přijímá nové pacienty

Psychoterapie • 1 400 Kč

Psychologické poradenství (50 min) • 1 400 Kč

Psychoterapie • 1 400 Kč

Způsoby platby: Bankovní převod

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Jablonského, Praha

Online konzultace

Jablonského, Praha

Online konzultace

Poskytuji psychoterapii dospělým lidem, kteří chtějí poznat blíže sami sebe, vyrovnat se s náročnými životními situacemi a vytvářet si podmínky pro do...

Ukončené školy

• Psychologie (Mgr.), Filozofická fakulta Univerzita Karlova

• psychoterapie

Stáže

• Výcvik PCA přístup v psychoterapii (PCA Institut Praha, 720 hodin, 2019-2024)
  • Kurz kompletní krizové intervence (Déčko Liberec, 150 hod., 2017)
  • Kurz MBSR - mindfulness (8 týdnů, 2018)
Zobrazit více

Fotografie

Znalost jazyků

• Slovenština

Umístění: Mgr. Michaela Pavelková psychoterapie

Paní Pavelkovou moc doporučuji.
Vyhovuje mi její přístup jak k terapii jako celkově (převážně atmosféra), tak i ke konkrétním mým problémům. Na terapii se zde cítím bezpečně, pochopeně a všechny diskuze probíhají bez náznaku odsuzování.
Všechno, s čím jsem tam prozatím přišla, vyslechla tak, že jsem odcházela buď klidnější nebo s novým pohledem na věc, ke kterému jsem se dobraly.
Čas strávený s paní Pavelkovou zpětně hodnotím jako pro mě nezbytný a jsem za něj moc vděčná.

Milá AK,

děkuji za hezká slova. Jsem ráda, že jste se na setkáních cítila dobře a odcházela s uklidněním a inspirací.
Prozatím moc zdravím a přeji, ať se máte fajn.
M. P.

Umístění: Mgr. Michaela Pavelková Jiný

S Michaelou mám velice pozitivní zkušenost. Je trpělivá, chápající, na sezeních jsem se vždy cítila bezpečně, což mi pomohlo se otevřít i v pro mě více nepříjemných oblastech, v nichž si běžně připadám zranitelná a zmatená. Možná ještě více něž útěchy si ale cením upřímnosti, zpětné vazby a podnětů k zamyšlení a další práci na sobě.
Paní terapeutku určitě doporučuji.

Mgr. Michaela Pavelková

Heleno, mockrát děkuji za konkrétní zpětnou vazbu a odvahu, se kterou jste se pouštěla do náročných témat. Přeji Vám všechno dobré a mnoho spokojenosti. Michaela P.

Umístění: Mgr. Michaela Pavelková Jiný

Za paní Pavelkovou jsem přišla, když jsem nevěděla co dál se svým bolavým trápením. Jelikož to byla má první zkušenost, trochu jsem se bála, ale po prvním setkání jsem poznala, jak moc příjemná a empatická terapeutka to je, navíc s úžasným lidským přístupem. Líbí se mi její profesionální přístup, pečlivě naslouchá, snaží se všemu přiblížit, porozumět, žádné odsouzení. Neřekne vám, co máte dělat, ale společně s vámi prozkoumá každý střípek vašeho trápení a máte tak možnost se s každým střípkem naučit pracovat. Každé setkání mi pomohlo a vždy se mi trochu ulevilo.
Mockrát děkuji za trpělivost a ochotu se mnou sdílet můj příběh.

Mgr. Michaela Pavelková

S.Š., děkuji za krásnou zpětnou vazbu a za důvěru, se kterou jste svůj život sdílela. Jsem moc ráda, že pro Vás zkušenost s psychoterapií byla taková a že se Vám ulevilo. Přeji, ať se dobře daří a máte se hezky.

