Adresy (2)

Platba po konzultaci

U tohoto specialisty zaplatíte po konzultaci. Zobrazit více


Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Konzultace online • 800 Kč

Psychologické poradenství • 900 Kč

Psychoterapie • 800 Kč


Přijímám: dospělí

Způsoby platby: Bankovní převod

Platíte po online konzultaci.

Sezení a konzultace online prosím uhraďte nejzpoději na konci kalendářního měsíce (za sezení v daném měsíci). Č. účtu: ********* / ****. Do popisu převodu zadejte své jméno a termín/y setkání. Děkuji za důvěru.

Platba za konzultaci je přeposlaná přímo specialistovi. Specialista sám určuje způsob rušení návštěv a vracení peněz pacientům.

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Nezapomeňte, že ZnamyLekar.cz neúčtuje žádné dodatečné poplatky za objednání návštěvy a nezpracovává platby jménem specialisty.

Přečtěte si prosím pozorně podmínky rušení návštěv a vracení peněz.

* Některé informace se nezobrazují kvůli ochraně osobních údajů. Uvidíte je po objednání konzultaci.


Pro online sezení a konzultace využívám aplikaci Zoom. Minimálně den předem vám zašlu emailem odkaz (link) pro připojení. Prosím, ujistěte se, že máte dobré internetovové připojení a že na vašem zařízení aplikace Zoom funguje. Pokud Zoom na daném zařízení běžně nepoužíváte, doporučuji si připojení otestovat předem zde: https://zoom.us/test


Připravte se 10 minut před konzultací. Ujistěte se, že je váš telefon nebo počítač nabitý. Pro video konzultaci zkontrolujte připojení k internetu a nastavení mikrofonu a kamery. Můžete také připravit svou lékařskou dokumentaci (např. výsledky vyšetření).


Víta Nejedlého 15, Praha 3, Praha
PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum

Na této adrese online kalendář není aktivní

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Zobrazit

Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí
Hotovost, Bankovní převod

Psychologické poradenství • od 900 kč

Psychoterapie • od 900 kč


Zkušenosti

O mně

Jako psycholog jsem především průvodcem lidí na cestě k hlubšímu pochopení sebe sama, umožňujícímu zpracovat a řešit různorodá osobní témata - vztahy ...

Více

Léčené nemoci

 • Osobní a životní krize
 • Hledání osobní / profesní vize
 • Seberozvoj a rozvoj osobnosti
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

 • 1998 - 2003: Universidad de Granada, Španělsko - jednoodborové studium psychologie
 • 2005 - 2008: Universidad de Granada, Španělsko - doktorát z kognitivní psychologie a neuropsychologie
 • 2008 - 2009: Výcvik v psychologickém koučování (MuDr. Mgr. Radvan Bahbouh, Ph.D.)
Zobrazit více

Specializace

 • psychoterapie

Znalost jazyků

Angličtina, Španělština

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Nejčastěji hledané služby


800 Kč

Online konzultace a sezení900 Kč

Online konzultace a sezení


Víta Nejedlého 15, Praha

od 900 kč

PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum

Ostatní služby


800 Kč

Online konzultace a sezení


Víta Nejedlého 15, Praha

od 900 kč

PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum

Názory

5

Obecné skóre
8 názorů

Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu názoru pacienta. Další informace.
E
Umístění: PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum psychoterapie

Poprvé jsem se s Matejem setkala před třemi lety během náročné době, a nedokážu si představit jak by to dopadlo kdybych se a nim nesetkala… Matejův přístup posiluje jeho pacienta, vede ho k tomu, aby poznal a ocenil své silné stránky, ale také prijal sve slabší stranky jako nedílnou - a konstruktivní - část sam sebe.

