Marta Šebková, diabetolog Praha

Diabetolog

Žufanova 1/1114, Praha
Diabetologická ordinace

Zobrazit ostatní profily diabetologů v okolí

Paní doktorka nesmyslně žvatlá, zdravotního stavu pacienta se to však netýká.
Pokud si chcete pokecat a hledáte kámošku (nesmí ovšem vadit, že s vámi bude mluvit jako s dementem), doporučuji. Pokud se vám jedná o vaše zdraví, utíkejte
kamkoli jinam.

U paní doktorky mě udivilo nevábné prostředí, nepoužívané lehátko, pokryté
špinavým prostěradlem, zaprášenými deskami a papíry. Sama paní doktorka neupra-
vená v ušmudlaném, zapraném plášti. Chlácholení pacientů to nezachrání.

Když čtu ta kladná hodnocení, mám pocit, že jsem navštěvoval úplně jiného lékaře.
Mudr. Šebková má naučeno několik frází, které tvrdošíjně opakuje každému pacientu, bez rozdílu zda je to muž, žena starý mladý. Svou nesmyslnou léčbou mě dostala až do několikanásobné hypoglykémie. Změnou lékaře se můj zdravotní stav
podstatně zlepšil a jsem tomu rád. Těm, kterým na zdravotním stavu opravdu záleží
doporučuji totéž.

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den. Měl bych následující dotaz. Manželka dochází každých půl roku na Diabetologii na kontrolu hladiny cukru v krvi z důvodu podezření na diabetes. Naposledy byla cca před měsícem /v dubnu/ kdy jí byly naměřeny hodnoty 7,8 v krvi a byly ji nasazený léky. Při předešlých kontrolách mývala vždy hodnoty od cca 6,3 - 6.8 max.7 /bez léků/. Dodržovala a dodržuje dietu a snaží se stravovat zdravě dle pokynů lékařky. Chtěl bych se ale zeptat, zda takto náhlé zvýšeni hodnot v krvi během posledního půl roku by mohlo být zapříčiněno event. používáním různých kosmetických přípravků (nechala se zlákat a ukecat známou do prý "úžasné a skvělé přírodní" kosmetiky zn.Tiande). Různé krémy, šampony, kondicionéry, soli apod. na sebe přesně posledních půl roku maže a já mám vážnou obavu, zda jejich požívání není jednou z příčin zvýšení jejích hodnot. Podle složení některých jí používaných krémů, jsem si na internetu dohledal, že některé přísady v těchto výrobcích nejsou pro zdraví zrovna ideální /některé jsou označeny pro zdraví rizikové/, ale manželka si nedá říct. Předem vám děkuji za odpověď - Milan

Dobry den,
    kosmeticke pripravky se maji stridat, rozhodne sledovat obsah jakekoli kortikoidni slozky. Ty mohou mit vliv na zhorsovani cukrovky. Doporucuji se poradit s osetrujicim lekarem nad touto pouzivanou kosmetikou.

MUDr. Marta Šebková

• Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V tehotenstvi jsem měla hraniční těh.cukrovku, takže jsem raději dodrzovala dietu a nyní byla na zatezovem testu po porodu(po půl roce) z kterého zjistili ze mám vše v pořádku. Nic zvýšeného a vše v normálních hodnotách. Ale doktorka mě poslala za další půl rok na opakovane testy. Což jsem nepochopila. Myslíte ze další test je nutný? Děkuji za odpověď

Dobry den, radim po roce zopakovat test. Je to ve standardních směrnicích, protože se situace může změnit.