Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Kaprova 14, Praha
Psychologická ordinace

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Psychologická ordinace Jiný

Opravdová ztráta času. Pan doktor mi od začátku skákal do řeči a následně dlouhosáhle vyprávěl nespočet příběhů jiných lidí, kolegů, kamarádů, pacientů.. V první polovině jsem se snažila získat zpět prostor, snažila jsem se vrátit k tématu - tedy k důvodu proč přicházím, nicméně opakovaně zcela marně. Pan doktor mi vždy znovu skočil do řeči a nedal se odradit od svého vyprávění, které mne nesmírně nudilo. V druhé polovině sezení jsem se rozhodla, že ho zkusím nechat vypovídat - zda mi dá následně prostor k tomu, abych mohla říct proč přicházím, něco o sobě či o svém trápení. Výsledek - mluvil celou dobu(!!!), evidentně velice nevypovídaný člověk. 10minut před koncem sezení jsem si začala balit své věci, stále mluvil, a poté mu skočila do řeči s tím, že to na další sezení nevidím, byl překvapený, chtěl mluvit dál, ale nakonec pochopil, že již nepřijdu. Začal se tedy snažit. Vysvětlila jsem stručně, že potřebuji více prostoru (95% času mluvil on :( ..)abych se mohla otevřít. Zeptal se mě s čím tedy přicházím? Omluvila jsem se s tím, že nejsem úplně schopná během 8mi minut před koncem sdělit celý svůj příběh. Ještě několikrát to zkoušel, ale já jsem měla úplné jasno - v tomto nechci pokračovat ani tomu dávat šanci. Chtěl kartičku pojištovny, aby to měl proplacené, uvnitř jsem přemýšlela o tom, kdo zaplatí tuto hodinu naslouchání věcem, které mě těžce nezajímají mě? .... Nedoporučuji. Psycholog má pomáhat Vám, ne Vy jemu. Psycholog má vyslechnout Vás, ne Vy jeho. Miliony jeho životních příběhů a příběhů lidí, které vůbec neznám - to je to jediné co si odnáším. Potřebovala jsem se trochu projít po Praze, abych ze sebe ten příval nevypovídanosti setřásla a šla zase vesele dál svým dnem. Byla to velká ztráta času - nedoporučuji.

Umístění: Psychologická ordinace

Mily pan, ale povidal jen o sobe a k terapii, alespon v mem pripade, nikdy nedoslo.
Byla jsem tam dvakrat. A nikdy nedoslo ani k tomu abych mu rekla, co bych s nim chtela resit.
Poprve jsem se mu predstavila, jmeno a co delam. A on zacal povidat, co si mysli o mem oboru, ktery studuju a pak presel plynule na historky z valky.
Podruhe jsem prisla a on si me nepamatoval. Opakovalo se to stejne. Predstavila jsem se mu a rekla, co studuju a on opetovne povidal sve historky a nazory.
Navic to nebyl dialog, ale monolog. Kdyby se aspon zeptal, jaky na to mam nazor ja (i kdyz se to terapie vubec netykalo). Ale on jen povidal nazory na ruzna temata, na ktere behem sveho monologu narazil.

Clovek, ktery nema problem s interakci s lidmi by ho asi zastavil. Ale kdyz je jedna z veci, kterou s nim chcete resit, prave tohle, tak tam jen sedite a snazite se udrzovat pozornost.
I tak si myslim, ze by psycholog nemel tolik mluvit. Zvlast o kompletne nerelevantnich tematech.

Pan doktor se choval naprosto bezhraničně - jednou sezení trvalo 40 minut, jindy 90, několikrát dokonce přes 2 hodiny, aniž bychom na tom byli dohodnutí. Na diagnostiku u něj byla i má kolegyně, pan doktor mi sdělil, jak v diagnostice dopadla! Cca 70 - 80% času konzultace mluvil on, což je u psychoterapie naprosto nestandardní a nemůže to být účinné - hodně z toho byly jeho vlastní příběhy - o vojně, o tom jak běhá - sice měly většinou v jeho podání nějakou souvislost s mými problémy, avšak byl více u svého chápání mého problému, než u toho, jak jej vnímám já. Sice pracoval na pojišťovnu, tzn. pro mne "zadarmo", avšak po nějaké době mi chození k němu přišlo jako ztráta času. Za dobu našeho setkávání víc vím z jeho vyprávění o něm, než co ví on o mě.

velmi nedoporučuji.
Syn dle jeho závěru potíže nemá, potíže má prý pouze jeho okolí (učitelky v MŠ, rodiče), později skutečnou odbornicí učiněn závěr: aspergerův syndrom.

Taktéž bagatelizoval moje výrazné problémy v manželství.
Při sezeních se opakoval, dokonce mi (několikrát a zcela nemístně) popisoval své potíže s bratrem.

dceři také nepomohl, byl to ztracený čas, nedoporučuji