Díky jeho přátelskému přístupu, jeho otevřenost a zkušenost s různými kulturami a plynula angličtina, je velmi snadné s ním komunikovat. Také se mi líbí, že kombinuje metody a bere v potaz nejen verbální komunikaci, ale také jak se – třeba I nevědomě – Člověk tělesné vyjadřuje. Je také velmi soustředěný, takže mě přivede zpět, když se slovama přiliš daleko potuluju…


S
Umístění: PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum psychoterapie

Na psychoterapiu k Matejovi som prvý krát prišla pred rokom.
Čo fakt oceňujem je jeho rýchla reakcia na prvý kontakt - na môj e-mail so žiadosťou o sedení odpísal do 10 minút a dohodli sme si termín.

Na prvom sedení mi podrobne vysvetlil ako psychoterapia môže vypadať, čo všetko to bude obnášať pre obe strany a zoznámil ma aj s organizačnými detailami, dohodli sme si cenu a zároveň pravidelnosť stretnutí.

Keď sa dívam na rok, ktorý mám za sebou tak som ho celý zvládla lepšie vďaka psyhoterepii a osobnému prístupu, ktorý sa mi dostal. Preberali sme témy z osobného aj pracovného života a čo mi fakt pomáhalo je objektívny a pragmatický pohľad na situácie, ktorými som si prechádzala.

Na niektorých stretnutiach sme využili aj farebné kartičky, ktoré mi pomohli nájsť iné pohľady na vec a tak som mala možnosť odchádzať z rôznymi možnosťami a premýšľaním ako sa k danej situácii postaviť.

Neľutujem moje rozhodnutie pre psychoterapiu a voľbu psychológa. Moja skúsenosť je viac než pozitívna a osobne viac než odporúčam skúsiť a som si istá, že nájdete spôsob ako sa dostať zo „slepých uličiek“.


Ověřeny pacient

Nikdy predtym som nevyuzila pomoc odbornika a pred prvym stretnutim som sa samozrejme obavala, ako to bude prebiehat, ci mi bude porozumene, alebo ci to, co mam na mysli, nie je skor na smiech ako k placu. Okrem toho, ze na mna velmi prijemne zaposobil ako clovek, tak aj ako profesional, pan Matej dokazal tieto dve veci spojit tak, ze som v nom nasla oboje, vzdy to, co bolo treba. Pomohol mi otvorit sa viac svojim pocitom, nasmerovat usilie lepsim smerom, a popri tom vsetkom som sa citila ako v pritomnosti dobreho priatela, ktory ma vypocuje, opyta sa a aj poradi. Dakujem mu tymto velmi pekne a dufam, ze sa mu bude darit a jeho praca ho bude nadalej tesit.


D
Ověřeny pacient

Vhledy a sebereflexe, kterých jsem dosáhl díky empatickému vedení a spolupráci s panem Hochelem, jsou pro mě velmi cenné. Především oceňuji silně profesionální a zároveň lidský přítstup. Míra porozumění, kterou jsem při práci cítil byla obrovská. Spolu s geniálně pokládanými otázkami a různými situačními hrami byla moje spolupráce s panem Hochelem vskutku transformativní. Děkuji Matěji.


O
Ověřeny pacient

Na práci s panem Hochelem oceňuji především jeho empatii, zájem o klienta a bezproblémovou komunikaci. Velmi mi pomohl pochopit můj klíčový problém a nasměřovat mě v dalším seborozvoji. Je orientován na problémy a vím, že pokud by jeho kapacita nestačila zadanému tématu, doporučí vám jiného odborníka. Není třeba se obávat ho kontaktovat a jen se poradit. Proto ho můžu doporučit i dalším, kteří hledají pomoc v oblasti seberozvoje a nejsou si třeba jisti jak a kde začít.


J
Ověřeny pacient

U kouče nebo psychologa požaduji tři vlastnosti, které Matej zcela naplňuje: musí velmi znát svůj obor (jak do teorie, tak do praxe), musí být velmi velmi inteligentní (najde pak rychle řešení a já věřím, že ho najde/najdeme) a musím mu stoprocentně důvěřovat (abych mohl být zcela otevřený a mohlo se jít až do hloubky problému). Spolupráci s Matejem si nemohu vynachválit, v mnoha ohledech mi zlepšila kvalitu života, např. pomohla vystoupit z dlouho pěstovaných dogmat, naučila zkoušet nové věci a obecně přemýšlet trochu jinak. Jsem rád, že teď mohu jako projev vděku doporučit spolupráci.


