Hvězdova 1601, 140 00 Praha 4
Praha, Praha

S panem doktorem, mám pouze a jenom samé nejlepší zkušenosti. Je velice vlídný.....vždy mé problémy vyslechl a také je ihned včetně všech vyšetření začal léčit . A samozřejmě vše , k mé veliké spokojenosti zdárné vyléčil. Proto také má dcera , dnes už 18 letá začala k panu doktorovi , docházet již ve věku necelých 15 let . Pro moji rodinu je pan doktor Havlín vynikající lékař.

Pana doktora znám přes dvacet let, vždy přemýšlí o všem poměrně komplexně, vše vysvětluje, pacienta bere jako partnera ( i když samozřejmě sám sebe vnímá jako tu kompetentnější autoritu :-)) provedl mě těhotenstvím i běžnými gynekologickými nesnázemi (naštěstí jich zatím nebylo mnoho). Dává obvykle rady i k negynekologickým zdravotním potížím, uvažuje tedy o organismu jako o celku. Je profesionální, empatický, milý a někdy i docela vtipný (v rámci možností). Budí důvěru. Rozhodně můj nejlepší doktor.

K panu doktorovi jsem začala chodit kvůli problému s dlouhým silným nepřestávajícím krvácením. Nasadil mi nějaké prášky(hormony), ustalo to, ale za týden jsem zase začala krvácet a to všechno se opakovala 3x za sebou. Vždy to vyřešil prášky a neřešil původ krvácení. Po 2,5 měsících, kdy mi to vše ustalo jsem za ním přišla, že během této doby jsem přibrala přes 10 kg(a to aktivně sportuji 4x týdně). Řekl mi, že to s tím vůbec nesouvisí a ať méně jím a začnu více sportovat. Nedoporučuji.

K panu doktoru Havlínovi jsem chodila od patnácti let. V té době šlo jen o klasickou kontrolu. Při jakémkoli problému opakuje tytéž fráze, bohužel je mu málokdy dobře rozumět, takže jsem povětšinou odcházela z ordinace v rozpacích, co že tedy se mnou vlastně je, s receptem, na dokola opakující se zánět, který jsem ale nikdy neměla. Horšit se vše začalo až době, kdy jsem z osobních důvodů vysadila antikoncepci. Pan doktor na mne doléhal, že pokud mi prášky nevyhovovaly, vybereme jiné a na mé pevné rozhodnutí, neužívat HA nakonec rezignoval a řekl mi, že pokud otěhotním, na potrat mě prý tedy rozhodně nepošle. To byla poslední kapka a změnila jsem gynekologa. Nehledě na protivnou sestru v dlouhých punčochách, která je schopná seřvat i maminku v devátém měsíci. NEDOPORUČUJI!!

K panu doktorovi jsem šla s dvouletou dcerou. Předepsané čípky doporučuje kupovat pouze v jeho lékárně, protože jinde prý vyrobí "bazmek". Neumyl si ruce, nepoužívá rukavice, před tím sahal na telefon, tužku, klávesnici... Vzal čípek, osahal ho ze všech stran a pak dceři ho aplikoval. Sestry se na mé hygienické protesty tvářili nechápavě. Okamžitě jsem se přehlásila k paní doktorce ve stejné ordinaci, kde se vše opakovalo. To už jsem protestovala nahlas, ať si umyje ruce a že nechci, aby jí čípek aplikovala. Rychle úkon dokončila!!! a pak se šla umýt a prohlásila: vidíte, myju se PO KAŽDÉ PACIENTCE. Závěr je ten, že dcera tam přišla s dvěmi bakteriemi (nacházející se ve stolici, ještě nosila pleny) a odešla s "celou zoologickou zahradou", cituji paní doktorku. To už jsme doléčili u jiné dětské gynekoložky a pseudomonáda (neléčitelná) nám zůstala jako bonus, který si můžete odnést pouze ze zdravotnického zařízení jako nozokomiální infekci. Naše pediatrička, která si myje ruce PŘED KAŽDÝM PACIENTEM byla zděšená.

