Eeg - elektroencefalografie

Infuzní terapie bolestivých stavů pohybového aparátu

Poradna pro bolesti hlavy +1 Více

Poradna pro epilepsii a záchvatová onemocnění

Zobrazit ostatní profily neurologů v okolí

Neurosalvezza s.r.o.

Ve své ambulantní neurologické praxi se zabývám diagnostikou a léčbou chorob centrálního a periferního nervového systému se specializovaným zaměřením ...

Léčené nemoci

• Onemocnění míchy a míšních kořenů
  • Stavy po úrazech a operacích CNS
  • Extrapyramidové poruchy a neurodegenerativní choroby
Zobrazit všechny léčené nemoci

• neurologie

Od pana doktora odcházím k lékaři,který má pochopení.Tři dny po sobě celou noc nespíte.Opěvovaná sestra vám 29 března nabídne termín v říjnu.Neni nad osobní přístup.A propo který praktik disponuje většinou terapeutických nástrojů postačujících k úlevě od bolestí páteře?Další rada navštivte urgent Děkuji.

MUDr. Milan Labonek

Opět platí jak jsem psal již dříve, není v silách neurologické ambulance ošetřit denně všechny pacienty přicházející pro prosté bolesti zad bez dalších neurologických komplikací, i když i o to se pořád snažíme, k základnímu ošetření určitě stačí pomoc praktického lékaře, který zvládne podání analgetik jak perorálně, tak v injekční podobě, i léků na uvolnění svalstva, v případě výskytu neurologických projevů - slabosti a brnění do DKK, může požádat o neurologické vyšetření a to i o neodkladné. Jinak je objednací doba daná počtem poacientů a počtem nasmlouvané ošetřovací kapacity dané jednotlivými zdravotními pojišťovnami, v případě, že se řádně objednaný pacient omluví, může být další volné místo k dispozici.

Po 3 letech,kdy jsem pana doktora navštěvovala jsem se rozhodla od něj odejít.Celou noc nespíte,nemůžete se hýbat a když hned ráno voláte jeho arogantní sestře,tak Vás odbude s tím,že pokud udržíte stolici a moč,tak nejste akutní případ a že si máte zajet na Urgent nebo k praktikovi.Nikdy jsem se za ty roky s takovou arogancí opravdu nesetkala a vím,že nejsem jediný případ.Pan doktor by si měl najít hodnější sestru,která bude ochotná lidem pomáhat a né nechávat to na rodině.Jinak přijde o více pacientů než jsem já. Díky panu doktorovi ve FN Olomouc se snad dnes v noci aspon částečně vyspím. Takže hvězdu dávám bohužel pouze 1 :(

MUDr. Milan Labonek

Tak to mě mrzí, že nelze vyhovět každý den všem, kteří se na nás obrátí s bolestí páteře. Je třeba si uvědomit, že tato potíž je primárně k řešení pro praktického lékaře, který disponuje většinou terapeutických nástrojů postačujících k úlevě od bolestí páteře. Pakliže ani jeho léčba nepomůže a objeví se skutečné neurologické příznaky z útlaku nervových struktur, jak správně píšete poruchy hybnosti a citlivosti nohou nebo obtíže při močení, pak je třeba se obrátit na neurologa. Jinak opravdu není v kapacitních možnostech žádné neurologické ambulance ošetřit denně všechny pacienty s bolestí páteře, kteří telefonicky žádají přednostní ošetření.