D
Ověřeny pacient

Využil jsem spolupráce s doktorem Matějem Hochelem před závažným a především velmi komplikovaným životním rozhodnutím a každým dnem zjišťuji, jak moc mi pomohl. Rozhodnutí jsem učinil já sám, ale Matěj mi pomohl pochopit, co vlastně ve skutečnosti chci. Oceňuji jeho mimořádně empatický přístup, respekt k člověku i přátelské chování. Rád jej vřele doporučím všem ostatním.


I
Ověřeny pacient

Má slova na účet Matěje Hochela zní pozitivně. Velmi oceňuji jeho lidský přístup, úžasnou schopnost vnímat každé slovo, které jsem během společného sezení řekla. Setkání s ním mi otevřela oči a pomohla vidět vlastní situaci i z jiného úhlu pohledu. Každá jeho reakce na má slova byla trefa do černého.

Velmi poučná pro mě je Matějova schopnost vnímat slova i řeč těla, uvědomila jsem si tak, že slovy kolikrát člověk „opíše“ mnoho věcí a lže tak sám sobě, ale řeč těla je jasná, přesná a vždycky vypovídá o skutečných pocitech člověka. Spolupráce s Matějem pro mě byla kombinací tvrdé práce i objevných a radostných okamžiků. V případě potřeby se k němu jistě ráda vrátím.


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Dobrý den,
  před 5 lety jsem žila v psychickém teroru. Otec pil, bil matku, dělal hodně scény, byl agresivní, psychicky nás týral, občas i chytl tak, aby nás to bolelo. Nyní s ním již skoro čtvrtým rokem nežiji. Navštěvovala jsem ho na víked jednou za dva týdny, postupně jsem to však začala ubírat a nyní jsem se rozhodla, že s ním v kontaktu být nechci. Má to jednoduchý důvod, mám kvůli němu problémy psychického charakteru. Již několik let špatně spím, poslední týden jsem se vůbec nevyspala. Vždy v půl druhé ráno se probudím a většinou tak do páté hodiny ranní jsem vzhůru (vstávám před šestou). Nespavost se střídá s psychickými problémy, pravděpodobně stavy úzkosti. Ty mají různou intenzitu, ale vždy to vyvolá něco, v čem se angažuje otec, byť jen kontext. Vždy se jedná o zrychlený tep, zimu a zároveň horko, pocit prázdnoty a zároveň možné vnitřní exploze, třas, slzy v očích a veliké problémy s dechem, vždy se nemohu pořádně nadechnout a lapám po dechu. Poslední záchvat jsem měla v sobotu, kdy jsem se s tátou potkávala v průběhu celého dne na rodinné oslavě, kde jsem byla nucena být. Byl jak jinak než opily, choval se nevhodně k mé osobě i k ostatním. Křičel na mě, byť stál krok ode mě tak, že to slyšela celá místnost a to jen kvůli kávě. Povykoval na mě během celého večera. Chtěl vysvětlit nedávný telefonát, kdy jsem byla psychicky na dně a řekla, že ho nemohu vídat ani s ním mluvit, protože je ve mně neco ve mně špatně a nemohu mu odpustit to, co udělal. Několikrát jsem se mu to pokoušela dovysvětlit, ale odpověd byla vždy stejná: já jsem nic neudělal. Od neděle právě nespím. Neustále se mi opakuje jeden sen: nalézám otce mrtvého v jeho domě, týden ho nikdo nehledal a já se zhroutím, protože jsem mu jeho činy nestihla odpustit.
  Co mám dělat (je mi sedmnáct).

