Taussigova 13, Brno

Zobrazit ostatní psychiatrů v okolí

Umístění: Ordinace endogenní deprese

K paní doktorce chodím 30 let, ona jediná mě pochopila a odkryla závažnost mých těžkých depresí se sebevražednými úmysly. V době mých prvních depresí za mnou ochotně jezdila domů, chovala se ke mně jako moje matka, kdykoliv jsem mohla telefonovat, vždy měla na mě čas i když čekárna u ní praská ve švech. Teď jsem již 3. rok v PID a z depresí mne paní doktorka úplně dostala. Vřele ji doporučuji a hlavně si jí vážím jako odbornice a nesmírně lidského člověka. Marie Smrčková

Paní Mudr. Holanová je profesionální lékařka s velkým srdcem a cítěním. Milá, laskavá, ochotná, přátelská s úsměvem na tváři a vždy maximálně připravena člověku pomoci. Sestřička je též usměvavá, ochotná a milá :-) S pozdravem Petr G., Brno

Paní Dr. Marta Holanová mi zachránila život. Léčil jsem se se sebevražednými depresemi a sebevraždou. Byl jsem ve dvou léčebnách, kde mi řekli, že jsem OK a že je to maximálně na psychologa. Jen ona rozpoznala mou nemoc, začala mě léčit, dala mi naději a voilá, jsem na dobré cestě k uzdravení a zabít se už nechci. Děkuji.

Vynikající psychiatr a především profesionál, to s čím si nevěděli jiní lékaři rady 8 let u mého syna se schizofrenií, kdy opakovaně utíkal do různých míst Evropy a málem nepřežil, zvládla paní doktorka Marta Holanová svým citlivým, lidským a profesionálním přístupem za 1 týden v ambulantní péči. Ona opravdu léčí, má talent, intuici a zkušenosti..na rozdíl od některých jiných lékařů, kteří píšou léky a objednají vás za 3 měsíce. Paní doktorka je především znamenitý člověk, který miluje svoji práci...nikdy na ni není vidět vyčpělost a rutina na rozdíl od některých lékařů léčí s láskou a výsledky se opravdu dostavují:-) Vřele doporučuji všem, kteří se opravdu chtějí vyléčit a nebo alespoň svůj dosavadní život zkvalitnit na úroveň lidské důstojnosti.

K paní MUDr. Holanové byl můj syn doporučen před 12 lety. Bylo mu 21 let, studoval vysokou školu, objevily se deprese. Denně děkuji, že se začal léčit právě u ní, protože bez její pomoci bych přišla o syna. Díky její profesionální péči, neobyčejně laskavému přístupu, zvládá svoji nemoc. Vůbec mu nevadí, že dojíždí 200 km.

Mudr Holanovou Martu znám ccaa 30 let kdy léčila již moji tchýní s neléčitelnou dědičnou diagnozou, která se léty zákonitě prohlubovala, ne vinou p. doktorky. Již otec mé tchyně byl po první svět.válce doma přivazován ve stáří k lůžku doma, protože trpěl těžkými psychotickými stavy, ale tenkrát na to nebyla spec. oddělení v nemocnicích. Můje dcera takto dědičně onemocněla ve věku 30 let a i přes opakovanou léčbu MUDr Holanové a mnoha hospitalizacích v PL je stále ve stavu, kdy odmítá léčbu, nespolupracuje s lékařem, tvrdí že jí nic není, přitom vidí červeně, zeleně a někdo ji chce stále otrávit. Vůbec nechápu, jak p. doktorka má ještě trvpšělivost po 3 létech léčby vzít ji opět do léčení, kdy jiní lékaři ji odmítají léčit. Vůbec si nedovedu představit, že bych se živila jako lékařka tímto způsobem, kdy k vám denně přistupují desítky různě psych. nemocných pacientů s kolísavými náladami , čekárna je stále narvaná /zřejmě je málo lékařů v oboru/ a ona má během pár minut odhadnout, co se asi v hlavách klientů odehrává a zda nemoc graduje. Má můj naprostý obdiv, když si uvědomím, že moje tchyně již na ni vyvalovala své divoké oči již před 30 lety. Vřele doporučuji vystudujte psychiatrii a pár let na sebe nechte působit denně kvanta psych.nemocných lidí a pak něco hodnoťe.

A tak, řečeno slovy pana doktora Štrosmajera, si Hano Lošťáková k těm všem doktorskejm hříchům MUDr.Holanové připište i ten můj - a to urážku na cti: "VY KRÁÁÁVO NEBESKÁÁÁÁÁ !!!"

