Poliklinika Petřiny, Stamicova 1968/21, Praha 6 , Praha
hematologická ambulance synlab czech s.r.o. (mapa)

Všeobecná zdravotní pojišťovna, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Umístění: jiné místo trombocytopenie

K panu doktorovi Čanigovi chodím už několik let a jsem s jeho přístupem a péčí velmi spokojena. Pan doktor se vždy zajímá o můj celkový stav a ve všem se snaží vyjít maximálně vstříct. Mohu jen doporučit. V dnešní době, kdy se setkávám spíše s neochotou ze strany doktorů, je pan Čaniga vyjímkou.

Umístění: hematologická ambulance synlab czech s.r.o. anémie

Šla jsem k lékaři s tím, že mi nevyhovují nové léky, které mi předepsal, bolelo mě po nich nesnesitelně břicho (píchavá bolest) a měla jsem po nich průjem. Anémie se mi jednou o dost zhoršila a tak mi řekl, že pokud je nebudu brát, tak půjdu na infuzi. To by mi ani tolik nevadilo, klidně, pokud by bylo třeba, bych na ní šla, ale to jak mi to říkal a byl naštvaný, že je neberu mi nepřipadalo věrohodné, navíc mi přišlo, že ho ani tolik nezajímá můj stav jako to, abych si na něj nešla někam stěžovat, ptala jsem se ho na bližší informace, na které mi nechtěl odpovědět a sestra v ordinaci byla nepříjemná, což mě naprosto odradilo. K lékaři jsem šla s tím, že mi předepíše nové léky, ráno jsem si vzala ty, po kterých mi bylo špatně a donutila jsem tam jít přes bolest, kterou jsem snášela předtím celý den, ale lékař byl velmi nepříjemný, chtěl abych bud brala ty po kterých mi je špatně (už jsem je jednou brala a bylo mi po nich také špatně, ale to jsem si uvědomila až po nákupu v lékárně) nebo šla na infuzi, když jsem se tam rozbrečela nad tím, že jsem nechápala proč mi nemůže předepsat jiné, tak mi řekl proč brečím, že si za to vlastně můžu sama, připadala jsem si hrozně bezmocně a nechápu, jak se takhle může doktor chovat, tak jsem si řekla, že už k němu chodit nechci. Už předtím jsem si musela kupovat přípravy v drogerii a pak, když mi došly jsem brala ty, které mi zbyly a bylo mi po nich špatně.Zašla jsem ten den ke svému obvodnímu lékaři a ten mi už předepsal léky, které jsem brala dříve a pan doktor Čaniga řekl, že je nemůže předepsat, z čehož jsem měla radost a už jsem si potom tak bezmocně nepřipadala.

MUDr. Miroslav Čaniga

Pacientka po dosažení plnoletosti nespolupracovala s praktickým lékařem i když ji léčba nezpůsobovala žádné potíže. Vzhledem k chudokrevnosti těžkého stupně byla odeslána na odbornou ambulanci. Výsledky se začaly upravovat až k téměř normálním hodnotám poté, co jsem zaangažoval matku pacientky (přestože pacientka dosáhla plnoletosti) . Potvrdila se tak a) správnost léčby b) spolupráce pacientky (bohužel jen přechodná). Jako alternativa ji pak byla nabídnuta léčba - substituce železa ve formě infuze (která se nepodává v každé hematologické ambulanci přímo v jejich prostorách). Ze strany pacientky byla podmiňována odpovědí na otázku (kterou ve svém příspěvku neuvedla): jakých hodnot červeného krevního obrazu bude dosaženo po jedné infuzí? Pacientce bylo vysvětleno: a) poskytujeme vždy nejúčinnější preparát (dle aktuální dostupnosti na trhu), b) výsledný účinek lze pouze odhadnout - i když existuje matematický vzorec, za spolehlivé jsou považovány kontrolní laboratorní výsledky z následujícího odběru krve. Závěr: Každopádně považuji za úspěch, že pacientka NEMUSELA DOSTAT TRANSFUZI (následně rada brala léky, které ji původně předepsal praktický lékař).

Mladý velmi erudovaný lékař s velice milým ochotným přístupem k pacientům i starším. Vřele doporučuji, pokud máte nějakou krevní nemoc, snad se pan doktor nebukde zlobit, pokud mu díky tomuto hodnocení přibudou pacienti.