Gynekologická ordinace

MUDr. Markéta Nácovská - atestace 1. st v oboru gynekologie -porodnictví - diplom Celoživotního vzdělávání - certifikát ISO Ministerstva zdravotn...

Cytologie

Gynekologické vyšetření

Gynekologický ultrazvuk

Gynprofi s.r.o.

Já jsem byla u paní doktorky na kontrole ve 36 týdnů,a hned po jejím vyšetření začali poslicci.Takže jsem porodila o měsíc dřív. Taky si tam vždycky pripadam jak na zakladce,ale co me šokovalo bylo když jsem se ptala na antikoncepci. Nabídla mi nitroděložní tělísko, a řekla mi ze mi ho může klidně dát hned,ze to záleží na ní...bez citologie,bez ničeho mi napsala prášky takže je ji to asi dost jedno.Přišlo mi ze tady jde hlavně o peníze. O tom jak jsem porodila o měsíc dřív a co to pro me bylo za hrůzu ani nemluvíme.Mám tři děti, ale tohle jsem ještě nezazila.

K paní doktorce chodím dva roky během kterých jsem byla na kontrole asi 3x. Poprvé byla velmi příjemná, sympatická, ale na dalších dvou prohlídkách místo toho, aby se mě zeptala, jestli nemám nějaké problémy, řešila jestli jsem zrovna přibrala na váze nebo shodila. Vím, že toto je také potřeba kontrolovat vzhledem k užívání antikoncepce, ale nemyslím se, že by to mělo být jediné téma na gynekologické kontrole. Opravdu velice nepříjemný, neosobní přístup ze strany paní doktorky, kdy vyšetření trvá asi 3 minuty i s oblékáním. U předešlých dvou doktorek jsem byla zvyklá na jiný přístup, kdy se o mě jako pacientku zajímali a to skutečně nevyžaduji, abych si s ní povídala, co je nového v práci, ale co očekávám, je nějaká debata o mém zdravotním stavu. Naštěstí jsem neměla zatím žádné problémy, ale musím přiznat, že přecházím k jinému lékaři, u kterého si nebudu připadat jak na běžícím pásu.

O

K paní doktorce jsem přešla v průběhu těhotenství. První návštěva proběhla celkem v pořádku. Problém nastal, když moje neuroložka zjistila, že mám problém s páteří a požádala právě paní doktorku Nácovskou aby si mě převzala na neschopenku abych už nešla do práce. Paní doktorka se na mě naštvala, že nějaká paní jí nebude říkat co má dělat a že když můžu uklizet doma takže práce pokojské (což znamená ve 4 hodiny ráno vstávat a převlékat třeba i 30 postelí denně) není nijak složitá. Jsem ve 27 tt. Poslední prohlídka proběhla tak, že sem u ní byla 3 minuty a pak mě poslala domu.

Přešla jsem k paní doktorce z dojmem, že bude dobrá, ale opak byl pravdou, kdybych zůstala u své předchozí udělala bych 1000% líp.. Paní doktorka mi neřekla, že bych měla odesílat lístek na peníze na socialká.Ještě jsem se jí na to ptala....Sestřičky taky na pěst..Takže doporučuji najít někoho jiného..

