MUDr. Markéta Nácovská
- atestace 1. st v oboru gynekologie -porodnictví
- diplom Celoživotního vzdělávání
- certifikát ISO Min...

Gynprofi s.r.o.

Já jsem byla u paní doktorky na kontrole ve 36 týdnů,a hned po jejím vyšetření začali poslicci.Takže jsem porodila o měsíc dřív. Taky si tam vždycky pripadam jak na zakladce,ale co me šokovalo bylo když jsem se ptala na antikoncepci. Nabídla mi nitroděložní tělísko, a řekla mi ze mi ho může klidně dát hned,ze to záleží na ní...bez citologie,bez ničeho mi napsala prášky takže je ji to asi dost jedno.Přišlo mi ze tady jde hlavně o peníze. O tom jak jsem porodila o měsíc dřív a co to pro me bylo za hrůzu ani nemluvíme.Mám tři děti, ale tohle jsem ještě nezazila.

K paní doktorce chodím dva roky během kterých jsem byla na kontrole asi 3x. Poprvé byla velmi příjemná, sympatická, ale na dalších dvou prohlídkách místo toho, aby se mě zeptala, jestli nemám nějaké problémy, řešila jestli jsem zrovna přibrala na váze nebo shodila. Vím, že toto je také potřeba kontrolovat vzhledem k užívání antikoncepce, ale nemyslím se, že by to mělo být jediné téma na gynekologické kontrole. Opravdu velice nepříjemný, neosobní přístup ze strany paní doktorky, kdy vyšetření trvá asi 3 minuty i s oblékáním. U předešlých dvou doktorek jsem byla zvyklá na jiný přístup, kdy se o mě jako pacientku zajímali a to skutečně nevyžaduji, abych si s ní povídala, co je nového v práci, ale co očekávám, je nějaká debata o mém zdravotním stavu. Naštěstí jsem neměla zatím žádné problémy, ale musím přiznat, že přecházím k jinému lékaři, u kterého si nebudu připadat jak na běžícím pásu.

K paní doktorce jsem přešla v průběhu těhotenství. První návštěva proběhla celkem v pořádku. Problém nastal, když moje neuroložka zjistila, že mám problém s páteří a požádala právě paní doktorku Nácovskou aby si mě převzala na neschopenku abych už nešla do práce. Paní doktorka se na mě naštvala, že nějaká paní jí nebude říkat co má dělat a že když můžu uklizet doma takže práce pokojské (což znamená ve 4 hodiny ráno vstávat a převlékat třeba i 30 postelí denně) není nijak složitá. Jsem ve 27 tt. Poslední prohlídka proběhla tak, že sem u ní byla 3 minuty a pak mě poslala domu.

Přešla jsem k paní doktorce z dojmem, že bude dobrá, ale opak byl pravdou, kdybych zůstala u své předchozí udělala bych 1000% líp.. Paní doktorka mi neřekla, že bych měla odesílat lístek na peníze na socialká.Ještě jsem se jí na to ptala....Sestřičky taky na pěst..Takže doporučuji najít někoho jiného..

