekologickém centru u Apolináře. Probíhají mi teď u něj různá vyšetření a uvidíme, nic není vyhráno, ale pokládá ty správné otázky velmi širokého záběru, přemýšlí komplexně, mimojiné zmínil i hormony nebo nepravidelnou menstruaci atd., jako možné příčiny (oboje jsem nanesla Havlínovi jako příčinu, ale bylo to smeteno, že to tím být nemůže, nebo že je to běžné).
Další příklad - v jeho nepřítomnosti jsem byla u MUDr. Rohrichové, kde jsem se poprvé dozvěděla po letech a letech plných zánětů všeho typu, že při rozsáhlých potížích způsobených anaerobním bakteriemi se mohou nasadit i antibiotika perorálně a měl by se přelečit i partner, když se Vám to vrací. No o tom nepadlo u Havlína za celé ty rokyani slovo.

Tož Havlína určitě ano, ale ne pro ty z nás, které mají nějaké vážnější dlouhodobé potíže. A já třeba toho doc. Mašatu mohu oficiálně navštěvovat ještě k Havlínovi. Omlouvám se za délku, rozhodně jsem si tu nechtěla vylejvat srdce, tu možnost mám jinde :), ale chtěla jsem se podělit o svoje zkušenosti, co jsem získala za ty roky a mnohé obíhání, třeba Vás to inspiruje i pro řešení Vašich potíží. Tak ať žádné nejsou!:-) Cecílie

Byla jsem u pana doktora dvakrát (navštěvuji vedlejší lékařku, tedy jen v její nepřítomnosti) a vždy se choval naprosto profesionálně a citlivě. Takhle si představuji vztah pacient(klient) x lékař.

pan doktor je skvělý lékař... doporučila bych ho každé své kamarádce

K tomuto lékaři chodím již od dětství - zůstala jsem u něj díky jeho citlivému přístupu. Vždy, když mám problém, tak mi nastíní několik možností léčby a společně vybereme tu, která by mi nejvíce vyhovovala. Antikoncepci mi nikdy nenutil, jak jsem četla v předchozích příspěvcích. Sestřičky byly vždy milé a ochotné. Nyní jsem těhotná a pan doktor Havlín postupuje při vyšetření nadstandardně. Nezanedbá žádné myslitelné riziko, které by mohlo ohrožovat mne nebo miminko. Vřele jej doporučuji všem!

S MUDr. Havlínem mám jen samé dobré zkušenosti a to již 10 let. Snažím se o dbát o své zdraví a na prohlídky chodím pravidelně. Pokud mám nějaký problém, vždy se domluvím se setřičkou a mohu přijít co nejdříve. Hormonální antikoncepci mi nikdy nenutil, takže jí léta úspěšně neberu. Ráda bych otěhotněla, takže podstupuji řadu vyšetření, které mi pan doktor bez problémů napsal. Vždy dá odborné vysvětlení, prohlídka je bezbolestná a nikdy jsme neměla pocit, že by něco zanedbal. Za návštěvu u lékaře ráda zaplatím, těch 30 Kč snad nikoho nezabije.

Příjemný, milý, profesionální.

Velice odborný, rozumí problematice, vstřícný, pečlivý, má na pacienta čas. V ordinaci je systém, přestože zde mají mnoho pacientů, čekací doba krátká. pomohl s problémem, na který předtím nepřišel žádný z lékařů.

S panem doktorem jsem velice spokojená, je velice milý, ochotně vše vysvětlí a vyšetření u něj nebolí. Všechny mé dosavadní problémy vyřešil skvěle, nemůžu si na nic stěžovat. Sestry na mě nikdy nebyly nepříjemné. Doporučuji.