• zápach z úst
  • zubní kámen
  • zubní kaz

Slečna není ještě příliš zdatná, odhaduji, že se zatím zaučuje. Za hodinu odstranění zubního kamene pro dospělého si účtovala 600 kč / 1 hod, což by bylo ok a z toho 15 min hovořila o technice čištění zubů , ale nepůsobilo to nic moc odborně, překvapení nastalo, když u dítěte 12 let si za odstranění zubního kamene za pouhých 30 min účtovala 500 kč!! z toho 15 min z těch 30 neměla už co dělat a tak si povídala s dítětem zase o čištění, zajímavý a pro mě nepochopitelný nepoměr v ceně, dospělí 600 za 1 hod a dítě za 500 1/2 hod(15 min práce. Což nás dost zaskočilo a odradilo a z původního plánu chodit k ní pravidelně nebude nic. zatím jsme všude platili za dítě za 30 min 1/2 taxi z hodiny dospělého, logicky.

Michaela Dvořáková

Vážená paní Moniko.
Mrzí nás, že jste nebyla při ošetření spokojená.
Ráda bych vás upozornila, že patnáctiminutové povídání o technice čištění je součástí standardního ošetření dentální hygienistkou. Dentální hygiena není pouze o odstranění zubního kamene, ale také o vysvětlení vzniku onemocnění v dutině ústní, vyběru správných pomůcek a techniky čištění, protože největší zásluhu o stavu úst a zubů má každý sám. O tom se ale člověk musí dozvědět. A k tomu tedy slouží to "povídání o čištění".
Co se týká ceny - je to tak, že cena se odvíjí nejen od času, ale také od množství práce, tzn. od množství zubního plaku a kamene, který se odstraňuje, a použitého materiálu. Cena za ošetření dítěte při vstupním čištění či při špatné hygieně je 600,-, tato cena byla s přihlédnutím na čas snížena. Vyšly jsme vám vstříc s objednacím časem tak, aby vám vyhovovalo, přestože posledního pacienta objednáváme na 16.30. Proto nám nepřijde fér odvolávat se na čas - při objednávání jste byla upozorněna.
Pokud se vám cena nebo průběh ošetření nelíbilo, považovaly bychom za vhodnější konzultovat to osobně při návštěvě nebo telefonicky.

Ošetření u dentální hygienistky jsem se trochu obávala, bylo mé první. Slečna hygienistka mě ale uklidnila, vše důkladně vysvětlila - jaký je stav mých úst, co je dobře, co je špatně a hlavně co je třeba změnit. Vše mi ukázala v zrcadle. Ošetření samotné nebylo vůbec bolestivé, zuby byly po něm krásně hladké a jako nové :-) Nakonec mi slečna Michaela doporučila správné pomůcky pro čištění zubů. Mnohokrát děkuji, přijdu znovu za půl roku. Všem doporučuji navštívit tuto hygienistku :-)

• zápach z úst
  • zubní kámen