49 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den obracím se na vás s velkou prosbou! Můj děda má čím dál tím větší problém s rovnováhou.... den ode dne stále víc padá... zhoršuje se to když změní polohu sed leh vztyk atd. ohne se a narovna má najednou tmu před očima a neví co se stane a je na zemi ... už nevíme kudy kam obvodní lékař s tím nic nedělá v roce 2013 měl problém je ho tupě bolí hlava pak lékař přišel že má vysoký tlak " 150/90" a tak mu nasadili nějaké léky. bolest ustoupila ale stále to už nebylo jako dříve a minimálně 2-3 roky se mu prostě motá hlava ... byl na různá vyšetření, ale to je na šíleně dlouho vždy ho lékař pošle na nějaké vyšetření čí ke specialistovi na to se čeká 2-3 měsíce ten nic nezjistí a kolečko se opakuje dokonce propadl skleněnými dveřmi kdy byl docela dost pořezán .... došlo to do fáze kdy děda sám uznal že prostě v nemocnici vydrží i když toto prostředí nesnáší .... dostal žádanku od obvodního lékaře do nemocnice kde se konečně přijde na příčinu aby se to dalo léčit... ale omyl nepřišli na nic byl na CT prý je čisté Magnetická rezonance se měla konat ale nekonala... opět v tom hrála pojišťovna kdy je to nechutné... co je pro ně důležitější... byl na lumbálce...tam z výsledků bylo patrné špatně přeléčena borelioza. a z krve bylo zjištěno absolutně nulová B12 a je je patrné že v nedávné minulosti proběhla slabá mrtvice- bylo nám řečeno že je to pravděpodobně z nedostatku B12 kdy dostal 4 injekce a že se tato hladina bude hlídat. Jeho řeč se cca v prosinci zhoršila nic víc si nepamatuje krom nespočet pádů teda pády se zhoršili dá se říct cca od října kdy jsme byli v krkonošich a najednou se začal zalamovat a vykopával nohu dopředu jako čáp že ho to táhne pořád do předu což se mu nikdy předtím nestalo ... teď chodí jako" Tučňák " nezvedá nohy pouze je šoupe po zemi že má strach aby nespadl ruce má před sebou jde rovně a chce zabočit třeba do prava ale táhne ho to stále dál rovně.... už nevím co to může být dokonce i krkavice dle slov lékaře jsou v normě. PO 5 dnech HO PROPUSTILI Z NEMOCNICE S ANTIBIOTIKY a že se má hlásit u obvodního lékaře(moje ambulance) kde se bude dál řešit ta B12 ... nám řekli že se bude denně píchat mu při propouštění řekli, že co 14 dní takže dostal pouze 1 injekci a byl tedy znovu na krev a lékař rekl že pokud bybyla špatná volal by... ale lékař nevolal.,,, děda to bere tak že krev je v pořádku .... ale stále padá, není dne aby nespadl .... člověk už má strach když volají je že něco stalo .... několikrát spadl, že muvlasy ! lízaly! klasický radiátor.. já jsem pracovala v domově důchodců viděla jsem laxní přístup lékařů měla jsem i nesčetněkrát konflikt .... kdy lékař ani seniora neprohlídl a odešel... takže vím že pokud člověk není aktivní tak se to s péčí moc nepřehání.... jak docílit konzorcium lékařů...???? nechci zažit telefon že děda na ten radiátor špatně spadl ... či si zlomil krček a třeba byl ležák jen proto, že se na nic nepřišlo ... a žít tak do smrtí s vinou. měli jsme podezření na ataxii ale lékaři v nemocnici ji vyloučili... střední ucho má zcela v pořádku i oči v rámci věku(74 let ) v pořádku ... na hematologii chodí pravidelně cca 2 roky kdy nechápu jak to, že na boreliozu nepřišla dříve a ta ho poslala na cévní a byl teď na vyšetření přes jícen do srdce a to je také v pořádku jen od nemocnice má tlak denně minimálně 150/90 ... už nevíme co chtít za vyšetření aby se konečně na to přišlo ... vzhledem k věku nemá právo ani na ztp musel by mít nějakou diagnozu a tu vlastně nemá .. .ale nemůže být bez dozoru, babička má strach odejít do obchodu,,, k lékaři či na rehabilitace což je dost ubíjející zatím se to dá,ale tato extremní situace je 3-4 měsíce předtím padal taky, ne x krát za den ale za týden, či měsíc bydlíme v Ostravě kdyby jste měli nějakého specialistu myslím si že přijít na to se nám všem dosti uleví.... už řešili i roztroušenou sklerózu či sifilis, krev vždy je v pořádku ale už x let má nadměrně bílých krvinek a"bílé" játra a teĎ byl na sonu a má cystu na ledvinách ale to věřím že s tím nemá nic společného ,... a před 2 lety zežloutnul protože mu neodcházela žluč z těla, ale vykvikly to přes hadičku kdy histologie byla v pořádku a níc více nemá napadá vás něco??? víte jak poradit moc vám děkuji za přečtení dotazu a případnou odpověď jakákoliv informace nás snad posune dál... ale naše poslední naděje byli v té nemocnici a ta nás velmi zklamala nevím kam dál se obrátit jak docílit aby se sešlo několik primářů a řešili tento případ... bohužel žádné známé nemáme děda už by dal i všimné ... opravdu je už zoufalý a už ho život nebaví.... nemůže nic teď 14 dní po té hospitalizaci se cítí hůře unaveněji... dokonce při krátké procházce či když jde k lékaři ho bolí svaly na stehnách,,,, byl zvyklý chodit a teď nemůže udělat ani krok sám... prosím pomozte mu,.... děkuji moc vím že to není stručné jen jsme se snažila vše popsat hezký den

Dobrý den, je to zozsáhlá zpráva a popis obtíží, určitě by to vyžadovalo komplexní neurologické vyšetření, zřejmě bude ve hře možnost neuroboreliosy, syndromu zadních provazců, což je systémové postižení míchy z nedostatku vitaminu B12, z toho může být i encefalopatie a poruchy paměti a rovnováhy, event. i nějaká možnost neurodegenerativního onemocnění z okruhu Parkinsonských syndromů. Bylo by potřeba neurologické došetření včetně MR mozku a krční páteře a míchy, odběry včetně borelií apod., evokované potenciály, EMG, EEG, neurosono. Nezbývá než objednat se k neurologovi, který by tohle zvládl dořešit a navrhnout léčbu a RHB. S pozdravem Milan Labonek Olomouc.

MUDr. Milan Labonek

Dobrý den, u lékaře jsem nikdy nebyla, ale od mala trpím bolestmi hlavy, postupem času se mi bolest zhoršila a vyskytuje je čím dál častěji. Bolest hlavy je doprovázena pocitem na zvracení a jakoby pulzováním v hlavě v rytmu srdce. Dnes se mi poprvé stalo, že mě začala brnět levá ruka od loktu až k prstům, brnění horního rtu a špičku nosu, následně přešla do brnění levé části dásně a nakonec brnění levé části jazyka. Je mi 22 let. Děkuji.

Dobrý den, podle Vašeho popisu to vypadá na migrénu s aurou, tam může být i to brnění poloviny těla, poruchy zraku apod. Chtělo by to komplexní neurologické vyšetření a nastavení terapie. Můžete se klidně objednat k došetření. S pozdravem Milan Labonek, Olomouc.