pozitiva:
krátká objednávací doba
akutní případy vezme hned
milé vystupování
příjemná ordinace

negativa:
vnucuje hormonální antikoncepci (mně ji vnutil ve 14!!! tehdy prý kvůli srovnání menstruace)
když jsem ji po 6 letech přestala brát, začal mi vyhrožovat nechtěným otěhotněním a dělal všechno proto aby mi ji vnutil zpátky, naprosto nerespektoval můj názor (když jsem mu jasně řekla, že HA brát nechci, vyjeveně se na mě podíval řekl, jestli přestanu jíst taky rohlíky), pořád opakuje, že moderní gynekologie uznává jen HA a ostatní metody jsou sto let za opicema

Bohužel nemám s panem doktorem dobré zkušenosti. Nejdřív se vše jevilo naprosto v pořádku, pan doktor byl milý, příjemný. Po čase mi ale začal dost nevybíravým způsobem vnucovat antikoncepci, vodu do mlýna jsem pak přidala i sama, když jsem si jednoho dne přišla pro Postinor. Předepsal mi snad tu nejdražší, co byla tenkrát na trhu (cca 1100,- na 3 měsíce), což pro mě jako pro tehdejší studentku byla děsivá suma. Když jsem se posléze ozvala, dostala jsem asi 15-ti minutovou přednášku o financích a stejně jsem nic nevyřídila. Jednou se mi stalo, když jsem volala o výsledky, tak mi řekli, ať si přijdu pro recept. Tak jsem zajela pro recept a sestra bez jediného vysvětlení - co tady jako dělám, že jsou výsledky v pořádku... Poslední kapkou bylo to, když jsem si volala po další prevenci o výsledky, bylo mi sděleno, vše v pořádku, přijďte za rok. Za rok jsem si tedy volala, že bych ráda na prohlídku a dostala jsem od sestry takový "sprdunk", že jsem měla přijít už před půl rokem a že jsem vůbec tenkrát nevolala a málem jsme se po telefonu pohádali. Byla jsem fakt rozčarovaná a když jsem měla první možnost, od pana doktora jsem odešla.

Je mi 29 let, k panu doktorovi chodím 12 let. Posledních 5 let mám chronické záněty, které mi nesmírně obtěžují život i duši. Navštěvuji ho vlastně tak jednou měsíčně. Znám ho myslím, už opravdu dobře, vím, jak na které situace reaguje atd. Rozhodně není špatný, mám ho ráda, ale uplně skvělý také nemohu říci. Přiblížím.
Myslím, že perfektní je pro ženy, které pořebují gynekologa párkrát do roka a řeší klasické záněty těch několika typů, antikoncepci atd., což je atrně většina (spoň doufám :) Těm ho mohu plně doporučit, neboť je moc hodný, vždy vysvětluje znova a znova způsob použití léků (většinou lékaři jiných oborů jen napíší recept, vysvětlení dávkování nechávají na lékárnici), nezapomene zmínit užití lactobacilů po léčbě v podobě Fermalacu, jeho vyšetření zrcadlem je skutečně velmi šetrné (někdy o něm ani nevím :-). Snaží se určit a dát léčbu hned, když máte akutní bolesti, aniž se musí čekat na výsledky - ikdyž na ty výsledky také samozřejmě ideálně rád počká. Rozhodně se nenechte odradit jeho specifickým stylem mluvy a řekněte mu přesně, co chcete, idkyž Vám to nenabídne sám (mluví rychle a trochu občas komolí). S akutními potížemi se chodí každý den ráno od půl osmé do půl deváté, to je také báječné.

Musím říct, že je na něm vidět, že se fakt snaží pomoct, ale taky má svou pravdu a přes to moc vlak nejede. Takže bacha, jednoduše z toho člověk nesmí být paf a stále myslet logicky svojí hlavou.

