Eliášova 21, Praha
PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum (mapa)

Hotovost

Individuální poradenství a konzultace (60 minut) • 700 Kč

Osobnostní psychodiagnostika (cena dle použité metody)

Psychologický coaching a life coaching (60 minut) • od 700 kč

Jako psycholog jsem především průvodcem lidí na cestě k hlubšímu pochopení sebe sama, umožňujícímu zpracovat a řešit různorodá osobní témata - zejména...

• Osobní a životní krize
  • Hledání osobní / profesní vize
  • Seberozvoj a rozvoj osobnosti

Individuální poradenství a konzultace (60 minut)

700 Kč

PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum

Osobnostní psychodiagnostika (cena dle použité metody)

Cena není uvedená

PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum

Psychologický coaching a life coaching (60 minut)

od 700 kč

PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum

Nikdy predtym som nevyuzila pomoc odbornika a pred prvym stretnutim som sa samozrejme obavala, ako to bude prebiehat, ci mi bude porozumene, alebo ci to, co mam na mysli, nie je skor na smiech ako k placu. Okrem toho, ze na mna velmi prijemne zaposobil ako clovek, tak aj ako profesional, pan Matej dokazal tieto dve veci spojit tak, ze som v nom nasla oboje, vzdy to, co bolo treba. Pomohol mi otvorit sa viac svojim pocitom, nasmerovat usilie lepsim smerom, a popri tom vsetkom som sa citila ako v pritomnosti dobreho priatela, ktory ma vypocuje, opyta sa a aj poradi. Dakujem mu tymto velmi pekne a dufam, ze sa mu bude darit a jeho praca ho bude nadalej tesit.

Vhledy a sebereflexe, kterých jsem dosáhl díky empatickému vedení a spolupráci s panem Hochelem, jsou pro mě velmi cenné. Především oceňuji silně profesionální a zároveň lidský přítstup. Míra porozumění, kterou jsem při práci cítil byla obrovská. Spolu s geniálně pokládanými otázkami a různými situačními hrami byla moje spolupráce s panem Hochelem vskutku transformativní. Děkuji Matěji.

O

Na práci s panem Hochelem oceňuji především jeho empatii, zájem o klienta a bezproblémovou komunikaci. Velmi mi pomohl pochopit můj klíčový problém a nasměřovat mě v dalším seborozvoji. Je orientován na problémy a vím, že pokud by jeho kapacita nestačila zadanému tématu, doporučí vám jiného odborníka. Není třeba se obávat ho kontaktovat a jen se poradit. Proto ho můžu doporučit i dalším, kteří hledají pomoc v oblasti seberozvoje a nejsou si třeba jisti jak a kde začít.

U kouče nebo psychologa požaduji tři vlastnosti, které Matej zcela naplňuje: musí velmi znát svůj obor (jak do teorie, tak do praxe), musí být velmi velmi inteligentní (najde pak rychle řešení a já věřím, že ho najde/najdeme) a musím mu stoprocentně důvěřovat (abych mohl být zcela otevřený a mohlo se jít až do hloubky problému). Spolupráci s Matejem si nemohu vynachválit, v mnoha ohledech mi zlepšila kvalitu života, např. pomohla vystoupit z dlouho pěstovaných dogmat, naučila zkoušet nové věci a obecně přemýšlet trochu jinak. Jsem rád, že teď mohu jako projev vděku doporučit spolupráci.

Využil jsem spolupráce s doktorem Matějem Hochelem před závažným a především velmi komplikovaným životním rozhodnutím a každým dnem zjišťuji, jak moc mi pomohl. Rozhodnutí jsem učinil já sám, ale Matěj mi pomohl pochopit, co vlastně ve skutečnosti chci. Oceňuji jeho mimořádně empatický přístup, respekt k člověku i přátelské chování. Rád jej vřele doporučím všem ostatním.

Má slova na účet Matěje Hochela zní pozitivně. Velmi oceňuji jeho lidský přístup, úžasnou schopnost vnímat každé slovo, které jsem během společného sezení řekla. Setkání s ním mi otevřela oči a pomohla vidět vlastní situaci i z jiného úhlu pohledu. Každá jeho reakce na má slova byla trefa do černého.

