Karlovo náměstí 5, Praha 2 , Praha

Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Hotovost

Psychoterapeutické sezení - přímá platba do 15:30 • 750 Kč

Psychoterapeutické sezení - přímá platba od 15:30 • 850 Kč

Pracuji jako psychoterapeut a klinický psycholog ve zdravotnictví i mimo něj. Jsem členem profesní asociace klinických psychologů (AKP). Mým hlavním p...

• deprese

Psychoterapeutické sezení - přímá platba od 15:30

Karlovo náměstí 5, Praha

850 Kč

1 názor

Velmi sympatický a příjemný pan psycholog, naslouchal, dobře poradil a utvrdil mne v určitém řešení mé situace. Dal mi nejen odborný, ale i lidský a osobní nadhled nad mou situací. Mohu jen doporučit. Jirka

7 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den chtěla bych se zeptat stres s cestováním autobusem a vlakem nevím jak se zbavit Děkuji za odpověď

Dobrý den, jak sama můžete vědět, tak obavy z jízdy hromadnými prostředky nejsou z velké míry založené na reálném nebezpečí, proto je dobře že se obracíte na odborníky z oboru psychologie. Vaše obtíže nejsou odrazem slabé vůle, ale něčeho, co jednoduše nemáme pod kontrolou, přestože bychom si to přáli.

Je možné kontaktovat KBT psychoterapeuta, který se zabývá fobiemi a iracionálními strachy. Společně s ním můžete omezit tento strach. Výše uvedený KBT směr psychoterapie je zaměřený na konkrétní obtíže a může být velice prospěšný a efektivní, co do počtu sezení a efektu terapie.
    Nebývá však výjimkou, že lidé jsou celkově úzkosní a tak nebývá někdy k prospěchu se zabývat pouze jízdou v dopravních prostředcích, ale úzkost-stres pojmout šíře a začít se více zabývat hlouběji tím, co se ve Vaší psychice děje, že "jančí" když má přijít na dopravu. Terapie bývá zpravidla delší a nepřináší hned nutně úlevu, ale efekt má na více oblasti v životě.
    Bývá pravidlem, že s psychologem, než se pustíte do terapie či práce na stresu, se dohodnete na několika sezeních, kdy společně posoudíte obtíže a on se může vyjádřit k jejich řešení a o vhodnosti té, či oné metody.
    Držím palce v řešení a práci na Vašich obtížích.

Mgr. Martin Bayer

• Dobrý den, poslední měsíc si častěji představuji svoji smrt a nechápu, proč když o tom s někým začnu mluvit mi to zakazují. Vždyť přece, když cítím, že nejsem nijak hodnotný člověk, tak přece nemá smysl chodit, dýchat, a zabírat místo na planetě.
    Když si napustím teplou vanu a říznu se jak dlouho to asi bude trvat? Bude to bolet?
    Dá se odejít ze světa nějakým příjemným způsobem? Zatím mi přišlo nejrozumnější dat teplou koupel a říznout se, ale nechci, aby mě někdo našel už v rozkladu ☹️ to prý smrdí.
    Zatím to nechci udělat, jen nad tím uvažuji.
    Druhá možnost je se opít a poblíž je hora a zkusit štěstí jestli přežiju a vrátím se domů celý.
    Ne nejsem šťastný, můj život ztratil tak nějak smysl a tonoucí se stébla chytá. Je mi to líto, že to vidím vše tak černě. Někdy mám pocit, že se chci prostě sesypat na malou hromádku neštěstí a mít chvíli klid od všeho.
    26 let.
    Muž

Zakazují Vám to možná proto, protože mají o Vás strach (což je nepříjemné se o někoho strachovat), případně je stavíte do pozice, kdy by měli něco začít dělat (nepřímo jim říkáte, že nejste v pořádku, podobně jako kdybyste měl zápal plic a oni se o Vás měli starat). Zároveń by bylo asi hodně zvláštní, kdyby vás v tom podporovali a nesli spoluúčast na ubližování (byť to budete vy sám sobě).

Ony myšlenky na sebevraždu, ublížení si jsou zřejmě odrazem toho, jak jste v životě spokojený. Možnost zabít se máte vždy, představa klidu, neřešení je velice příjemná a zároveň někdy děsící (zejména pro druhé).
    Stálo by za to se podívat možná na důvody, proč spokojený být nemůžete.
    S pozdravem MB

Mgr. Martin Bayer