Karlovo náměstí 5, Praha 2, Praha

Přijímám: dospělí
Bankovní převod, Hotovost

Psychoterapeutické sezení - přímá platba do 15:30 • 750 Kč

Psychoterapeutické sezení - přímá platba od 15:30 • 900 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Pracuji jako psychoterapeut a klinický psycholog ve zdravotnictví i mimo něj. Jsem členem profesní asociace klinických psychologů (AKP). Mým hlavním p...

• deprese

Psychoterapeutické sezení - přímá platba od 15:30

Karlovo náměstí 5, Praha

900 Kč

1 názor

Velmi sympatický a příjemný pan psycholog, naslouchal, dobře poradil a utvrdil mne v určitém řešení mé situace. Dal mi nejen odborný, ale i lidský a osobní nadhled nad mou situací. Mohu jen doporučit. Jirka

9 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Proběhlo 4 rande. Po něm mě přítel napsal, že má nějaké problémy a abych se podívala i po někom jiném. Vysvětlení se mi nedostalo. Co si o tom mám myslet. Najdi si někoho lepšího než jsem já řekl. Děkuji za váš názor.

Zdá se, že Vás trápí pochybnosti. Ptát se, co si máte myslet. Jak píšete "ať si najdete někoho lepšího". Často se lidé na Vašem místě ptají, co udělali špatně, či co měli udělat jinak apod. Nevím, zda je to Vaše situace. V případě, že byste měla tyto pochybnosti, tak je fajn je s někým probrat, ať je můžete vyloučit a dál bez pochybností randit, či se seznamovat. S pozdravem MB

Mgr. Martin Bayer

Dobrý den.
    Ptáte se na více věcí najednou, což je v pořádku, ale některé jsou mimo odbornost psychologa.
    To zda sezení a močení má nějakou souvislost - to není otázka na psychologa.
    To zda to může souviset se zánětem, tak to je otázka, kterou by měl posoudit urolog - zda se nejedná o nějakou poruchu ledvin, močového měchýře apod.
    Když popisujete nemožnost močit v blízkosti druhých osob, tak tady se zjevně jedná o "funkční" poruchu, tedy ne poruchu orgánu, ale funkce. A zdá se, že funkce je ovlivněná, jak píšete možná i studem? A máte pravdu, psychika může být natolik silná, že může přímo ovlivňovat (nevědomě) důležité funkce těla (příjem potrav, vylučování, kašel, někdy tiky či intenzitu koktání). Toto je otázky na psychologa.

Jestli se to má řešit? To už záleží na urologovi a taky na Vás, jestli Vás to dostatečně obtěžuje. Pro některé je představa kontaktu s psychologem mnohem více obtěžující, než právě uvedené komplikované močení. Člověk pak už neví, jestli se má víc stydět za to "močení" či za to, že chodí k psychologovi a o "močení" a jiných věcech svého života povídá.

Přeji Vám, ať se můžete v klidu rozhodnout, co budete dál s touto obtíží, a případně i dalšími nejistotami Vašeho života.
    S pozdravem MB

Mgr. Martin Bayer