Je vidět, že spousta negativních hodnocení je psána lidmi, kteří se potřebují léčit a neříkám to nijak ironicky.
Kdosi níže napsal (také v negativním hodnocení):

"Dnešní psychiatrie by měla také léčit příčiny, né jenom následky."

Je to nesmysl. Psychiatrie může léčit pouze následky. Příčiny musí léčit každý jedinec sám, ale také společnost a lidé, kteří ji vedou a ti mají zajistit, aby byl život snesitelný pro co nejvíce občanů a ne pouze pro hovada bez citu a výčitek.

Je pravdou, že paní doktorka léčí zejména léky. Každopádně pokud někdo chce zkusit i psychoterapii u nějakého terapeuta, jistě mu nebude bránit. Mnohdy i setkání s ní je psychoterapií.

Každý by si měl ale uvědomit, že léčba duševních potíží není během na krátkou trať a chce to v sobě i přes veškerou bolest nalézt trpělivost, než je nalezena vhodná léčba a než zabere.

Je fakt, že psychofarmaka jsou pěkný humus, ale je lepší trápit se či spáchat sebevraždu, nebo to raději nějaký čas brát?

naprostý profesionál a člověk na svém místě.............vřele doporučuji.mirka konečná

Jsem pacientkou paní doktorky Holanové více jak 25 let. Se svým onemocněním jsem se k psychiatrovi bála jít, sty děla jsem se a nedokázala jsem si představit, že budu sedět v čekárně,kam chodí "blázni". A nejhorší pro mne bylo, že bych měla v zaměstnání odevzdat neschopenku s diagnozou od psychiatra. Moje stavy však vyvrcholily natolik, že nebylo jiného zbytí. Byla jsem ve fázi hluboké deprese a chtěla jsem skončit se životem. Byla mi doporučena paní doktorka. Její laskavé jednání a dobrá medikace mne vrátily do života. Deprese se objevují po nadměrných psychických zátěžích. Udržovací dávku léků mám stále. Vždy, když je mi nejhůř, je paní doktorka mojí rádkyní, dokáže se zasmát, povzbudit a dokonce mne při přivítání obejme a při odchodu z ordinace také. V začátcích mne navštěvovala paní doktorka doma, byla laskavá k celé rodině, dokonce s sebou vodila svoji dcerku, která si hrála a povídala s mým stejně starým synem. Moji maminku, dokud žila, dokázala nejen utěšit, ale dávala jí najevo, že si jí velmi váží. Po nějakém čase jsem začala chodit k paní doktorce jako domů. Na spolupacienty jsem si zvykla, do ordinace vstupuji ráda a pokud jsem ve smutku tak si jsem vždycky jistá, že mi paní doktorka pomůže - nejen medikací, ale i slovem povzbuzení a objetí.
Je pravda, že jsem zatím nezažila ani jednou za tu dlouhou dobu, že by byla čekárna prázdná. To svědčí o kvalitě lékaře samo o sobě. Doba čekání je opravdu dlouhá, ale za to přece nemůže lékař. Myslím, že kdyby den paní doktorky měl 24hod., mohla by dělat i práci skvělého psychologa. Ale bohužel - často jí volají i pacienti, kteří potřebují jakoukoliv radu a uvedení do reality, vždy telefonicky poradí, laskavě poradí, povzbudí. Prostě ví, co my labilní lidé potřebujeme. No a že je katolička, není opravdu naškodu, vždyť i víra v Boha je pro duševně nemocného velmi přínosná, dává oporu a sílu. Nikdy nikomu víru paní doktorka nevnucovala a její názory jsou moderní, žádný fanatizmus a nepřirozená dogmata.
Na svůj věk je člověkem , který jde s dobou a chápe vyvíjení člověka, jako součást kapitalistické společnosti. A navíc, snad dnes už každý vzdělaný člověk ví, co je sekta a katolické sekty, jak jsem o nich četla v některých přízpěvcích, vůbec neexistují. O jejím sociálním cítění mám také důkazy. Vím, že hledala ubytování pro chlapce opuštěného, bez podpory rodiny a velmi citlivého. Mám rodinný dům s více byty. Chlapce sama paní doktorka přivedla a pro začátek bydlel u nás. Vždy, když má někoho podobného jako pacienta, ptá se mne, jestli nemáme v domě volno.