Odhadovaná doba odpovědi:

Psychoterapie • 1 500 Kč +2 Více

Párová psychoterapie • 2 250 Kč

Párová terapie • 2 250 Kč

Husovo náměstí 29, Beroun

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Zobrazit

Koučování • 1 100 Kč +2 Více

Párová psychoterapie • 1 700 Kč

Párová terapie • 1 700 Kč

Platba po konzultaci

U tohoto specialisty zaplatíte po konzultaci. Zobrazit více

Konzultace online • 1 100 Kč

Psychologické poradenství • 1 100 Kč

Psychoterapie • 1 100 Kč +1 Více

Koučování • 1 100 Kč

Přijímám: dospělí

Způsoby platby: Bankovní převod

Platíte po online konzultaci.

Sezení a konzultace online prosím uhraďte na základě zaslané faktury do 14 dnů. Konzultace a sezení fakturuji vždy ke konci kalendářního měsíce (za sezení v daném měsíci). Nezapomeňte uvést variabilní symbol platby, příp. vaše jméno, abych mohl platbu identifikovat. Děkuji za důvěru.

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Pro spojení s klientem používám MS Teams (pozvánku s linkem ode mne dostanete emailem předem).

Nejčastěji hledané služby

2 250 Kč

1 700 Kč

2 250 Kč

1 700 Kč

Ordinace Beroun

Jako psycholog jsem především průvodcem lidí na cestě k hlubšímu pochopení sebe sama, umožňujícímu zpracovat a řešit různorodá osobní témata - vztahy ...

Léčené nemoci

• Deprese
  • Osobní a životní krize
  • Problémy ve vztazích
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

• 1998 - 2003: Universidad de Granada, Španělsko - jednoodborové studium psychologie
  • 2005 - 2008: Universidad de Granada, Španělsko - doktorát z kognitivní psychologie a neuropsychologie
  • 2008 - 2009: Výcvik v psychologickém koučování (MuDr. Mgr. Radvan Bahbouh, Ph.D.)
Zobrazit více

Účty sociálních médií

Publikace a články

Publikace (4)

Umístění: Ordinace Beroun psychoterapie

Tento psychoterapeut je opravdu skvělý. Nejen, že lidsky je velmi příjemný a empatický, ale má i všeobecný rozhled, je vzdělaný a své práci zdá se, že dobře rozumí.
Mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti a mně osobně moc pomohl. Jsem spíše racionální člověk a různé alternativní a "duchařské" směry mne spíš odpuzují, Matěj toto asi velmi rychle pochopil a jeho věcné vyjadřování, často doplněné o fyziologické procesy v těle, které mohou způsobovat člověku potíže - to bylo skvělé.
Až mi bylo líto, že terapii nadále již nepotřebuji a Matěje už vídat nebudu.
Vřele ho však doporučuji.

Umístění: Ordinace Beroun psychoterapie

Pana psychologa mohu jen doporučit. Vyhovoval mi jeho klidný jemný přístup a měla jsem pocit, ze vždy rychle odhalí jádro věci a pomůže mi podívat se na ni z odstupu a jiného úhlu.

Pana Hochela jsem navštívila v těžké životní situaci, ve které jsem nechtěla být sama, potřebovala jsem podporu a pochopení. Od první chvíle jsem se cítila dobře, pochopeně a bezpečně a přesně toto jsem v mé situaci potřebovala. Empatický a jemný přístup mi moc pomohl. Velmi doporučuji.

Umístění: Ordinace Beroun psychologické poradenství

Pana Hochela jsem navštívila po tragické události. Byla to moje první zkušenost s psychologem a jsem ráda, že jsem hned narazila na toho správného. Přístup pana Hochela mi velmi vyhovoval, jeho přístup je velmi jemný a všechna komunikace na jednotlivých sezení byla přirozená i přesto, že jsem velký introvert a nejsem moc sdílná v mých pocitech s ostatními. Pan Hochel se dokázal vžít do mé situace a dokázal pracovat s mými pocity a strachy. Jsem mu velmi vděčná za pomoc v těžké životní situaci s kterou mi pomohl. Děkuji

Umístění: Ordinace Beroun psychologické poradenství

K panu Hochelovi jsem přišla s nulovou zkušeností s psychologickou pomocí, a tak jsem si představovala přísného učitele, co mi rázně vysvětlí, co dělám špatně. Ze začátku jsem proto byla přirozeně skeptická k pozitivitě a pochopení, které se mi ze strany pana doktora nabízelo. Časem mi ale otevřel oči k tomu, že na svět se nemusí dívat jen tak černobíle. Mohla jsem se mu svěřit se vším a na vše se mi dostalo trefných poznatků nebo otázek, na co se ve svém problému zaměřit. Na nic netlačil, vpodstatě vás navedl k řešení způsobem, že jste si nakonec přišli dobře, jak jste se s tím sami vypořádali. Ač jsem tomu sama nevěřila, jeho pozitivita byla nakažlivá a zafungovala i na mě. Nakonec i samotná společná konverzace byla moc fajn a nenucená. Proto pana doktora vřele doporučuji a určitě se k němu ráda někdy vrátím. :)