Umístění: Mgr. Michaela Pavelková psychoterapie

Profesionální, ale velmi lidský a vstřícný přístup, efektivně využívaný čas sezení, zároveň velká svoboda ve vlastním průběhu a volbě témat. Upřímně paní Pavelkovou doporučuji každému, kdo v péči o své duševní zdraví stojí o nenucenou a spolehlivou podporu.

Mgr. Michaela Pavelková

V. F., mockrát děkuji za hezká slova a za aktivní a spolehlivý přístup k terapii. Přeji Vám mnoho úspěchů a radosti v životě.

Umístění: Mgr. Michaela Pavelková psychoterapie

Pozitivní zkušenost. Paní terapeutka je trpělivým průvodcem po hlubinách Vaší duše. Přirozene rozkrýváte pozadí vašich problémů a postupně je zpracováváte. Vede vás k práci se sebou samým, záleží pak na každém, co z toho získá. Já jsem se zde naučila naslouchat hlavně sama sobě a přijmout se. Jsem celkově klidnější a vyrovnanější. Děkuji.

Mgr. Michaela Pavelková

Milá ECH :-), já děkuji za milá a obohacující setkávání a přeji Vám, ať můžete čerpat ze vší té práce, kterou jste na sobě udělala a žije se Vám lehce a spokojeně.

Umístění: Mgr. Michaela Pavelková psychoterapie

Terapie měla negativni efekt. Muj stav se zhorsil. Jsem v dosti zátěžové situaci ale nedostalo se mi podpory. U jiné terapeutka ve stejném zařízení mám dobrou zkušenost.

Mgr. Michaela Pavelková

Dobrý den Markéto, mrzí mě, že to vnímáte takhle a dovolím si k tomu delší komentář. Já jsem závěr naší spolupráce vnímala tak, že jste po mně chtěla podporu, která nebyla v mých možnostech a ani to nebylo v souladu s cíli psychoterapie. Z toho důvodu jsem Vám opakovaně vysvětlovala limity psychoterapie a nabízela možnosti toho, čemu se naopak můžeme věnovat. Stojím si za tím, že terapie je tu nejen od toho, aby podporovala a ujišťovala, ale také, aby citlivě pomáhala rozvíjet větší porozumění sobě samému tak, abychom se nedostávali stále do stejných zátěžových situací. A to může být obtížné, bolavé a někdy i přechodně zhoršit to, jak se člověk cítí. Přeji Vám, ať najdete někoho, s kým se budete cítit dobře a s kým se zároveň můžete posouvat dál.

Umístění: Mgr. Michaela Pavelková psychoterapie

Pomohla mi dát hlavu dokupy. Je velmi milá, empatická a trpělivá. Nemusíte se před ní bát mluvit o kontroverzních tématech, nebo že se ztrapníte.
Doporučuji

Mgr. Michaela Pavelková

Milá L., moc děkuji za zpětnou vazbu a jsem ráda, že jste se na setkáních cítila bezpečně. Přeji, ať Vám vydrží hlava uspořádaná a máte se dobře.

Umístění: Mgr. Michaela Pavelková psychoterapie

Paní Pavelková je velmi empatická a příjemná terapeutka. Její nedirektivní terapie mi velmi pomohla. Vřele doporučuji. Vytváří armosféru důvěry.

Mgr. Michaela Pavelková

Jakube, mockrát děkuji za milé zhodnocení a jsem ráda, že Vám naše setkání byla ku prospěchu. Přeji, ať se Vám v životě daří a ať Vám slouží to, co jste se o sobě zejména díky svému úsilí naučil.

Umístění: Mgr. Michaela Pavelková psychoterapie

Vzhledem k prvním zkušenosti s terapií jsem byla velmi vděčná za milé vysvětlení a provedení celým procesem.
Přišla jsem s (pro mě těžkou) životní situací a trpělivost, porozumění a empatie paní doktorky mi neskutečně pomohly. Nikdy jsem se nebála říct co mě trápí, vždy se cítila v bezpečí a odcházela s příjemně vyčištěnou hlavou.

