Praha, Praha
Hvězdova 1601, 140 00 Praha 4

X

K tomuto lékaři jsem chodila od 12 let, kdy jsem měla problémy s menstruací. Byl vždy vlídný a vyšetření od něj probíhalo velmi citlivě. Zde musím však s pochvalou skončit.
V patnácti letech mi předepsal Mercilon i přesto, že jsem ještě minimálně rok nebyla sexuálně aktivní. Jeho argumentem pro předepsání antikoncepce byl pozitivní vliv na pleť a srovnání menstruačního cyklu.
V těhotenství a hlavně při porodu jsem trpěla komplikacemi, protože jsem po úrazu páteře. V porodnici se mne lékaři neustále dotazovali, proč mne MUDr. Havlín neposlal na vyšetření a podezírali mne, zda jsem toto vyšetření neodmítla. Nechtěli věřit tomu, že jsem pana doktora sama upozorňovala na to, že by to mohl být problém s mou páteří a on mi učinil přednášku, jak jsou dnešní matky přehnaně starostlivé a tím to smetl ze stolu. Naopak třeba vyšetření na těhotenskou cukrovku v porodnici vyhodnotili jako zbytečné. Celkem logicky jsem od něj po této zkušenosti odešla.

Začala bych uplně od začátku:
- K panu doktorovi jsem šla hned jak jsem dovršila 15-ti let a jako zodpovědná slečna šla ve stejný den s mojí Mamkou na kontrolu.(Jelikož máma k panu doktorovi chodí už jakou dobu - a je spokojená).První prohlídka dopadla asi jako každá první a nebyl žádný problém, o Antikoncepci jsem si sama řekla a tudíž jsem žádný problém neměla, předepsal mi Mercilon,což slýchávám velmi často, a příjde mi,že pan doktor nic jiného nepředepisuje.Krevní testy mi nedělal a ihned mi dal recept na vyzvednutí antikoncepce.
- Další kontroly probíhaly v pořádku,bezbolestně,to se musí uznat.Jistěže je to mladým slečnám nepříjemné,ale prohlídka trvá tak 1-2 minuty a to v maximálním rozpětí,takže jste hned zase dole a můžete se obléci.
- Sestřičky mi šly vstříc,kdy jsem řekla,že číslo,které tam dala máma je její a né moje a byla bych ráda,kdyby se tudíš posílalo všechno mě a né mojí mámě i když jsem s tím problém neměla,potom co jsem začala pohlavně žít jsem samozřejmě šla hned na kontrolu a radši mámě vše řekla sama než aby se něco dozvěděla od sestřiček - doktor naší debatu se sestřičkami slyšel a byl velice proti "proč jí to jako neřeknu" ,,není se čeho bát,řekně te to a bude pokoj" to byla první nepříjemnost,co mě v ordinaci potkala..
- o další roky dál,kdy jsem kolem posledního týdne v listopadu začátkem prosince ( nevím přesně datum) šla na prevenci,vše proběhlo hladce a já si pak zavolala na výsledky,všechno v pořádku - jak vám sestřička řekne do telefonu - (jméno) např.,,Nováková? aha,no všechno v pořádku,nashledanou" nevím,jakou zkušenost máte vy,ale žádné problémy jsem neměla a tak jsem ani dál neřešila jestli zdravá jsem nebo ne,ptala jsem se na cytologii atd, prý vše ok. JENŽE!! asi za 3 dny po prohlídce jsem měla pohlavní styk se svým dlouhodobým partnerem,takže důvěra zde určitě funguje a mám stoprocentní jistotu že od něj jsem nic chytit nemohla.Při pohlavním styku,mi začala téci krev,ale né podrážděním,ale spíše vytékat,přemýšleli jsme co by to mohlo být,přítel ihned koukal na internet a nakonec jsme se shodli - jelikož mě nic nebolelo a při styku jsem nic necítila - bolest štípání,tak že to bude asi jen nějaká prasklá žilka,necháme si nějaký čas od sexu zajít chuŤ abych se doléčila spíš že se to nechá být.
- po asi prodlouženém týdnu cca 9 dní jsme soulož zkusili znova a krev se objevila znovu,nevěděla jsem co se děje,byla vystrašená a hned jak jsem mohla zašla jsem k panu Havlínovi.
- na kontrole jsem se neuvěřitelně vytočila... Pan doktor když jsem mu sdělila,co se mi vlastně děje mi řekl,že se mi koukne na tu prevenci na které jsem byla před 14-ti dny a vlastně 3 dny poté jsem měla "nějaký" problém. Pan doktor s roztomilým úsměvem,do kterého bych mu nejradši vlepila,když mi oznámil,že mi ZAPOMNĚLI říci,že mám nedostatek laktobacilů - tzn. tvoření ochranné kyseliny mléčné je oslabené,tudíž oslabená celá obranyschopnost v dámských partiích. to zavinilo buď zánět nebo něco jiného,co mi pan doktor neřekl a za týden jsem si měla zavolat - datum si pamatuji do teď, měla jsem zavolat 27.12. kdy jsem celé Vánoční svátky byla ve stresu,co se se mnou děje. Zavolala jsem v daný den a sestřička mi řekla,že mám nález,přijďte si pro léčbu a položila mi telefon. ,,Co prosím?" byla jsem na pokraji,bála jsem se a stres který jsem zažívala byl úporný!!! přišla jsem tedy hned další den pro léčbu,pan doktor mě posadil do ordinace a řekl mi,že mám rozmnožené kvasinkové bakterie,hledala jsem si kvasinkovou infekci a její příznaky,přičemž byly uplně jiné než které jsem měla já - výtok jsem neměla,silně svědění také ne,předepsal mi tedy nějaké čípky,které na recept naštěstí stály jen 30 kč a potom ty dané laktobacily,které navyšovali až 800!!!! když jsem se ptala na levnější tak mi řekl,že na tomto se nešetří a po mém dalším dotazu jaký je v tom rozdíl mu sklesl úsměv na tváři a řekl,že o to se zajímat přece nemusím,když tohle je kvalitní léčba.Ptala jsem se pak i slečny lékárnice přímo u přepážky,kdy jsem se styděla o tom mluvit takhle před lidmi. napsala mi pár názvů a já se koukla na internetu na každý výrobek,i recenze lidí na různé produkty mezi mým předepsaným a třeba o víc než polovinu levnějším byly srovnatelné,nebo dokonce pro větší prospěch a spokojenost pro levnější. Brala jsem čípky a nakonec jsem se rozhodla,že laktobacili koupím kdyžtak po vyléčení mojí "zvláštní" infekce. vše bylo v pořádku a já si pak laktobacily už nekoupila,pohlavní styk byl v pořádku a krvácení už zmizelo nadobro.
- teď se mi to ale asi nejspíše vymstívá a odložení koupení laktobacilů je tu. Dostala jsem mykózu - kvasinkovou infekci,neuvěřitelně nesnesitelné svědění,pálení,bolest při souloži a odporný výtok.Diagnostikovala jsem si to sama,našla léky na internetu a recenze,přičemž mi léčba ulevila po 24 hodinách.Další podotknutí co je,tak že kvasinky byť se zdá,tak nejsou jen v pochvě,ale v celém těle,projevuje se bílým povlakem na jazyku,nespavostí,depresemi,bost kloubů,hlavy,a výpadky - kdy jsem byla naprosto mimo,jak kdyby v podnapilém stavu,který nebyl tak příjemný,jako v případě alkoholu dá se říci je. Laktobacily koupím a k panu doktorovi zajdu až na preventivní kontrolu za půl roku.
Musím si ještě rozmyslet,zda lékaře vyměnit,ale silně o tom zvažuji.
Děkuji pokud jste si přečetli celý komentář,příjde mi to celkem zásadní, už jen když jde o jakékoli zdravotní potíže i kdyby to měla být ta nejtriviálnější věc,hned by jí měl ošetřující sdělit!!!!
obvzlášť když jde o celou ochranu ženského místa.
- Musím ještě podotknout,že v tomto ohledu jsem velice zodpovědná,kdy používám lactacyt - intimní hybienu,v kabelce nebo batohu mám vždy vlhčené kapesníčky pro případné pohodlí na cestách.Ne.. dávejte si pozor!
S pozdravem Baruš.