Velmi poučná pro mě je Matějova schopnost vnímat slova i řeč těla, uvědomila jsem si tak, že slovy kolikrát člověk „opíše“ mnoho věcí a lže tak sám sobě, ale řeč těla je jasná, přesná a vždycky vypovídá o skutečných pocitech člověka. Spolupráce s Matějem pro mě byla kombinací tvrdé práce i objevných a radostných okamžiků. V případě potřeby se k němu jistě ráda vrátím.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    před 5 lety jsem žila v psychickém teroru. Otec pil, bil matku, dělal hodně scény, byl agresivní, psychicky nás týral, občas i chytl tak, aby nás to bolelo. Nyní s ním již skoro čtvrtým rokem nežiji. Navštěvovala jsem ho na víked jednou za dva týdny, postupně jsem to však začala ubírat a nyní jsem se rozhodla, že s ním v kontaktu být nechci. Má to jednoduchý důvod, mám kvůli němu problémy psychického charakteru. Již několik let špatně spím, poslední týden jsem se vůbec nevyspala. Vždy v půl druhé ráno se probudím a většinou tak do páté hodiny ranní jsem vzhůru (vstávám před šestou). Nespavost se střídá s psychickými problémy, pravděpodobně stavy úzkosti. Ty mají různou intenzitu, ale vždy to vyvolá něco, v čem se angažuje otec, byť jen kontext. Vždy se jedná o zrychlený tep, zimu a zároveň horko, pocit prázdnoty a zároveň možné vnitřní exploze, třas, slzy v očích a veliké problémy s dechem, vždy se nemohu pořádně nadechnout a lapám po dechu. Poslední záchvat jsem měla v sobotu, kdy jsem se s tátou potkávala v průběhu celého dne na rodinné oslavě, kde jsem byla nucena být. Byl jak jinak než opily, choval se nevhodně k mé osobě i k ostatním. Křičel na mě, byť stál krok ode mě tak, že to slyšela celá místnost a to jen kvůli kávě. Povykoval na mě během celého večera. Chtěl vysvětlit nedávný telefonát, kdy jsem byla psychicky na dně a řekla, že ho nemohu vídat ani s ním mluvit, protože je ve mně neco ve mně špatně a nemohu mu odpustit to, co udělal. Několikrát jsem se mu to pokoušela dovysvětlit, ale odpověd byla vždy stejná: já jsem nic neudělal. Od neděle právě nespím. Neustále se mi opakuje jeden sen: nalézám otce mrtvého v jeho domě, týden ho nikdo nehledal a já se zhroutím, protože jsem mu jeho činy nestihla odpustit.
    Co mám dělat (je mi sedmnáct).

Dobrý den. Z vášho příběhu je znát, že máte navzdory těžkostem na situaci náhled a udělala jste určitě zdravé rozhodnutí otce "odříznout". To co popisujete (zrychlený tep, horko, problémy s dechem...) jsou symptomy akutní úzkosti, které beze sporu souvisí s dlouhodobým stresem, který jste v rodině zažívala. Jedna věc je bezprostřední řešení situace, kde skutečně bude asi nejlepší se pro teď s otcem nestýkat vůbec, abyste se nevystavovala kontaktu, který vám pravděpodobně stejně nic nedává, ale vámi otřásá a bere vám rovnováhu. Druhá věc je, že srovnání se s podobnou historii v rodině chce čas. To, že přemýšlíte o odpouštění otci navzdory tomu, jak brutálně se choval, je známkou vaší vnitřní síly. Zároveň bych ale na nic nespěchal - určitě máte kolem toho mnoho různých intenzivních pocitů, možná i protichůdných, které budou chtít zpracovat... Doporučoval bych práci se zkušeným terapeutem či terapeutkou. Pokud máte pocit, že terapie by byla pro vás finančně příliš náročná, klidně mi napište a dám vám tipy. Existují terapeuti i pracoviště s "dotovanými" cenami pro lidi, kteří třeba nejsou aktuálně v dobré finanční kondici. Držte se! Matej H.

Mgr. Matej Hochel

• Dobrý den,
    dlouhou dobu přemýšlím, jestli by mi psycholog mohl v něčem pomoci.
    Mám pocit, že můj život se zacyklil a nevím, jak z toho ven. Marně se snažím najít si v životě smysl. Dělá mi problém dostudovat vysokou školu, několikrát jsem jí přerušil, mezitím i pracoval, teď se na ní zase vrátil a opět zažívám ten stejný pocit, že hrozně chci, aby můj život byl normální a já si našel práci a usadil se, nicméně se mi to nedaří. Občas si představuji, jak to bude vypadat, až všichni kolem mě budou mít rodinu a práci a já budu pořád zastydlým puberťák, který si hledá mladší kamarády, aby nemusel čelit dospělosti.
    Mám v životě jeden zásadní problém, díky kterému se rozvinulo spoustu jiných, nejhorší je to v zimě, kdy v podstatě nemám možnost utéct do něčeho osvobozujícího a sedím doma neschopen čehokoliv. Jestli je to deprese nevím. Co ale vím, je fakt, že můj hlavní životní problém nejde změnit, vždycky se mnou bude, jen se snažím najít sílu, jak to přijmout a vyrovnat se s tím a být užitečný.

Jak jsem psal nahoře, nevím, jestli vyhledat psychologa, protože tak nějak nevím, jak a jestli mi může pomoci. Co myslíte?

Dobrý den. Souhlasím s kolegyní výše - psycholog nebo psychoterapeut by rozhodně mohl být v tomto případě dobrou podporou. Krize, kterou popisujete - chybějící smysl v životě - není nic neobvyklého. Pátrání po smyslu je přirozenou součástí dospělost a když smysluplnost chybí, někdy to může přerůst i do deprese. Čím dříve se do řešení pustíte (ať již s psychologem, či jinou cestou), tím lépe. I když je to těžké, krize je také příležitostí k proměně a růstu. Držím palce na další cestě! Matej

Mgr. Matej Hochel

• Osobní a životní krize