Konzultace 50 min • 1 800 Kč

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

V Jámě 8, Praha

1 800 Kč

Equita Therapy, z.s.

psychoterapeut pro děti, dospívající a rodiny u Equita therapy
Získal psychoterapeutické vzdělání při Pražské vysoké škole psychosociálních stu...

Léčené nemoci

• Deprese
  • Vztahová krize
  • Poruchy v mezilidských vztazích
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ceny ZnamyLekar.cz

• psychoterapie

Umístění: Equita Therapy, z.s. Konzultace 50 min

Michal Šefc je příjemný terapeut. Snaží se naslouchat a vyjít vstříc potřebám mě jako klientky. Když jsem si o něco navíc v terapii řekla, snažil se na můj požadavek reagovat.
Michal je spíše naslouchací tip a více bych ocenila jeho vlastní vstupy a vhledy. Což ale pak na základě prosby dělal a naše sezení tak měla úplně jinou dynamiku.
Vřele doporučuji.

Umístění: Equita Therapy, z.s. Konzultace 50 min

Velká spokojenost. Cítím posun v řešení problému a oceňuji velmi pozitivní přístup. Dobrý pocit přetrvává i mnoho dní po terapii a hodně mi pomáhá zvládat krizové situace. Moc děkuji

Michal je velmi trpělivý a pozitivní. Dokáže obsáhnout velkou škálu témat a problémů. Je maximálně korektní a zároveň má smysl pro humor, takže terapie, byť se mnohdy nejedná o veselé historiky z natáčení, nakonec vždy vyznívají optimisticky.

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dlouhodobě (v zásadě celý život) se potýká s psychickými potížemi. Nulová sebehodnota. Paralyzující pocity viny a strachu. Smutek. Zvládám přežívat ze dne na den, ale nevidím větší smysl vlastní existence. V několika akutních situacích jsem již vyhledala pomoc psychologů i psychiatra. Spolupráci jsem ale po odeznění nejhorších potíží ukončila. Opakovaně vnímám, že bych potřebovala dlouhodobou důkladnou psychoterapeutickou/psychologickou práci. A nyní opět sbírám síly s ní začít. Problém je, že nevím, jak najít vhodného odborníka. Žádný z psychologů, které jsem v minulosti navštěvovala mi vlastně nevyhovoval (byli z mého pohledu buď příliš přátelští, příliš ezoteričtí nebo naopak příliš rozumoví). Jak najít někoho, s kým si budeme sedět, zvlášť když doba od kontaktu do prvního sezení se v případě neakutních potíží pohybuje v řádu měsíců? Přeji pěkný den a předem moc děkuji za rady.

Dobrý den, trochu vás může navést čtení medailonků na internetu například v Equitě (Praha) mám čekací lhůty max. týden. Také se můžete podívat na videomedailonky terapeutů na webech online terapií (třeba Hedepy.cz nebo terapie.cz), většina z nás má k online terapii i ordinaci nebo centrum, kde působí. A není to celé vlastně trochu i o tom, jak dosáhnout a pravidelně dosahovat svých cílů, bez ohledu na to jestli je terapeut esoterický, či přátelský a jak se naučit tu cestu plánovat a zhodnocovat? Přeji hodně sil a ať brzy najdete koho hledáte

Mgr. Michal Šefc

Dobrý den, odborníkem mi byla diagnostikována narcistická porucha osobnosti a rád bych se o tom dozvěděl více informací. Vždy jsem si myslel, že se starám o potřeby jiných lidí, že rád nezištně pomůžu někomu, u koho vidím, že to potřebuje, že mi je upřímně líto lidí, kteří trpí. Tato diagnoza ale nasvědčuje o úplném opakuji a já tedy hledám, kde je pravda. Nepopírám, že nějaké charakterové rysy spojené s touto diagnozou nemám, z dostupných zdrojů ale popis této poruchy osobnosti zní zcela hrozně.
Chtěl bych se tedy zeptat na pár otázek -
Musím naplňovat veškerý popis této poruchy osobnosti? A opravdu to musí být v takové "síle", která se uvádí na internetu?
Nemůžu mít někoho upřímně a nezištně rád nebo něco dělat pro druhého bez očekávání nějakého prospěchu pro mě?
Můžu být vlastně vůbec dobrý člověk?
Rád bych se zlepšil a bojoval sám se sebou, ale k tomu potřebuji zodpovězení těchto otázek, abych zjistil, jak na tom jsem.Vím, že mám narcistické rysy zvýrazněné, ale zároveň si myslím, že je ve mně i dost dobra a empatie k okolnímu světu, která ne vždy vyjde na povrch, ale někde ve mně je a já bych se rád naučil pracovat sám se sebou, abych byl lepším člověkem jak pro sebe, tak pro lidi okolo mě a využíval v sobě co nejvíc ty dobré vlastnosti a byl připraven na to, kdy se vynoří ty špatné, protože vím, že ty nikdy nezmizí.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, k Vaší otázce o diagnóze: odborník Vás diagnostikuje na základě toho, že splníte dostatek diagnostických kritérií, obvykle ne všechna. Navíc diagnóza uvádí jen obvyklé tendence, tedy to neznamená že by se člověk s depresí nemohl v rozličných situacích usmívat či bavit, i když spadá do diagnostické kategorie.

Mgr. Michal Šefc