Mě už po letech začalo hodně vadit, že mi sice velmi ochotně a bez jakýchkoli poznámek (o tom žádná a jsem za to vděčná) vypisuje stále léčbu na mé stále se opakující potíže, ale mrzí mě, že nehledá chybu komplexně. Stále a stále jsem se ho ptala, jak je to možné, že jsem na tom takhle. Dělal mi navíc jen testy na chlamky a urea- a mykoplasmata (ted několikrát).

V průběhu měsíců jsem mu přinášela svoje nápady na možné příčiny a otázky s tím spojené. Četla jsem a hledala souvislosti. Tohle se u něj nechytalo, vždy se nad tím zamyslel, ale skončilo to u známého připomenutí, že imunita pochvy je celkem neprobádaná věc. Sama jsem si zašla na imunologii, venerologii a urologii. Hučela jsem do něj, že přeci musí existovat nějaký specialista na tyto chronické potíže. Poslal mě napřed k MUDr. Madarovi, strašně hodnému pánovi na Reprodukční medicíně v Podolí - vyšetřil mi z krve imunitu a byl to pochopitelně přešlap, neb to nebylo jeho zaměření, ale věnoval se mi a zamýšlel se nad problémem. Pár návštěv u Havlína a hučela jsem znovu, nakonec mě odeslal Havlín k doc. MUDr. Jaromíru Mašatovi v Urogynekologickém centru u Apolináře. Probíhají mi teď u něj různá vyšetření a uvidíme, nic není vyhráno, ale pokládá ty správné otázky velmi širokého záběru, přemýšlí komplexně, mimojiné zmínil i hormony nebo nepravidelnou menstruaci atd., jako možné příčiny (oboje jsem nanesla Havlínovi jako příčinu, ale bylo to smeteno, že to tím být nemůže, nebo že je to běžné).
Další příklad - v jeho nepřítomnosti jsem byla u MUDr. Rohrichové, kde jsem se poprvé dozvěděla po letech a letech plných zánětů všeho typu, že při rozsáhlých potížích způsobených anaerobním bakteriemi se mohou nasadit i antibiotika perorálně a měl by se přelečit i partner, když se Vám to vrací. No o tom nepadlo u Havlína za celé ty rokyani slovo.

Tož Havlína určitě ano, ale ne pro ty z nás, které mají nějaké vážnější dlouhodobé potíže. A já třeba toho doc. Mašatu mohu oficiálně navštěvovat ještě k Havlínovi. Omlouvám se za délku, rozhodně jsem si tu nechtěla vylejvat srdce, tu možnost mám jinde :), ale chtěla jsem se podělit o svoje zkušenosti, co jsem získala za ty roky a mnohé obíhání, třeba Vás to inspiruje i pro řešení Vašich potíží. Tak ať žádné nejsou!:-) Cecílie

X

K tomuto lékaři jsem chodila od 12 let, kdy jsem měla problémy s menstruací. Byl vždy vlídný a vyšetření od něj probíhalo velmi citlivě. Zde musím však s pochvalou skončit.
V patnácti letech mi předepsal Mercilon i přesto, že jsem ještě minimálně rok nebyla sexuálně aktivní. Jeho argumentem pro předepsání antikoncepce byl pozitivní vliv na pleť a srovnání menstruačního cyklu.
V těhotenství a hlavně při porodu jsem trpěla komplikacemi, protože jsem po úrazu páteře. V porodnici se mne lékaři neustále dotazovali, proč mne MUDr. Havlín neposlal na vyšetření a podezírali mne, zda jsem toto vyšetření neodmítla. Nechtěli věřit tomu, že jsem pana doktora sama upozorňovala na to, že by to mohl být problém s mou páteří a on mi učinil přednášku, jak jsou dnešní matky přehnaně starostlivé a tím to smetl ze stolu. Naopak třeba vyšetření na těhotenskou cukrovku v porodnici vyhodnotili jako zbytečné. Celkem logicky jsem od něj po této zkušenosti odešla.

Při problému moc nepomůže,vnucuje antikoncepci a neuznává jiný názor,než ten svůj.Nedoporučuji!