Markéta Trojanová, zubař Hradec Králové

Prevence zubního kazu

Rentgen zubů

Zubní vyšetření

Ordinace Dentlive

Pani doktorka je velmi milá a hodná ale bohužial neskúsená. Vyvrtala mi zub a spravila novú blombu, ktorá bola pomerne finančne náročná, zub ma bolel rok a nemohla som vôbec kusať a jesť na tej strane (kde som mala aj iné blomby od pani doktorky - taktiež sa na nich nedalo vôbec jesť), navštívila som ju niekoľko krát a hovorila som jej, že ma ten zub bolý načo mi vždy povedala že je to normálne kým sa zahojí. Kedže sa mi žiaden zo zubov ,,nezahojil,, tak som zmenila zubára. Následne som sa domáhala nejakého stanoviska a bolo mi povedané že som mala prísť a povedať jej že ma zuby bolia - čo som spravila ale bezvýsledne a že sa na tom zube mali vyčistiť kanálky - o čom som ale ja nikdy od pani doktorky nepočula a nechápem prečo mi potom robila bielu blombu keď pri ďalšej návšteve by mi ju musela rozvrtať a vyčistiť kanálky a spraviť novú blombu zase čo by finančne znamenalo 2 x nová blomba + čistenie kanálkou cca 6-7 tisíc. Nemôžem si pomôcť ale zmysel mi to nedáva žiaden, vyhodených plno peňazí a zničené zuby čo ma hnevá najviac lebo môžem jesť, už len na druhej strane kde mám nové blomby od môjho nového zubára.

MDDr. Markéta Trojanová

Dobrý den, je normálním postupem, že kaz, který je blízko dřeni zubu a nevykazuje známky nevratného zánětu, se ošetří výplní. Dále je nutno zub sledovat a opakovaně vyšetřovat. Pokud se u takto ošetřeného zubu objeví známky zánětu dřeně, je třeba vyčistit a zaplnit i kanálky. Přičemž při vstupu do kanálků se již celá výplň neodstraňuje - pouze menší část. Na vstupní prohlídce jsem Vás informovala o větším počtu zubů s hlubokými kazy a o velké pravděpodobnosti nutného ošetření kanálků. Vy jste mě po vstupní prohlídce navštívila dvakrát - kde jsme v obou případech ošetřily hluboké kazy. Další návštěvu jste zrušila a dostavila jste se až následně s akutním zánětem osmičky, který jsme spolu řešily. A poté jste opět rušila termín. Samozřejmě se může stát, že si v ordinaci někdy neporozumíme, ale pochopte, že pokud se ani nedostavíte na svůj normální termín mimo jiné akutní záležitosti, nemám jak Vás důkladně a správně ošetřit. Odmítla jste i nabídnutou konzultaci dalšího postupu, ani neproběhla komunikace mezi Vaším novým ošetřujícím lékařem a mnou. Nejlepší možností je tyto záležitosti řešit osobně, což pacientovi naše pracoviště nikdy neodmítne. Děkuji S pozdravem MDDr. Trojanová