Udělala jsem velkou chybu, když jsem přecházela od příšerného gynekologa k paní doktorce Nácovské. Chyba byl v tom, že jsem si nenašla její hodnocení dříve. Takové vysoké procento negativních komentářů obvykle gynekologové zde skutečně nemají. Dokonce ani ten můj předchozí doktor a to je opravdu pankáč. Už v počátku těhotenství mi jaksi zapomněl vystavit průkazku a seznámit se všemi procedurami, které mne čekají tak, že jsme málem prošvihli testy na Downa. Bohužel přechodem k paní Nácovské jsem evidentně nic nevyhrála. Nelíbí se mi způsob komunikace, podsouvání jejích subjektivních a možná i trošku obstarožních názorů, žádný oční kontakt při vyšetřování i následné konverzaci. Cítím se u ní jak školačka a bojím se zeptat, protože bagatelizuje věci, které já považuji za důležité. Např. to že mám stále nevolnosti i v 17.tt (ano vím, někdy až do 5. měsíce, ale když se nad tím ona sama pozastavuje, když jí říkám, že prvně najíst jsem schopna až v 10. dopoledne, ale dál to neřeší, např. nabídnutím nějakého řešení viz. léky nebo blbý zázvor!!! - nevyčíst z netu, tak se to nedozvím). UTZ vyšetření je vždy za hrobového ticha - nelíbí se mi že to nekomentuje, navíc má příšerný UTZ na kterém já osobně mám problém rozpoznat hlavičku od zadečku a dle komentářů dalších žen zde zřejmě ani s UTZ pořádně neumí. Nevím také proč dělá UTZ pokaždé, když údajně pojišťovna hradí jen 3 ročně. Kde to teda pak nechává proplácet? Jsem zvědavá na svůj výpis z VZP. Co mi ale hlavně zaráží je velmi svérázná reakce, když jsem se s ní začala otevřeně bavit o rizikové úrovni mého povolání v kontextu s 3. trimestrem. Absolutně nenakloněná vyslechnout mne, absolutně nekompromisní. Už k ní chodit nebudu, přecházím. Chci s lékařem vést relevantní diskuzi, ne se tam cítit jako školáček a ještě poslouchat názory, které se mi příči viz. např. doporučení porodnice a zároveň rozporování mé volby atd. Už nejsem děcko, je mi 33 let a chci aby můj lékař byl partner. Jsem VŠ, věřím že dosti inteligentní, sama mám určitou klientelu kterou obsluhuji v rámci svého povolání, a proto mám jistou představu o tom, jak se chovat. A to ještě paní doktorka za vedení těhotenství vybírá 700,-- Kč ročně jen za to, že pošlou výsledky na mail. Pro mne za mne mi je můžete zavolat, já je nepotřebuji v mailu. A recepty do mailu také ne, nemám problém 1x za měsíc navštívit ordinaci. Avšak úroveň služeb neodpovídá ani této částce. Na začátku mi přišla neskutečně fajn včetně sestry, ale tento pohled se změnil ve chvíli, kdy vznikl problém a já očekávala zcela jiný přístup v jeho řešení. Tedy asertivnější, profesionálnější a partnerský - nikoliv bagetelizující a likvidační pro mne. A když tak čtu všechny ty komentáře ohledně včas nepodchycených vážných problémů jako je cysta nebo mimoděložko, jen se tetelím radostí a štěstím, že u mne zatím žádné komplikace nenastaly. Tedy min. o žádných nevím a včas se přesunuji k většímu profesionálovi a už hodně řeším recenze, neboť měnit lékaře lze jen 1x za 3 měsíce.

O

Nedoporučuji, i přes to, že se k ní člověk chová mile, tváří se nepříjemně.
Již při podání ruky, neproběhl žádný oční kontakt. Nedoporučuji

Chodím k paní doktorce necelý rok, problémy se mi pořád vrací, je velice nekomunikaticní. Při první prohlídce mi asi 2min.koukala mezi nohy bez jediného slova..Pri mykoze nikdy nenavrhla leceni i partnera,pokud jsem to nezminila ja. Kdyz u mi jsem,pusobi na mne,jako bych ji otravovala. Budu prestupovat jinam.

I já přidávám negativní zkušenost s touto doktorkou. Při preventivní prohlídce byla neochotná, nezeptala se zda mám nějaký problém, nezájem o pacienta.... Když jsem se jí svěřila s obtížemi které mě trápili, tak mi odpověděla, že to je normální že tím trpí mnoho žen. Ale už mi nebyla schopná poradit co s tím nebo jak tomu předejít. Až po návštěvě lékarny mi ochotná paní pomohla vybrat správné medikamenty a bylo po obtížích. Po 3/4 roce jsem se chtěla objednat na další preventivní prohlídku a zjistila jsem že paní doktorka zde už nepracuje. Kam se poděli mé údaje karta atd jsem se nedozvěděla. Na jejím místě nyní ordinuje jiný lékař který se mě ochotně ujal a jsem za to ráda :-)

Byla jsem tam 2x v životě, za což dodnes slyším výtky od všech doktorů. Naposledy ty její prohmaty velmi bolely, instinktivně jsem si na břicho šáhla a ona mě přes ty ruce plácla a zvýšeným hlasem mě upozornila, ať sakra spolupracuju. S těmi kartami to je taky děs! Myslela jsem si, jak si někde (snad zaslouženě) užívá odpočinku, ale krutě se mýlím, neboť pokračuje ve své 'činnosti' na Poliklinice Budějovická v Praze. Podařilo se některé z Vás 'vyžebrat' v Ústí svou kartu?

Dobrý den,

paní "doktorka" mi od ledna roku 2010 udělala ze života peklo. Trpím chronickou Candidozou a ona místo toho, aby mě léčila, udělala mi potřebná vyšetření a zaměřila se na problém jako na celek, tak nedělala vůbec nic. Každá návštěva u ní vypadala tak, že se podívala do mé karty a předepsala mi léky a mastičky, které jsem ještě neměla. Udělala sice výtěr (také ne vždy), ale na výsledky testů vůbec nečekala a téměř nikdy mi ani nebyly sděleny. Když jsem jednou měla v sobě 5 druhů bakterií včetně 2 kmenů streptokoka, tak mi řekla, že ani neví, co to je a že to nikdy neviděla. Řekla mi: "Je mi vás líto, ale nevím, jak vám pomoci." To byla má poslední návštěva u ní. Opravdu nedoporučuji. Není to lékař! V mém případě vše jen zhoršila a já se teď potýkám s opravdu závažným onemocněním, kterého se již 17 měsíců nemohu zbavit.