Marta Hofmanová, otorinolaryngolog Brno

Marta Hofmanová

Otorinolaryngolog

Viniční 235, Brno
Privátní lékařka ušní, nosní, krční

Zobrazit ostatní profily otorinolaryngologů v okolí

objednací lhůta krátká, ošetření rychlé, bezbolestné, profesionální; komunikace v pohodě; mohu doporučit

Paní doktorku Hofmanovou doporučuji. Absolvoval jsem vyšetření v audiokomoře, které nepotvrdilo moje potíže se sluchem. Paní doktorka přesto vyslechla moje zdůvodnění proč tomu tak je, (i když ho neakceptovala), přidala svoje vysvětlení mých obtíží a pokusila se o jednoduché a v konečném důsledku účinné řešení. Komunikaci považuji z její strany za sice poněkud strohou ale srozumitelnou a vstřícnou. Rozhodně mne neodbývala, na otázky odpovídala ochotně a neuspěchaně. Byla ochotná i k jakémusi dialogu, když jí došlo, že jsem trochu připraven a nastudoval jsem si možné příčiny zdravotních potíží a že chápu i některé základní lékařské termíny a rámcově se orientuji v anatomii.
Druhé ošetření se týkalo zánětu dutin z možné příčiny zanícených zubních kořenů. Po nezbytném rentgenu a podrobném zjišťování mých obtíží, jenom anamnéza trvala přes hodinu, navrhla léčbu doprovázenou nezbytnými punkcemi. Samotný zákrok byl proveden zkušeně až odtažitě a chladně ale bez zbytečných okolků a se zřejmou snahou nepůsobit zbytečně bolest a obtíže. Byla přístupná námitkám a požadavkům na jiný průběh zákroku/ů.
Domnívám se, že většina negativních komentářů pochází od pacientů s tzv. "nároky". Paní doktorka je lehce vyhořelý zkušený praktik, který přistupuje k pacientům na přísně profesionální platformě a nepřipouští si je moc k tělu. K osobnějšímu přístupu se ale dá "vyprovokovat" když je co nabídnout. Buď zajímavý případ a nebo alespoň aktivnější přístup pacienta ke svým potížím a svému tělu. Za sebe doporučuji i když chápu, že pro některé typy osobností může být paní doktorka poněkud těžce skousnutelná.

Milý pane Same,

dost si protiřečíte, když tvrdíte, že vyšetření připomínalo přednášku,ale nic vám pořádně nevysvětlila. A dále......je rozdíl mezi tím, když vám někdo řekne pravdu o vašem zdravotním stavu s tím, že bohužel nelze očekávat zlepšení a tím, když z vás, potažmo z pojišťovny někdo tahá peníze (a předem ví, že váš problém nelze vyléčit) zbytečnými vyšetřeními a léky. Ono totiž léčit lze prakticky vše, ale vyléčit jen málo nemocí. Asi je pro vás přijatelnější, když vám někdo s úsměvem tvrdí lži, než když vám skutečný odborník stroze řekne pravdu. Možná může mít paní doktorka rezervy v komunikaci, i když já bych to tak rozhodně nehodnotila, ale je skutečně profesionální co se týká zákroků i diagnostiky a je vidět, že se stále vzdělává (což i u mladších lékařů není samozřejmostí) a nejnovější metody jí nejsou cizí.

Shrnu-li pocity, vyjde toto: - zákrok naprosto profesionální, až rutinérský, bez zbytečného trápení bolestí atd., v tomto jsem byl navýsost spokojen. Na druhou stranu - paní doktorka je již požilá a zřejmě z titulu "staré školy" nehoví komunikaci nebo nadbytečné vstřícnosti k pacientovi v míře větší, než je nezbytně nutné. Postrádám úsměv či milé slovo, v tomto spatřuji prostor k výraznému zlepšení. Celkově ovšem doporučuji, zvláště lidem s vyšším časovým vytížením. Čekací termíny minimální, zákrok v ordinaci rychlý.