Udělala jsem velkou chybu, když jsem přecházela od příšerného gynekologa k paní doktorce Nácovské. Chyba byl v tom, že jsem si nenašla její hodnocení dříve. Takové vysoké procento negativních komentářů obvykle gynekologové zde skutečně nemají. Dokonce ani ten můj předchozí doktor a to je opravdu pankáč. Už v počátku těhotenství mi jaksi zapomněl vystavit průkazku a seznámit se všemi procedurami, které mne čekají tak, že jsme málem prošvihli testy na Downa. Bohužel přechodem k paní Nácovské jsem evidentně nic nevyhrála. Nelíbí se mi způsob komunikace, podsouvání jejích subjektivních a možná i trošku obstarožních názorů, žádný oční kontakt při vyšetřování i následné konverzaci. Cítím se u ní jak školačka a bojím se zeptat, protože bagatelizuje věci, které já považuji za důležité. Např. to že mám stále nevolnosti i v 17.tt (ano vím, někdy až do 5. měsíce, ale když se nad tím ona sama pozastavuje, když jí říkám, že prvně najíst jsem schopna až v 10. dopoledne, ale dál to neřeší, např. nabídnutím nějakého řešení viz. léky nebo blbý zázvor!!! - nevyčíst z netu, tak se to nedozvím). UTZ vyšetření je vždy za hrobového ticha - nelíbí se mi že to nekomentuje, navíc má příšerný UTZ na kterém já osobně mám problém rozpoznat hlavičku od zadečku a dle komentářů dalších žen zde zřejmě ani s UTZ pořádně neumí. Nevím také proč dělá UTZ pokaždé, když údajně pojišťovna hradí jen 3 ročně. Kde to teda pak nechává proplácet? Jsem zvědavá na svůj výpis z VZP. Co mi ale hlavně zaráží je velmi svérázná reakce, když jsem se s ní začala otevřeně bavit o rizikové úrovni mého povolání v kontextu s 3. trimestrem. Absolutně nenakloněná vyslechnout mne, absolutně nekompromisní. Už k ní chodit nebudu, přecházím. Chci s lékařem vést relevantní diskuzi, ne se tam cítit jako školáček a ještě poslouchat názory, které se mi příči viz. např. doporučení porodnice a zároveň rozporování mé volby atd. Už nejsem děcko, je mi 33 let a chci aby můj lékař byl partner. Jsem VŠ, věřím že dosti inteligentní, sama mám určitou klientelu kterou obsluhuji v rámci svého povolání, a proto mám jistou představu o tom, jak se chovat. A to ještě paní doktorka za vedení těhotenství vybírá 700,-- Kč ročně jen za to, že pošlou výsledky na mail. Pro mne za mne mi je můžete zavolat, já je nepotřebuji v mailu. A recepty do mailu také ne, nemám problém 1x za měsíc navštívit ordinaci. Avšak úroveň služeb neodpovídá ani této částce. Na začátku mi přišla neskutečně fajn včetně sestry, ale tento pohled se změnil ve chvíli, kdy vznikl problém a já očekávala zcela jiný přístup v jeho řešení. Tedy asertivnější, profesionálnější a partnerský - nikoliv bagetelizující a likvidační pro mne. A když tak čtu všechny ty komentáře ohledně včas nepodchycených vážných problémů jako je cysta nebo mimoděložko, jen se tetelím radostí a štěstím, že u mne zatím žádné komplikace nenastaly. Tedy min. o žádných nevím a včas se přesunuji k většímu profesionálovi a už hodně řeším recenze, neboť měnit lékaře lze jen 1x za 3 měsíce.

Vazene damy, nechapu tady ty negativni recenze na pani doktorku Nacovskou. Ja jsem byla vcera u pani doktorky poprve(cekam sve prvni miminko) a byla jsem opravdu velmi spokojena. Pani doktorka je fakt profik, vsechno vysvetli, odpovi ochotne na vsechny otazky. Vysetreni vubec nebolelo, miminko mi ukazovala na ultrazvuku a take si se mnou povidala o me profesi, coz teda me vzdycky potesi, kdyz se nekdo takhle zajima. Takze pani doktorku mohu vsem jen doporucit.

Nedoporučuji, i přes to, že se k ní člověk chová mile, tváří se nepříjemně.
Již při podání ruky, neproběhl žádný oční kontakt. Nedoporučuji

Dobrý den, ženy, také si myslím, že ty, které měly špatné zkušenosti asi nechodily k paní doktorce Nácovské, která teď ordinuje v jedné soukromé klinice na Praze 7. Dnes jsem se chtěla objednat a dozvěděla jsem se, že paní doktorka končí. Tudíž řeším dilema, ke komu budu nadále chodit. Já jsem měla pouze dobré zkušenosti a nemohu si stěžovat. Je pečlivá a vždycky mne vyslechne a poradí, opravdu jsem se s takovou péčí ještě nesetkala.

Chodím k paní doktorce necelý rok, problémy se mi pořád vrací, je velice nekomunikaticní. Při první prohlídce mi asi 2min.koukala mezi nohy bez jediného slova..Pri mykoze nikdy nenavrhla leceni i partnera,pokud jsem to nezminila ja. Kdyz u mi jsem,pusobi na mne,jako bych ji otravovala. Budu prestupovat jinam.

Jak si tady čtu vaše názory, jsem přesvědčená o tom, že se opravdu nejedná o tu samou paní doktorku. Paní doktorka Nácovská ordinuje na Praze 7. Každopádně já osobně s ní mám jen dobré zkušenosti. Když sem za ní přišla na svou první gynekologickou prohlídku vůbec, byla velmi nápomocná a vše mi vysvětlila, ubezpečila a se vším vyšla vstříc.

MUDr. Markéta Nácovská
- atestace 1. st v oboru gynekologie -porodnictví