Umístění: Ordinace Praha psychoterapie

K panu Hochelovi jsem se dostal poté, co jsem vyšel z nemocnice a jeho odborný a empatický přístup mi pomohl v tom, abych zvládl jak zkoušky po návratu do školy, spolužáky a školu jako takovou. Za celý svůj život mám přímou zkušenost s celkem čtyřmi psychology a mohu s čistým svědomím říci, že je to právě on, kdo mi pomohl nejvíce.
Ať už jsem přišel s jakýmkoliv problémem, nebo zkušeností, byl mi schopný poradit a pomoci způsobem, díky kterému teď mohu žít téměř normální život. Řekl bych, že je to právě jeho nemalou zásluhou, že jsem byl schopný se dostat z nejhoršího.
Jediné co mohu doporučit budoucím klientům je: zarezervujte si minimálně dva termíny dopředu, aby jste měli jistotu, že budete chodit pravidelně, často se totiž místa obsazují.
Z celé své duše mohu pana Hochela doporučit.

Pan Hochel byl jednoznačně nejlepší terapeut, ke kterému jsem kdy chodila. Hned od samého začátku jsme měli velmi intenzivní terapie, které mi pomáhaly překonat dávná a hluboká traumata. Na terapie jsme se vždycky těšila, Matejův přístup je velmi lidský, citlivý, chápavý. Komunikoval se mnou rovnocenně, což jsem také u žádného jiného terapeuta nezažila.

Až přijde čas a já budu potřebovat opět chodit na terapie, ráda se za Matejem vrátím.

Umístění: Online konzultace a sezení

Matěje jsem vyhledala během svého půlročního pobytu na Erasmu v Norsku, kde jsem se cítila velmi osaměla a jak se říká, vše na mě padlo. Matěj mi pomohl na můj problém nahlédnout s odstupem a zároveň velmi racionálním způsobem a to i přesto, že terapie probíhala pouze formou online.

Zároveň mi pomohl vyrovnat se s náročným návratem zpět do České republiky. Vřele doporučuji! :-)

Umístění: PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum psychoterapie

Poprvé jsem se s Matejem setkala před třemi lety během náročné době, a nedokážu si představit jak by to dopadlo kdybych se a nim nesetkala… Matejův přístup posiluje jeho pacienta, vede ho k tomu, aby poznal a ocenil své silné stránky, ale také prijal sve slabší stranky jako nedílnou - a konstruktivní - část sam sebe.

Díky jeho přátelskému přístupu, jeho otevřenost a zkušenost s různými kulturami a plynula angličtina, je velmi snadné s ním komunikovat. Také se mi líbí, že kombinuje metody a bere v potaz nejen verbální komunikaci, ale také jak se – třeba I nevědomě – Člověk tělesné vyjadřuje. Je také velmi soustředěný, takže mě přivede zpět, když se slovama přiliš daleko potuluju…

Umístění: PoPoli, rozvojové a terapeutické centrum psychoterapie

Na psychoterapiu k Matejovi som prvý krát prišla pred rokom.
Čo fakt oceňujem je jeho rýchla reakcia na prvý kontakt - na môj e-mail so žiadosťou o sedení odpísal do 10 minút a dohodli sme si termín.

Na prvom sedení mi podrobne vysvetlil ako psychoterapia môže vypadať, čo všetko to bude obnášať pre obe strany a zoznámil ma aj s organizačnými detailami, dohodli sme si cenu a zároveň pravidelnosť stretnutí.

Keď sa dívam na rok, ktorý mám za sebou tak som ho celý zvládla lepšie vďaka psyhoterepii a osobnému prístupu, ktorý sa mi dostal. Preberali sme témy z osobného aj pracovného života a čo mi fakt pomáhalo je objektívny a pragmatický pohľad na situácie, ktorými som si prechádzala.

Na niektorých stretnutiach sme využili aj farebné kartičky, ktoré mi pomohli nájsť iné pohľady na vec a tak som mala možnosť odchádzať z rôznymi možnosťami a premýšľaním ako sa k danej situácii postaviť.

Neľutujem moje rozhodnutie pre psychoterapiu a voľbu psychológa. Moja skúsenosť je viac než pozitívna a osobne viac než odporúčam skúsiť a som si istá, že nájdete spôsob ako sa dostať zo „slepých uličiek“.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

