Thámova 7, Praha

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Bankovní převod

Věnuji se rodinné, párové i individuální psychoterapii. Při práci se maximálně zaměřuji na to, co klienta trápí a na to, jak by bylo možné to změnit. ...

Léčené nemoci

Fotografie

Nejčastěji hledané služby

800 Kč

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže psychologické konzultace

Vždy nechá vyjádřit všechny strany, snaží se, aby si navzájem mezi sebou strany poradili předtím, než vyjádří svůj názor.

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže individuální psychoterapie 60 min

Nemůžu být šťastnější, že jsem si na svoji cestu za svobodnějším žitím vybrala právě pana Zajíce. Na sezeních jsem se často ani necítila jako na terapii, nebylo to o žádných vznešených frázích a vše přirozeně plynulo. Pan Zajíc dokázal vytvořit prostor, do kterého jsem vždy ráda vracela. Prostor bezpečí, pochopení a podpory. Nehodnotil, naslouchal a vždy tam byl se mnou. Přidanou hodnotu vidím také v tom, že i když jsem se neustále vracela k těm samým věcem, protože se mi nedařilo aplikovat nabízené “rady”, nikdy jsem se necítila pod tlakem, naopak mi pomohl si uvědomit, kolik snahy v sobě mám a kolik věcí dokážu dělat nově.
Mám před sebou ještě velký kus cesty, ale díky terapiím s panem Zajícem za sebou táhnu mnohem lehčí závaží než na začátku naší spolupráce. Děkuji!

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Velice příjemná atmosféra rozhovoru, neuvěřitelně lidský přístup - pan magistr má dar milého humoru, který tíživé momenty vítaně odlehčí, ale v žádném případě nezlehčuje. Byla to má první návštěva, ale odcházela jsem s pocitem úlevy, za což děkuji.

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Jsem velmi spokojená. Pan doktor je velmi empatický a dobře se s ním povídá. A je také velmi otevřený

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Sympaticky, empaticky lekar, pomohl nam hodne. Jak ve vztahu s manzelem tak ve vnimani synova chovani.

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Velmi milý a ochotný přístup. Z psychologů, které jsem v minulosti navštívila, mi pan Zajíc sedl nejvíce.

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Byla jsem lehce nervózni, ale vůbec k tomu nebyl důvod. Velmi příjemný a přátelský přístup. Snaha pomoct. Proběhlo to nad mé očekávání. Moc děkuji a doporučuji

Velmi milý a kamarádský přístup. Doporučuji každému kdo má nějaký psychický problém a potřebuje se s ním svěřit.

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Skvělý psycholog, který mi už několikrát velmi pomohl. Snaha pomoci , milý přístup , člověk se cítí v ordinaci velmi uvolněně.

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže psychologické konzultace

S návštevou jsem byl moc spokojen, proběhlo to nad moje očekávání. Určitě všem doporučuji a děkuji .

66 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám trápení s dcerou a samozřejmě ona má trápení se mnou. v dubnu jí bude 8 let, chodí do první třídy. S manželem jsme ve škole nikdy problémy neměli, jsme naprosto bezradní, jak máme s dcerou jednat. Je to chytrá holčička, při ústní komunikaci ve škole vždy všechno zná, ale jakmile má cokoli přenést na papír, je to marnost. Trápí nás, že to má v hlavě, ale nevydá to. Nerozumíme tomu, jestli není schopná, nebo jen není ochotná, nebo na všechno kašle....Pak na ní s manželem křičíme, přestože si pokaždé říkáme, že nebudeme, ale její chování nás tak nějak vždy dovede k šílenství. Umí moc hezky psát, z diktátů má jedničky....jakmile má přepsat kousek textu z předlohy, napíše to hrozně, s neuvěřitelnými chybami, je naprosto evidentní, že na to vůbec nemyslí, nechce si to po sobě ani kontrolovat a vždycky řekne, že si to už zkontrolovala. Při matematice ústně všechno zná, jakmile píše test, tak 7+4 je 13 a v následujícím sloupečku je 7+4 14. Pokud píše ve škole test, samostatná práce jí také moc neříká. Asi nuda. Pokud s ní děláme úkoly, má třeba něco psát, ona si rozšroubuje propisku, protože se musí nutně podívat, jaká je v ní náplň. Pak má spoustu dalších otázek ohledně naprosto neškolních věcí. A jeden z nás sedí vedle ní, trpělivě jí stále opakuje, že teď děláme učení....Pak dcera tedy něco konečně napíše, ale výsledek je takový, že se o nás pokouší infarkt. V lepším případě se výsledek alespoň trochu týká dahého tématu. A to jsou přesně ty chvíle, kdy bouchnem. Máme pocit, že školu stále nepochopila jako instituci jsme naprosto bezradní v tom, jak bychom s ní měli jednat a pracovat, samozřejmě víme, že nynější cesta je špatná. Nezlobím se na ní, když něčemu nerozumí, ale může mě vzít čert, když je jasné, že na to kašle, že na to vůbec nemyslí. Myslíte, že byste nám mohl poradit? Předem moc děkuji za případnou odpověď.

no, asi bych rozlišoval dvě věci. 1. možné že dcera může mít nějaké specifické poruchy učení, které se promítají do jejích školních výkonů (nepěkné písmo, chyby v matematice). To by se zjistilo na vyšetření v Pedagogicko psychologické poradně. 2. něco jiného je její motivace. Chápat školu jako instituci dcera sice může, ale to neznamená, že se podle toho bude i chovat :) Může mít svůj názor. Třeba takový, že to je nuda, a že ji to nebaví. Bylo by možná fajn probrat potíže i s její paní učitelkou. Je možné, že některé věci ji ve škole opravdu mohou v 7,5letech mezi šestiletými dětmi nudit.
Zkuste ji nějakým pravidlům, jak se věci dělají, naučit na něčem snazším, než na školní práci a rozhodně ji oceňujte za vše, co dokáže dodržet. Jak se pravidla dodržují ve hrách, jak se pravidla dodržují na hřišti ... Co se týká školy, možná budete muset nastavit pravidlo o úkolech tak, že pro ni bude nevýhodné práci natahovat nebo výhodné ji udělat rychleji. Doporučuji spíše motivaci pozitivní, než negativní. Chápu, že je toho na vás někdy moc, ale na ni možná také. Zvyknout si na školu je dost těžký úkol potíže, které uvádíte mohou souviset i s dalším děním v rodině, takže zkuste něco z toho, co jsem napsal a pokud budete mít pocit, že chcete změn dosáhnout rychleji, tak by bylo vhodné to probrat trochu šířeji v nějaké rodinné poradně. Ale tou PPP bych možná začal, abyste neztráceli nervy třeba zbytečně u něčeho, co dcera zkrátka ještě nedokáže ovlivnit tak, jak byste si představovali. Držím palce. Martin Z.

Mgr. Martin Zajíc

mám 4 letou dceru ,která má problém s oblékáním. Nesnese nic na krku,nesnese když má shrnutý rukáv nebo ponožku v botě. Každý den při oblékání máme doma scénu.Setkal jste se tím někdo? Víte si s tím rady? Já ne. děkuji

Dobrý den, na odpověď mám poměrně málo informací. Takovýto problém se málokdy týká jen vlastnosti oblečení (kouše, tlačí). Jak se vaše dcera vypořádává s jinými "ne tak komfotními úkony?" Čištění zubů, usínání, jak funguje ve školce? Jak tam řeší převlékání ven nebo do postýlek? Má nějaké sourozence? Jak se obléká, když ji hlídá babička, děda nebo tatínek?
Každé dítě i dospělý se musí naučit vypořádat s věcmi, které nejsou tak úplně po jeho vůli. Možná se zkuste pro začátek poprat s menším úkolem, než s oblékáním, pokud to probíhá tak drasticky. To, čemu se dcera dokáže přizpůsobit a čemu ještě ne, dokážete asi posoudit lépe, než kdokoliv jiný. Zkuste proto s tatínkem stanovit věci se kterými, se zkrátka musíte poprat a jiné, které jsou zatím přílš vyčerpávající pro všechny zkuste na nějaký čas neřešit (roláky třeba vyřaďte...). Pokud máte dojem, že míra, do jaké vás problémy zatěžují, neumožňuje nějaký odklad, bude lepší to řešit s rodinným psychologem se kterým proberete mnohem šířeji vše, co s problémem může souviset.

Mgr. Martin Zajíc

Léčené nemoci