Mgr. Michaela Pavelková

Milá L., mockrát děkuji za pěkná slova. Jsem ráda, že jsem s Vámi kousek té Vaší cesty mohla jít a přeji, ať se daří i nadále. A kdyby bylo někdy třeba, máte tu dveře otevřené. M. P.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

píši, protože je mi 35 let a žádný vážný vztah mi zatím nevydržel déle, než zhruba půl roku. Jsem z toho poměrně zoufalá..Nevím, co dělám špatně, nebo možná tuším, ale nevím, jak to změnit. Mohli byste mi s tímto problémem prosím pomoci?

dovolím si také odpovědět. Ve vašem psaní čtu o nespokojenosti, ba dokonce zoufalství, že se vám nedaří udržet dlouhodobější vztah. Je to asi něco, co vás trápí už delší dobu. Zmiňujete svůj věk - možná jste měla představu, že v 35 už budete mít stálého partnera/partnerku nebo alespoň dlouhodobější vztah za sebou. Můžu jen hádat, co to pro vás znamená (mít pocit sounáležitosti, být pro někoho důležitá, mít děti,...), ale věřím, že je to těžké, že se to nedaří. A taky, že se to dotýká i vás samotné, vaší sebedůvěry a sebehodnoty - "Nevím, co dělám špatně,..." (což se dá lehce přeložit jako "Něco je se mnou špatně"). Přála bych vám, abyste na to nebyla sama a mohla mluvit o tom, co se ve vás děje a více tomu porozuměla. Pokud takový prostor zatím nemáte, možná by psychologické poradenství nebo psychoterapie mohly pomoci.
Zdravím vás
Michaela Pavelková

Mgr. Michaela Pavelková

Dobrý večer chtěla bych se zeptat. Je mi 19 let, žiju a mamkou. Všimla jsem si že poslední dobou skoro pořád brečím,nesmeju se ,s nikým nemluvím jen s rodinou. Vzdy se rozbrečim když po mě mamka zařve,nebo se jí něco nelíbí,nebo něco udělám špatně. Rozbrečim se i když si vzpomenu na minulost, vůbec nemám náladu se smát, říkám si že kdybych skočila pod auto nebo se mi něco stalo nikomu bych nechyběla. Dnes jsem viděla že si mamka s mnou ségrou píšou něco co není pravda, přišlo mi to jako pomlouváni za zády, když jsem to uviděla šla jsem radši se psem ven kde jsem se rozbrečela. Chci se zeptat zda mám jít k psychologovi nebo to nic není, předem děkuji za odpověď XXXX Erika

Dobrý den Eriko,

z Vašeho psaní cítím tíhu a naléhavost, jakoby to, jak se teď cítíte, bylo už neúnosné.
Píšete o častých slzách, smutku a beznaději. Zároveň jste v tom všem téměř sama, kromě kontaktu s rodinou, který však je zřejmě taky často náročný.
Moc bych Vám přála, abyste se mohla o někoho opřít a určitě mi přijde na místě nějakou podporu vyhledat - ať už někoho z okolí, komu se můžete svěřit nebo psychoterapeuta. Případně můžete v nejtěžších chvílích využít krizovou intervenci (například v rámci Linky důvěry).

Vím, že vyhledání psychologa může být náročné, zvlášť pokud ještě nemáte zkušenost. Zkusím tedy ve zkratce napsat, s čím může psychoterapie pomoci. Zejm. je to poznání a přijetí sebe sama, zvládání náročných situací a stresu, rozvoj mezilidských vztahů a hledání vlastní cesty, jak žít spokojený a naplněný život. Psychoterapeut je někdo, kdo vytváří bezpečný prostor, snaží se vám porozumět, nesoudí a neříká, jak byste měla nebo neměla žít a je tam plně pro vás. Je to něco, co by Vám teď mohlo pomoci?

Přeji vše dobré
Michaela Pavelková