Dbejte o své zdraví

Zůstaňte doma a vyberte online konzultaci pro zahájení nebo pokračování léčby. Pokud to potřebujete, můžete si také objednat návštěvu v ordinaci.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Zkušenosti

O mně

Dobrý den, na tento profil jsem se registroval z důvodu pandemie protože mám více času který bych mohl využít k vám a pomoct vám v této nelehké a velm...

Více

Léčené nemoci

 • Vztahová krize
 • Sociální fobie

Specializace

 • fyzioterapeut

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Názory pacientů

5

Obecné skóre
1 názor

D
Umístění: jiné místo Jiný

Skvělý přístup, velmi mi pomohl. Velká ochota a úspěšné rady. Mohu jen doporučit. Veškerou komunikaci jsme řešili přes zprávy. Děkuji ještě jednou.
Pane doktore Martine Nováku

MUDr. Martin Novák

Vážená paní Danielo Moravcová.
Děkuji za pozitivní názor a jsem rád, že jsem mohl pomoci.
Přeji krásný sluneční den.
Zdraví vás a zdraví přeje
MUDr. Martin Novák


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Dobrý den. Chci si zkusit nechat poradit ještě touhle cestou. Momentálně jsem v zahraničí, mám deprese asi půl roku. Před dvema měsíci to vygradovalo tak, že nejsem schopná chodit do práce a začala jsem užívat antidepresiva (citalopram 20mg/denně). Objednala jsem se k psychologovi, kde jsem byla dvakrát. Doktor říkal, že je to na 2-6 sezení. Potom prvním se mě hned ptal. co se změnilo a jestli mi je lépe. Problém je v tom, že se nic nezměnilo, naopak mi je ještě hůř, že by už mi mělo být lépe a není. Jsem bezradná, nevím jak si pomoct. Jen ležím, spím, jím, jsem smutná, nejsem schopná ničeho, na nic nemám náladu, nic mě netěší a pod. Prostě nechci žít. Přemýšlím často nad smrtí, jen to nemohu udělat svoji rodině. Nevím jak si pomoct, sama ani neznám příčinu, jsem prostě bezradná a k ničemu. :( Nevidím žádnou naději v tom, že mi bude zase někdy lépe. Nevěřím, že mi sebelepší doktor pomůže. Ikdyž bych moc chtěla. Myslíte, že se někdy vyléčím? Děkuji za odpověd.

  Krásný den přeji.
  V depresi člověk častěji má beznadějné myšlenky a přesvědčení, že se tento stav nezmění - stejně, jako když je nám dobře, věříme, že nám bude dobře vždycky. Pokud je to Vaše první zkušenost s depresí, musíte věřit odborníkům, že to dřív nebo později přejde, i když to může trvat dlouho. Pokud jste něčím takovým už prošla, víte, že to přešlo, že se to časem zlepšilo. V depresi se tento stav zdá nekonečný, ale není. Za druhé je obvykle potřeba dělat věci, které přispívají k tomu, že se cítíte lépe, bez ohledu na to, jestli se Vám chce nebo ne. V depresi má člověk velký propad vůle, ztrátu radosti a potěšení a proto je těžké se přinutit k činnosti. Ale je to klíčové. Nemusíte se nutit k radosti. Ale většinou pomáhá přinutit se k činnosti - zejména k věcem, které jste dřív dělala pro radost. Hodně dobře může zabrat sport - třeba jít si zaběhat, přestože se Vám vůbec, ale vůbec nechce - nebo pokud to je pro Vás absolutně nepředstavitelné, jít aspoň na procházku, nebo aspoň na malou procházku. Můžete si zkusit udělat seznam činností, které byste mohla dělat, u každé si napsat číslem od 0-10, nakolik předpokládáte, že ta činnost bude náročná a druhým číslem, nakolik předpokládáte, že bude příjemná.

  Držím palce k dobré náladě a k pozitivnímu myšlení:)
  Zdraví vás a zdraví přeje.
  MUDr. Martin Novák

  MUDr. Martin Novák

 • Dobrý den, je mi 15 let a už dlouhou dobu mám tento problém, tím problémem je že mi připadá realita nepřípustná.
  Nedokážu žít v realitě, například v momentě kdy příjdu ze školy a jsem třeba jen chvilinku sama, přestávám žít, stále si něco/někoho představuji. Nedokážu žít sama ze sebou, když třeba sedím u počítače představuji si že sedí někdo vedle mě, nebo že jsem někdo úplně jiný.
  Stále mám pocit že život který žiji není reálný. Vůbec nevím co mám dělat a jak tento problém vyřešit, proto píšu o radu.

  Dobrý den, nejspíše se jedná o depersonalizační a derealizační syndrom.

  (depersonalizace = pocit, že jste duchem nepřítomná, že nejste skutečně
  zde, Vaše pocity se Vám zdají odpojené, cizí;

  derealizace = pocity nereálnosti okolního světa, zdá se cizí, neživý, bezbarvý...).

  Přeji odvahu a ať se Vám brzy uleví.
  Zdraví Vás a zdraví přeje.

  MUDr.
  Martin Novák

  MUDr. Martin Novák

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

O mně

Dobrý den, na tento profil jsem se registroval z důvodu pandemie protože mám více času který bych mohl využít k vám a pomoct vám v této nelehké a velm...

Více

Léčené nemoci

 • Vztahová krize
 • Sociální fobie

Specializace

 • fyzioterapeut