Mgr.

Fyzioterapeut

Pen-iconCreated with Sketch. Zeptejte se Calendar-iconCreated with Sketch. Požádejte o spuštení online kalendáře

Pracuji jako fyzioterapeut na Rehabilitační Klinice Zámeček Malvazinky v Praze. Na stejné adrese mám i soukromou ordinaci. Dlouhodobě spolupracuji s řadou profesionálních sportovců… Více

Adresy

• Fyzioterapie

U Malvazinky 7
    15000 Praha, hl. město Praha

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Hotovost

Služby

Fyzioterapie - 60min. - cena dle dohody
  • Bolelo mě v kříži,to už je lepší,ale bolí mě ve stehně a kyčel.Je to od té páteře?Děkuji

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Dobrý den,

Dekuji za dotaz. Ano muže to být. Ikdyz bez přesného vyšetření to lze na 100% těžko posoudit. Muže to být problem ortopedicky a nebo týkající se měkkých tkáni - svalu a fascii,… Více

• Vážený pane Peroutko,

dnes jsem shlédl rozhovor na DVTV, který se týkal aktuální situace ohledně pohybové gramotnosti dětí a mládeže. V rozhovoru jste poukázal na nevhodnost jednostranného zatěžování pohybového ústrojí vyskytujícího se při některých sportovních aktivitách. K mému zklamání… Více

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Dobrý den,
    děkuji za dotaz. Ano, máte pravdu, toto tam opravdu nezaznělo a bohužel z časových důvodů pro délku rozhovoru ani nemohlo. Celkově je to velmi obsáhlé téma... Co se týče atletiky, tak… Více

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• Pracuji jako fyzioterapeut na Rehabilitační Klinice Zámeček Malvazinky v Praze. Na stejné adrese mám i soukromou ordinaci.

Dlouhodobě spolupracuji s řadou profesionálních sportovců při řešení akutních zdravotních potíží, ale i při tvorbě fyzioterapeutických programů, zaměřených na prevenci před zraněním a zvyšováním sportovní výkonnosti. Jedná se například o reprezentantku v alpském lyžování Kláru Křížovou, špičkového brankáře a reprezentanta v ledním hokeji Jakuba Kováře. Spolupracoval jsem například s HC MOUNTFIELD České Budějovice a HC VERVA Litvínov.

Jako bývalý profesionální sportovec se i v rámci fyzioterapie specializuji především na řešení funkčních poruch pohybového aparátu, poúrazových stavů, svalových dysbalancí.

Své vědomosti a dovednosti si neustále rozšiřuji absolvováním odborných specializačních kurzů proto, abych měl co největší možnost vybrat optimální individuální terapii pro konkrétního pacienta/klienta.

Po dlouhodobém studiu a obtížných zkouškách jsem získal certifikát lektora metody Kinesio Taping® pro ČR a SR přímo od autora této metody a jako jediný zde mám oprávnění vyučovat tuto metodu s jeho souhlasem a podle jeho výukových materiálů.

Stejně tak jsem získal jako jediný pro ČR a SR certifikát BLACKROLL® Master Trenér.

Své zkušenosti a vědomosti předávám dál jako lektor výše uvedených kurzů, ale také jako lektor svých fyzioterapeutických témat.

Externě vyučuji budoucí fyzioterapeuty na JČU v Českých Budějovicích.

Své pacienty/klienty beru jako členy týmu, jehož cílem je úleva od bolesti a obnova plné funkčnosti jejich pohybového aparátu, protože bez aktivní spolupráce nás obou je to cíl velmi vzdálený.

• fyzioterapeut
  • rehabilitační a fyzikální medicína
  • tělovýchovné lékařství

Ukončené školy

• Magistr fyzioterapie, registrovaný MZČR
  • Akreditovaný kurz pro osobní a kondiční trenéry
  • Kompletní vzdělávací program výuky metody Kinesio Taping® (Anglie), včetně absolvování závěrečné zkoušky a získání titulu CKTP
  • Kurz pro instruktory metody Kinesio Taping® včetně závěrečné zkoušky a certifikace (Německo). Úspěšné absolvování recertifikace (Itálie).
  • Kurz BLACKROLL® Master Trenér (Německo)

Znalost jazyků

• čeština
  • angličtina

Stáže

• Dlouhodobá stáž na klinicice sportovní rehabilitace - Kemi (Finsko)

Certifikáty

Nemoci

• Poúrazová a pooperační rehabilitace
  • Funkční a chronické poruchy pohybového aparátu
  • Asymetrie těla a svalové disbalance
  • Sportovní úrazy a jejich prevence
  • Bolesti šlach a kloubů
  • Výhřezy meziobratlových disků
  • Lymfatické otoky a problematika jizev
  • Akutní a chronické bolesti pohybového aparátu

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor