Lucie Úblová, M.A., psycholog Praha

Konzultace online • 2 000 Kč

Koučování • 2 000 Kč +1 Více

Psychoedukace • 650 Kč

Způsoby platby: Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Platba předem, převodem na účet.

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Na Poříčí 12, Praha 1, Praha

Hotovost, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Žitomírská 26, Praha 10, Praha

Hotovost, Bankovní převod

Nemáte vážné deprese ani jiná psychická onemocnění, takže nechcete a nepotřebujete docházet za psychiatrem. Přesto byste ale rádi vyhledali odborníka ...

• Nízké sebevědomí
  • Stres
  • Obavy

Ukončené školy

• Magisterský titul: Klinická psychologie a poradenství (Master of Arts in Clinical-Counseling Psychology), LaSalle University; Philadelphia, USA (2012 – 2014)
  • Dvouletý komplexní výcvik v systemickém koučování a supervizi, HERMÉS Institut (2013 – 2015)
  • Bakalářský titul: Komunikace a masmédia (Bachelor of Arts in Communication and Mass Media), Empire State College; New York City, USA (2008 – 2012)

• klinická psychologie

Znalost jazyků

Angličtina, Čeština, Slovenština

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Názory

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 psychologické poradenství

Terapii s Lucií jsem vyhledala kvůli neurčitým pocitům úzkosti, o kterých jsem toho sama moc nevěděla. Postupem času jsme společně odkrývaly jejich příčiny, hledaly jádro pudla a systematicky je začaly řešit. Nyní už dokážu přijít na zdroje nespokojenosti sama, což považuji za jeden z našich největších úspěchů. Naše spolupráce trvala okolo 10 měsíců, a za tu dobu bylo takovýchto úspěchů mnoho – jsem spokojenější sama se sebou, sebevědomější a asertivnější, dokážu se lépe slovně vyjádřit, mám méně zbytečného strachu, se strachem teď také umím pracovat mnoho a mnoho dalších skvělých věcí… Terapie probíhala kvůli pandemii z velké části telefonicky, to však nemělo na její efektivitu žádný dopad, není proto nutné ani v dnešní době nijak váhat nad vyhledáním pomoci. Velmi jsem také ocenila její doporučení knih, které mi padly jak ulité, a taky skvělou knihu, kterou sama napsala. Rozhodnutí objednat se právě k Lucii bylo jedno z nejmoudřejších, které jsem kdy udělala a velmi ji za poskytnutou pomoc a péči děkuji :)

Lucie Úblová, M.A.

Dobrý den, Terezko, některá hodnocení klientů jsou pro mě skutečně dojemná a toto je jedním z nich. :-) Líbí se mi, jak jste vyjmenovala mnoho svých pokroků a já nemohu než souhlasit, že k nim skutečně došlo a co nejupřímněji vás za ně pochválit. Je také fajn, že zmiňujete, že telefon naši práci nijak neovlivnil. Bohužel spoustu lidí toto může odradit a přitom dovedu vyjmenovat několik důvodů, proč může být telefonické/online sezení i lepší než to naživo. Vše má zkrátka své pro a proti. Jedno je jasné - telefonická spolupráce bude vždy stonásobně lepší než žádná spolupráce. :-) Terezko, jste báječná dívka, jsem na vás pyšná a zalévají mě příjemné pocity z představy, co krásného vás v životě ještě čeká. Tím, jak jste na sobě zapracovala, budete ke všemu co přijde víc otevřená a připravená si to opravdu užít. Mějte se krásně a opatrujte se! S pozdravem Lucie

K Lucii jsem docházel 2 roky. Nyní, dva měsíce od ukončení naší spolupráce, upřímně nevím, kde mám s hodnocením začít. S Luciinou pomocí jsem se totiž změnil tak, že by mě snad mé staré já ani nepoznalo. Mimo jiné jsem si začal vážit svého zdraví, urovnal si vztahy v rodině, úzkosti a deprese dostal na minimum, zlepšil si svojí fyzickou kondici a vůbec se přestal bát života. S trochou odstupu si myslím, že tím nejdůležitějším, co jsem si z naší spolupráce odnesl, je porozumění sobě samému. To, že chápu svoje emoce, proč vznikají a jak s nimi pracovat. (Jak kdysi říkávala jedna moudrá psycholožka: "Emoce nejsou nemoce!") Lucie má při konzultacích velmi přátelský přístup a jistě vnese do života hezké počasí každému, kdo má pocit, že se nad ním stahují mračna.

Lucie Úblová, M.A.

Dobrý den, Aloisi, děkuji za krásné, místy poetické hodnocení. :-) Pěkně jste shrnul tu dvouletou terapeutickou jízdu. Odvedli jsme spolu obrovský kus práce. Ty větší zásluhy však patří vám. Komu je rady, tomu je pomoci. :-) A hlavně, vy jste se od toho dna opravdu odrazit chtěl. To je to nejdůležitější. Bylo mi ctí pozorovat vaše pokroky. Jste šikovný a máte světu hodně co nabídnout. Věřím, že o vás ještě někde uslyším a nebude to od vás v poradně. :-) Jsem s velkým, upřímným pozdravem a přáním toho nejlepšího do roku 2021. Lucie

Návštěvy u Lucie mi pomohly srovnat zmatek, který jsem sama v sobě měla. Pomohla mě nasměrovat ke zvyšování sebedůvěry,
naučila mě nepotlačovat své vlastnosti a přijmout sama sebe.
Díky úkolům, které jsem dostávala na každé sezení, jsem se zlepšila i v umění ocenit své schopnosti a i ty nejmenší úspěchy.
Lucie mi také doporučila knížku plnou spousty účinných cvičení a zajímavým pohledem na vnímání vlastních pocitů.
Vnímám v sobě také větší klid, se kterým jsem vždy celkem bojovala.
Děkuji.:)

Lucie Úblová, M.A.

Julie, děkuji vám za pěkné hodnocení plné konkrétních věcí, co vám pomohly. Ještě sem za vás vložím lekci, kterou jste uvedla ve "věcech, co bych si ze spolupráce chtěla pamatovat i za 1 rok" a velmi mě to zaujalo. "Sebevědomí se má budovat činy, ne přemýšlením o něm". Tuto myšlenku se snažím klientům předávat často a vy jste to nejen pochopila, ale ještě z toho bravurně vytvořila jednoduchou formulku. Děkuji! Ráda si to od vás "půjčím". :-)
Přeji vám krásné léto a budu se těšit na nějakou fotku třeba ze semestru v zahraničí. Opatrujte se!

Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 psychologické poradenství

Dlouho jsem otálel a rozmýšlel jsem se jestli někam zajít a
nakonec jsem se rozhodl že zajdu právě k Lucii.

Celý život zápasím se sebedůvěrou a navíc jsem za sebou měl náročné období, což mě přimělo vyhledat odbornou pomoc.

Lucie mi pomohla porozumět sobě samému, získat sebedůvěru a hlavně poradit si v případě že budu mít opět těžké období.

Na setkání jsem se vždy těšil, až mi přišlo trochu líto když to skončilo. Snad to v budoucnu nebude potřeba, ale jestli ano tak se rád vrátím.

Mockrát děkuji

Lucie Úblová, M.A.

Klientky jsou většinou sdílnější, co se týče psaní hodnocení po spolupráci. A tak vám mockrát děkuji, že jste se do toho pustil! :-) Co se týče naší společné práce.. Máme toho za sebou docela dost! A já jsem tak ráda, že jste k tomu přijít na sezení odhodlal, protože jsme vás mohli zbavit docela dosti zbytečných úzkostí. Pěkně jste za těch pár měsíců vykvetl. :-) Ke konci spolupráce jste se dokonce odhodlal ke kroku, na který bych si netroufla ani já, a to na úzkosti příliš netrpím. Myslím ten kurz, vy víte. :-) I proto máte můj obdiv. Jsem s velkým pozdravem a ještě jednou děkuji za spolupráci i za milé hodnocení. Opatrujte se!

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 koučování

Přijít za paní Lucií byl můj nejlepší krok v životě. Naučila jsem se mít radost ze života a ze všeho co přichází, zjistila jsem své hodnoty, podle kterých se rozvíjím a učím novým věcem.
Paní Lucii rozhodně doporučuji, vždy mě podpořila a dala pocit důvěry.

Děkuji Vám ????

Lucie Úblová, M.A.

Milá A, děkuji za pěkný komentář! Určování hodnotového systému klienta patří k mým oblíbeným aktivitám při terapii i koučování a jsem nesmírně ráda, že to ve Vás zanechalo tak pozitivní otisk. A nejen to, podnikáte konkrétní kroky, abyste svými hodnotami více žila. Díky tomu jste odvážnější a Váš život probíhá více a více podle vašich představ. Já jsem prostě z vašeho postupu nadšená a jsem moc ráda, že (hlavně) Vy taky. Ať se nadále daří!

Vyhledání odborné pomoci a k tomu ještě od Lucie, patří mezi to nejlepší, co jsem mohla pro sebe udělat. Rozhodla jsem se pro návštěvu odborníka z důvodu složitých vztahů v rodině a s tím spojenou nedůvěru, obavy a strach z budoucnosti. Díky společné spolupráci jsem dokázala udělat významné pokroky v mém životě, poznala jsem blíže sebe samu a získala sebedůvěru. Těšila jsem se na každé naše setkání a po každém jsem odcházela s pocitem, že jsem se zase posunula o kus dopředu.

