Zobrazit ostatní profily alergologů v okolí

Umístění: POLIKLINIKA OPATOVSKÁ - Medifin Jiný

K paní doktorce jsme se dostali s mou 2 letou dcerou kvůli podezření na alergii - dcera měla v době vyšetření po celém těle vyrážku. Paní doktorka nebyla vůbec příjemná ani sympatická, vyrážku si prohlédla jen letmo ze dvou metrové vzdálenosti, a poslala nás na krevní odběry. Po nich již více než měsíc čekáme na výsledky, do ordinace se buď nedaří dovolat, nebo na telefon odpovídá velmi nepříjemná sestřička s tím, že se musí poradit zda nám výsledky může vydat, a má k tomu spoustu výmluv proč to nejde. Bohužel nejsou ochotni výsledky zaslat ani pediatričce. Pravděpodobně budeme tedy muset nepříjemné a bolestivé krevní testy s dvouletou dcerou podstupovat znovu, tentokrát však u někoho kompetentního.

Bohužel, paní doktorka působí velmi uspěchaným dojmem. Synovi udělala jeden alergologický rozbor, jednou ho viděla a poslechla (bez spirometrie) a dala lék na astma, po kterém měl silné nežádoucí účinky. Po telefonické konzultaci, kdy si téměř nedoposlechla, co se synem je, řekla jen vysadit a dávat sirup Aerius, syna už neviděla. Kontrolu, na kterou jsme byli řádně objednaní měsíc a půl nám zrušila z důvodu nemoci den před návštěvou - samozřejmě bez možnosti záskoku. S větou do telefonu, zda chceme jiný termín v srpnu nebo nám stačí napsat recepty! (ani se nechtěla na dítě podívat). Nezajímalo ji, že syn byl mezitím každý měsíc dvakrát na ambulanci (skončil na adrenalinu, aby zastavili záchvaty kašle), celý obsypaný vyrážkou. Odkázala nás na naši dětskou lékařku, která nás ovšem odkázala na ni a již měsíc čeká na její zprávu. Po několik velmi nepříjemných zkušenostech (především v komunikaci) rozhodně nedoporučuji, je to ztráta času a my odcházíme jinam. Jen nás mrzí, že za takovýchto okolností, kdy týden před dovolenou budeme rychle hledat nějakého jiného alergologa, který syna před odjezdem alespoň prohlédne a případně zkontroluje stávající medikaci.