před 5 lety jsem žila v psychickém teroru. Otec pil, bil matku, dělal hodně scény, byl agresivní, psychicky nás týral, občas i chytl tak, aby nás to bolelo. Nyní s ním již skoro čtvrtým rokem nežiji. Navštěvovala jsem ho na víked jednou za dva týdny, postupně jsem to však začala ubírat a nyní jsem se rozhodla, že s ním v kontaktu být nechci. Má to jednoduchý důvod, mám kvůli němu problémy psychického charakteru. Již několik let špatně spím, poslední týden jsem se vůbec nevyspala. Vždy v půl druhé ráno se probudím a většinou tak do páté hodiny ranní jsem vzhůru (vstávám před šestou). Nespavost se střídá s psychickými problémy, pravděpodobně stavy úzkosti. Ty mají různou intenzitu, ale vždy to vyvolá něco, v čem se angažuje otec, byť jen kontext. Vždy se jedná o zrychlený tep, zimu a zároveň horko, pocit prázdnoty a zároveň možné vnitřní exploze, třas, slzy v očích a veliké problémy s dechem, vždy se nemohu pořádně nadechnout a lapám po dechu. Poslední záchvat jsem měla v sobotu, kdy jsem se s tátou potkávala v průběhu celého dne na rodinné oslavě, kde jsem byla nucena být. Byl jak jinak než opily, choval se nevhodně k mé osobě i k ostatním. Křičel na mě, byť stál krok ode mě tak, že to slyšela celá místnost a to jen kvůli kávě. Povykoval na mě během celého večera. Chtěl vysvětlit nedávný telefonát, kdy jsem byla psychicky na dně a řekla, že ho nemohu vídat ani s ním mluvit, protože je ve mně neco ve mně špatně a nemohu mu odpustit to, co udělal. Několikrát jsem se mu to pokoušela dovysvětlit, ale odpověd byla vždy stejná: já jsem nic neudělal. Od neděle právě nespím. Neustále se mi opakuje jeden sen: nalézám otce mrtvého v jeho domě, týden ho nikdo nehledal a já se zhroutím, protože jsem mu jeho činy nestihla odpustit.
Co mám dělat (je mi sedmnáct).

Dobrý den. Z vášho příběhu je znát, že máte navzdory těžkostem na situaci náhled a udělala jste určitě zdravé rozhodnutí otce "odříznout". To co popisujete (zrychlený tep, horko, problémy s dechem...) jsou symptomy akutní úzkosti, které beze sporu souvisí s dlouhodobým stresem, který jste v rodině zažívala. Jedna věc je bezprostřední řešení situace, kde skutečně bude asi nejlepší se pro teď s otcem nestýkat vůbec, abyste se nevystavovala kontaktu, který vám pravděpodobně stejně nic nedává, ale vámi otřásá a bere vám rovnováhu. Druhá věc je, že srovnání se s podobnou historii v rodině chce čas. To, že přemýšlíte o odpouštění otci navzdory tomu, jak brutálně se choval, je známkou vaší vnitřní síly. Zároveň bych ale na nic nespěchal - určitě máte kolem toho mnoho různých intenzivních pocitů, možná i protichůdných, které budou chtít zpracovat... Doporučoval bych práci se zkušeným terapeutem či terapeutkou. Pokud máte pocit, že terapie by byla pro vás finančně příliš náročná, klidně mi napište a dám vám tipy. Existují terapeuti i pracoviště s "dotovanými" cenami pro lidi, kteří třeba nejsou aktuálně v dobré finanční kondici. Držte se! Matej H.

Mgr. Matej Hochel, Ph.D.

dlouhou dobu přemýšlím, jestli by mi psycholog mohl v něčem pomoci.
Mám pocit, že můj život se zacyklil a nevím, jak z toho ven. Marně se snažím najít si v životě smysl. Dělá mi problém dostudovat vysokou školu, několikrát jsem jí přerušil, mezitím i pracoval, teď se na ní zase vrátil a opět zažívám ten stejný pocit, že hrozně chci, aby můj život byl normální a já si našel práci a usadil se, nicméně se mi to nedaří. Občas si představuji, jak to bude vypadat, až všichni kolem mě budou mít rodinu a práci a já budu pořád zastydlým puberťák, který si hledá mladší kamarády, aby nemusel čelit dospělosti.
Mám v životě jeden zásadní problém, díky kterému se rozvinulo spoustu jiných, nejhorší je to v zimě, kdy v podstatě nemám možnost utéct do něčeho osvobozujícího a sedím doma neschopen čehokoliv. Jestli je to deprese nevím. Co ale vím, je fakt, že můj hlavní životní problém nejde změnit, vždycky se mnou bude, jen se snažím najít sílu, jak to přijmout a vyrovnat se s tím a být užitečný.

Jak jsem psal nahoře, nevím, jestli vyhledat psychologa, protože tak nějak nevím, jak a jestli mi může pomoci. Co myslíte?

Dobrý den. Souhlasím s kolegyní výše - psycholog nebo psychoterapeut by rozhodně mohl být v tomto případě dobrou podporou. Krize, kterou popisujete - chybějící smysl v životě - není nic neobvyklého. Pátrání po smyslu je přirozenou součástí dospělost a když smysluplnost chybí, někdy to může přerůst i do deprese. Čím dříve se do řešení pustíte (ať již s psychologem, či jinou cestou), tím lépe. I když je to těžké, krize je také příležitostí k proměně a růstu. Držím palce na další cestě! Matej

Mgr. Matej Hochel, Ph.D.