Karlovo náměstí 5, Praha 2 , Praha
Soukromá psychologická praxe /SoPra/ (mapa)

Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Hotovost

Psychoterapeutické sezení - přímá platba do 15:30 • 750 Kč

Psychoterapeutické sezení - přímá platba od 15:30 • 850 Kč

Pokud se zabýváte otázkou, zda navštívit psychologa, zkuste zavolat. Psychoterapii, či jiným krokům předchází vždy několik setkání, na kterých společn...

• deprese

Karlovo náměstí 5, Praha

850 Kč

Soukromá psychologická praxe /SoPra/

1 názor

Velmi sympatický a příjemný pan psycholog, naslouchal, dobře poradil a utvrdil mne v určitém řešení mé situace. Dal mi nejen odborný, ale i lidský a osobní nadhled nad mou situací. Mohu jen doporučit. Jirka

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mi nemůžete poradit, mam uz měsíc pocit že se mi špatně dýchá,NEVIM ale jestli to je pocit nebo fakt. Když na to moc nemyslím tak usem v pohodě. špatně se mi polyká nekdy polknu az na po druhé, začínám v tu chvíli mit strach rozbusi se mi srdce,. Večer jak jdu spát a přes den pořád na to myslím ???? nikdy jsem to neměla tohle co ted prožívám bojim se ze se mi neco stane, zastavi srdce a tak, bojim se ze nepolknu., Nevite prosim vás co to může byt? Neřekla bych ze jsem nemocná, nevim jestli to je stres. Ale i když jsem v pohodě, sedim nebo ležím, tak to někdy mam. A může se mi neco stát? Děkuji moc za odpověd..

Dobrý den, nedivím se, že píšete. Máte obavy z toho, co přijde. Z hlediska psychologie je možné se dívat na Vaše obtíže opravdu, tak jak píšete. Je to zřejmě odrazem vaší životní situace, kdy se napětí projevuje tímto způsobem. Porozumět tomu, proč to tak je, a také, co dělat v takhto nepříjemné situaci je už tématem psychoterapie a psychologické edukace. Podnětné informace byste mohla nalézt na internetu pod hesly "panická ataka a jak jí předcházet", zkoušet relaxace, jogu, uklidňující čaje.....apod. ale pokud z toho nic nefunguje (tyto věci slouží k uklidění, ale ne nutně k změně Vaší životní situace), tak se obraťte na odborníka z oboru psychoterapie, klinické psychologie. Kolega, či kolegyně už mohou odpovědět na Vaše otázky víc zodpovědně. S pozdravem MB

Mgr. Martin Bayer

• Dobrý den chtěla bych se zeptat stres s cestováním autobusem a vlakem nevím jak se zbavit Děkuji za odpověď

Dobrý den, jak sama můžete vědět, tak obavy z jízdy hromadnými prostředky nejsou z velké míry založené na reálném nebezpečí, proto je dobře že se obracíte na odborníky z oboru psychologie. Vaše obtíže nejsou odrazem slabé vůle, ale něčeho, co jednoduše nemáme pod kontrolou, přestože bychom si to přáli.

Je možné kontaktovat KBT psychoterapeuta, který se zabývá fobiemi a iracionálními strachy. Společně s ním můžete omezit tento strach. Výše uvedený KBT směr psychoterapie je zaměřený na konkrétní obtíže a může být velice prospěšný a efektivní, co do počtu sezení a efektu terapie.
    Nebývá však výjimkou, že lidé jsou celkově úzkosní a tak nebývá někdy k prospěchu se zabývat pouze jízdou v dopravních prostředcích, ale úzkost-stres pojmout šíře a začít se více zabývat hlouběji tím, co se ve Vaší psychice děje, že "jančí" když má přijít na dopravu. Terapie bývá zpravidla delší a nepřináší hned nutně úlevu, ale efekt má na více oblasti v životě.
    Bývá pravidlem, že s psychologem, než se pustíte do terapie či práce na stresu, se dohodnete na několika sezeních, kdy společně posoudíte obtíže a on se může vyjádřit k jejich řešení a o vhodnosti té, či oné metody.
    Držím palce v řešení a práci na Vašich obtížích.

Mgr. Martin Bayer

• deprese