S Lucií jsem byla velice spokojena, považuji ji za odborníka ve svém oboru s profesionálním a lidským přístupem a mohu ji jen doporučit. Jsem přesvědčena, že poznatky a nástroje z terapie ještě využiji ve svém životě, abych mohla spokojeně žít.

Pokud bych v budoucnu potřebovala znovu navštěvovat terapeuta, rozhodně vím, že bych se obrátila opět na Lucii.

Lucie Úblová, M.A.

Milá Martino, u některých spoluprací člověka opravdu zamrzí, když skončí. S Vámi to je přesně tak. V naší společné práci jsem viděla velký smysl. Bylo krásné sledovat, jak jste se stabilně posouvala, zbavovala se jedné obtíže za druhou a podnikala různé věci krok za krokem, den po dni. Vaše vytrvalost a záběr na cíl "spokojený život" byly skutečně obdivuhodné. Během našich sezení jste se osamostatnila, zažila mnoho nových věcí a hlavně lépe poznala samu sebe. Jste fantastická mladá žena a já jsem přesvědčená, že Vás čeká ještě mnoho dobrého. Jen je někdy třeba tomu štěstí jít trochu naproti, ale to Vy už teď víte. :-) Přeji Vám mnoho úspěchů ve studiu i ve všech Vašich dalších činnostech, a hlavně také v jedné konkrétní oblasti (Vy víte)! :-)

Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1

Čas strávený s Lucií byl pro můj život v mnoha ohledech zásadním obohacením. Lucie mi pomohla dojít si k řadě zásadních zjištění a “aha momentů”, řadě nejasných věcí lépe porozumět a vyrovnat se s nimi. Díky tomu jsem nyní menší nervák, dokáži mít od věcí víc odstup a neztrácím energii tím, že bych se strachovala ze své budoucnosti. Naopak, mohu se zaměřit na konstruktivní a pozitivní využívání svého času a zdrojů, které mám k dispozici. Lucie mi pomohla také k získání odvahy učinit řadu důležitých životních rozhodnutí. Od našeho seznámení se můj život dost proměnil a já se nyní cítím víc pevně nohama na zemi.

Lucie je velmi inteligentní žena a své práci dobře rozumí, vždy jsem se u ní cítila v bezpečí a přirozeně se všemi svými pocity a rozpoloženími. K práci Lucie používá řadu nástrojů a úkolů, což jsem brala vždy jako výzvu, skrze kterou mohl člověk sám sebe zas o kousek lépe poznat. Nástroje jsou to praktické a lze se k nim vracet a aplikovat je samostatně kdykoliv.

Lucii doporučuji kudy chodím a pokud bude v budoucnosti potřeba, ráda se vrátím.

Lucie, děkuji Vám za vše a přeji jen to dobré!

Lucie Úblová, M.A.

Milá Viki, abych se tady za monitorem nezačala červenat.. Děkuji Vám za tak hezké hodnocení, vážím si času, který jste mu věnovala.
Když je někdo bystrý a vnímavý, jako Vy, tak se pracuje lehce a aha momenty přichází skoro samy. Také ráda čtu o Vašem lepším zacházení s energií. Zdraví a čas jsou dvě naše největší bohatství a energie je s nimi úzce spojena. Kdo s ní zachází moudře, žije dobře. :-)
Viki, mohla bych toho napsat ještě hodně, ale výsledkem by byl jednoduchý vhled - jste skvělá. Moc ráda jsem Vás poznala. Přeji Vám krásné svátky a magický start do nové dekády!

Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 koučování

Nezvyknem pisat hodnotenia, ale pri pani Ublovej som musel urobit vynimku. Pohla vecami spravnym smerom, ktore som sam dlhé roky nevedel spravne nasmerovat. Velka profesionalita a opravdu ludsky pristup. Moj zivot dostal kvalitu, ktora mi velmi dlho chybala.

Lucie Úblová, M.A.

Děkuji za Vaše slova! Mám radost, že jsme si krásně sedli a zformovali úspěšný terapeutický vztah, který přináší výsledky. Někdy se opravdu zbytečně trápíme i několik let, než zkusíme vyhledat pomoc. A potom je nám třeba líto, že jsme to neudělali už dřív. :-) Ale vše má svůj čas. Mám radost i za Vás, že vstoupíte do nové dekády s fajn odborníkem, se kterým Vám to klape. :-)

Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1

Rozhodnutí navštívit Lucii bylo jedno z nejlepších, co jsem za můj dosavadní život učinila.
Zrovna dnes jsem se dostala k mým starým poznámkám, proč jsem se rozhodla pro terapii (opakované úzkosti, strachy, nestálost v pocitech, nedostatek sebevědomí a asertivity...). Bylo až neuvěřitelné to zpětně číst a uvědomit si, jak velký pokrok jsem ve většině udělala. U několika bodů jsem se dokonce divila, že mě opravdy někdy trápily.
Lucie vystupuje jako naprostý profesionál. Udržuje si zdravý odstup a nadhled, ale zároveň byla schopna navázat krásné propojení mezi námi a otevřenou atmosféru. Nikdy jsem nepocítila strach se s čímkoliv svěřit, Luciiny reakce byly vždy na místě a vždy mi pomohly / otevřely oči.
Každé sezení v průběhu třičtvrtě roku bylo něčím přínosné. A můj život se díky této terapii výrazně posunul k lepšímu a stabilnějšímu. Terapii jako takovou bych doporučila úplně všem. A terapii u Lucie doporučuji obzvlášť. :) Ještě jednou Vám, Lucie, děkuji za všechno!

Milá Moniko,
děkuji Vám za krásnou zprávu - skoro až chvalozpěv! Takový bych mohla vyseknout i já Vám. Na úspěšné výsledky terapie totiž musí být dva. Vy jste byla moudrá a pojala naši spolupráci ideálním způsobem. Nepřišla jste za mnou zcela spokojená, ale ani ne v čase za pět minut dvanáct. Měly jsme tedy prostor pracovat strategicky, udržitelně a bez většího tlaku.
Také jste mě brala jako odborníka, ale zároveň i člověka. Tedy ne jako pouhého poskytovatele služby, který Vás má za peníze napravit. Spíš jako osobu, která má stejně jako Vy za cíl, aby se Vám dařilo lépe, a ráda po té cestě půjde s Vámi. Díky tomuto lidskému přístupu jsme byly schopné rychle a přirozeně navázat silný, terapeutický vztah, což je pro dobré výsledky terapie zcela klíčové.
No a dále bych chtěla vyzdvihnout Vaši snahu a píli - to je další komponent, který nelze vynechat a ničím nahradit. Nezůstala jste u slov, ale prokládala jste svůj seberozvoj mnoha činy a rozhovory s blízkými, které třeba nebyly vždy jednoduché, ale pokaždé Vás posunuly dál. Jak často v poradně říkám - odvaha není absence strachu, ale jednání i přes strach. Vy jste odvážně vstoupila do terapie a vyšla z ní ještě odvážnější a sebevědomější, než kdy předtím. Gratuluji Vám, byla radost ten posun sledovat. Mějtě se krásně!

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psycholog a kouč | Praha 1 Úzkosti

Lucii jsem vyhledala v únoru, kdy jsem se potýkala s úzkostmi a byla si jistá, že je sama nezvládnu. Lucie mi pomohla udělat pár zásadních změn v životě, které mi k lepšímu stavu dost pomohly. Byla mojí pravou rukou a naučila mě se na svět koukat realisticky, což považuji za největší přínos, který si od Lucie odnáším. Byla ke mně upřímná, a i když to bylo občas bolestivé, vedlo to k lepším dnům.

Moc Vám Lucie děkuji za péči a čas, který jste mi věnovala. Vřele Vás doporučuji ať se Vám i nadále daří.

Michaela

Milá Míšo,
děkuji za Vaše slova, vážím si jich. Větší zásluhy jsou však na Vašem kontě, odvedla jste na sobě velký kus práce. Moje maminka vždycky říká, že se "nelze v kozla obrátit", čímž asi myslí, že ze sebe nelze udělat někoho úplně jiného. Třeba někoho, kdo nezná úzkosti a sebevědomí by mohl ostatním rozdávat po pytlech (mimo jiné poznávací znamení psychopatů). Mně se líbilo, že i Vy jste byla v mnohých ohledech realistická. Nečekala jste výsledky hned po prvním sezení, ani to, že bez práce budou koláče. V každém mezidobí jste z četby a úkolů vytěžila, co se dalo, a odvážně jste podnikala konkrétní kroky pro zlepšení své situace. Bylo mi velkou radostí s Vámi pracovat. To, že někdo zažívá úzkosti, neznamená, že je s ním něco špatně. Často to znamená i jen to, že bere život vážně, záleží mu na tom, aby svůj čas zde prožil důstojně a smysluplně a chce dosáhnout nejen spokojenosti, ale i se stát lepším člověkem.
Přeji Vám krásné léto (a i všechny další roční období). :-)

• Nízké sebevědomí
  • Stres
  • Obavy

Ukončené školy

• klinická psychologie

Stáže

• Hermés Group Praha (individuální a párová terapie, koučování); MUDr. František Matuška (2013)
  • U Apolináře (středisko pro psychoterapii, rodinnou a párovou terapii); Mgr. Jarmila Tolimatová (2013)
  • The City Practice Prague (poradenství a podpora pro nadnárodní organizace a jejich zaměstnance); PhDr. Craig McNulty (2013)

Znalost jazyků

Angličtina, Čeština, Slovenština