Z tohoto lékaře mám smíšené pocity. Na jedné straně se chová příjemně, vše vysvětlí, vyšetření je jemné a bezbolestné. Na straně druhé mám dvě nepříjemné zkušenosti. Když jsem chtěla, aby mi jako hormonální antikoncepci předepsal generikum, t.zn. lék stejného složení, ale výrazně levnější, protože se nejedná o originál, udělal mi moralistickou přednášku o nákladech výrobce originálu na výzkum a vývoj léku a můj požadavek označil za neetický. Nemělo smysl s ním diskutovat, napsal mi, co chtěl on, a já jsem pak pokaždé v lékarně požádala o ono generikum a za cca 3 roky ušetřila pár tisíc. Vysvětlení, proč pan doktor tak vehementně trval na tom jediném správném léku, mě napadá jen jediné. Druhá zkušenost, opakovaná, je s placením regulačních poplatků. Dle informací zdravotní pojišťovny se tento poplatek platí pouze v případě, kdy bylo provedeno klinické vyšetření. Návštěvu lékaře bez jakéhokoli vyštření a předepsání jiného léku, když ten původní nepomohl nebo nestačil, nepovažuji za klinické vyšetření, ale sestra tvrdí, že se platí za to, že jsem byla v ordinaci a poplatek vyžaduje!!

Jsem po deseti letech odešla k jinému doktorovi. Souhlasim s tim, ze pan doktor předepisuje na všechno to samé a pořád dokola. V lékarně jsem za to dala i pět stovek. U nového gynekologa mě překvapilo, že mám zánět - nikoliv to na co mě pan doktor léčil. Předepsali mi čípky a mast a za to jsem dala jen 60kc a zabíra to. Jsem opravdu ráda, že mě kamarádka přesvědčila at jdu jinam. Tam se přístup k vám jak od sester tak od doktrou nedá rovnat přístupu u pana doktrora Havlína.

Moc nevím, co si o panu doktorovi myslet, tím spíš, když čtu názory zde.
Když jsem u něj byla prvně ped třemi lety, antikoncepci mi nabízel, ale stačilo odmítnou a více mi ji nenutil ani při dalších vyšetřeních a až když jsem si o ni sama řekla, cohotně vše vysvětlil. Nicméně žádné testym i nidky nedělal.
Před necelými dvěma lety jsem měla závažný problém a z důvodu dovolené jsem byla u paní doktorky, co sídlí hned naproti. Problém zmizel, ale zanechal po sobě stopy a já jsem bezmála půl roku od týden lítala k panu doktorovi, že to není v pořádku a to, co mi říká, že "tam nic nemám" a to, co mi předepisuje, asbolutně nezabírá a nic se nelepší. Vzdala jsem to.
Nyní mám obavu, že můj problém se vrátil a téměř se bojím k panu doktorovi jít, nerada bych totiž důsledkem zanedbání léčby čelila důsledkům toho problému, které se mi ani trochu nelíbí.

Pan doktor někdy působí jako zarytý bojovník za hormonální antikoncepci, jinou metodu neuznává, jestliže jsem ant.odmítla,poznamenal, že je tedy případné těhotenství vítané. Chodím k němu asi 10 let a poněkud mě zaskočil, když mě při jedné prohlídce začal vyšetřovat zrcadly, ačkoli jsem za sebou tehdy neměla žádnou sexuální zkušenost. Co se týče poplatku, sestry opravdu tvrdě vyžadují 30,- za vypsání receptu, prý je klinické vyštření i popovídání s lékařem (což je nesmyl). To, že mi lékař řekne, kdy mám léky brát, přece není nutné hodnotit 30 Kč.

Myslím, že pan doktor je vynikající. Ale je pravdou, že sestry vybírají poplatky velmi rády a dle mého neoprávněne, nehádám se, abych měla klid. Kdo jim k tomu dává pokyn nebo je to jejich libovůle, je otázkou.

K panu doktorovi chodim už pomalu deset let. Zvykla jsem si na něj. Předtím jsem měla doktorku a ta byla horší. Takže jsem byla u pana doktora spokojena. Jenze ted jak jsem byla na posledni prevenci tak se ke me sestricka chovala dost hnusne,ale dalo se to jeste ustat. Potom jsem si mela jit pro recept. A za jeho vypsani chtela 30Kč když jsem jí řekla,že se má platit za vyšetření u doktora a ne za vypsaní receptu. Začala bejt hnusná a nechtěla mi recept dát s tím,že bych spravně měla stejně k panu doktorovi jít. Za recept jsem nakonec zaplatila ale odchazela jsem se špatným pocitem:o(