  Dobrý den. Z vášho příběhu je znát, že máte navzdory těžkostem na situaci náhled a udělala jste určitě zdravé rozhodnutí otce "odříznout". To co popisujete (zrychlený tep, horko, problémy s dechem...) jsou symptomy akutní úzkosti, které beze sporu souvisí s dlouhodobým stresem, který jste v rodině zažívala. Jedna věc je bezprostřední řešení situace, kde skutečně bude asi nejlepší se pro teď s otcem nestýkat vůbec, abyste se nevystavovala kontaktu, který vám pravděpodobně stejně nic nedává, ale vámi otřásá a bere vám rovnováhu. Druhá věc je, že srovnání se s podobnou historii v rodině chce čas. To, že přemýšlíte o odpouštění otci navzdory tomu, jak brutálně se choval, je známkou vaší vnitřní síly. Zároveň bych ale na nic nespěchal - určitě máte kolem toho mnoho různých intenzivních pocitů, možná i protichůdných, které budou chtít zpracovat... Doporučoval bych práci se zkušeným terapeutem či terapeutkou. Pokud máte pocit, že terapie by byla pro vás finančně příliš náročná, klidně mi napište a dám vám tipy. Existují terapeuti i pracoviště s "dotovanými" cenami pro lidi, kteří třeba nejsou aktuálně v dobré finanční kondici. Držte se! Matej H.

  Mgr. Matej Hochel, Ph.D.

 • Dobrý den,
  dlouhou dobu přemýšlím, jestli by mi psycholog mohl v něčem pomoci.
  Mám pocit, že můj život se zacyklil a nevím, jak z toho ven. Marně se snažím najít si v životě smysl. Dělá mi problém dostudovat vysokou školu, několikrát jsem jí přerušil, mezitím i pracoval, teď se na ní zase vrátil a opět zažívám ten stejný pocit, že hrozně chci, aby můj život byl normální a já si našel práci a usadil se, nicméně se mi to nedaří. Občas si představuji, jak to bude vypadat, až všichni kolem mě budou mít rodinu a práci a já budu pořád zastydlým puberťák, který si hledá mladší kamarády, aby nemusel čelit dospělosti.
  Mám v životě jeden zásadní problém, díky kterému se rozvinulo spoustu jiných, nejhorší je to v zimě, kdy v podstatě nemám možnost utéct do něčeho osvobozujícího a sedím doma neschopen čehokoliv. Jestli je to deprese nevím. Co ale vím, je fakt, že můj hlavní životní problém nejde změnit, vždycky se mnou bude, jen se snažím najít sílu, jak to přijmout a vyrovnat se s tím a být užitečný.

  Jak jsem psal nahoře, nevím, jestli vyhledat psychologa, protože tak nějak nevím, jak a jestli mi může pomoci. Co myslíte?

  Dobrý den. Souhlasím s kolegyní výše - psycholog nebo psychoterapeut by rozhodně mohl být v tomto případě dobrou podporou. Krize, kterou popisujete - chybějící smysl v životě - není nic neobvyklého. Pátrání po smyslu je přirozenou součástí dospělost a když smysluplnost chybí, někdy to může přerůst i do deprese. Čím dříve se do řešení pustíte (ať již s psychologem, či jinou cestou), tím lépe. I když je to těžké, krize je také příležitostí k proměně a růstu. Držím palce na další cestě! Matej

  Mgr. Matej Hochel, Ph.D.

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

O mně

Jako psycholog jsem především průvodcem lidí na cestě k hlubšímu pochopení sebe sama, umožňujícímu zpracovat a řešit různorodá osobní témata - vztahy ...

Více

Léčené nemoci

 • Osobní a životní krize
 • Hledání osobní / profesní vize
 • Seberozvoj a rozvoj osobnosti
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

 • 1998 - 2003: Universidad de Granada, Španělsko - jednoodborové studium psychologie
 • 2005 - 2008: Universidad de Granada, Španělsko - doktorát z kognitivní psychologie a neuropsychologie
 • 2008 - 2009: Výcvik v psychologickém koučování (MuDr. Mgr. Radvan Bahbouh, Ph.D.)
Zobrazit více

Specializace

 • psychoterapie

Certifikáty


Znalost jazyků

Angličtina, Španělština

Účty sociálních médií