Senovážné náměstí 23, Praha 1, Praha

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

KBT - Bělohlávková

Psychoterapeutka pro děti a dospělé - specializuji se na děti školního věku a dospělé klienty. Absolvovala jsem výcvik v kognitivně-behaviorální terap...

Léčené nemoci

Zobrazit všechny léčené nemoci

• psychoterapie

Umístění: KBT - Bělohlávková

Když jsem si v zimě hledala psychoterapeuta, protože jsem měla problémy se stresem, úzkostí, a stravování, měla jsem opravdu hodně štěstí, že jsem narazila na Lucii. Pracovaly jsme spolu tři měsíce, a můžu říct, že jsem se hodně naučila během našich sezení. Například, KBT mi pomohla rozpoznat své iracionální myšlenky a kognitivní omyly a pracovat s nimi. Lucie dělá všechno s empatií, péči, a láskou, jsem strašně vděčná, že jsem s ní a ukázala mi správný směr.

Pomohla mi přežít pár těžkých situací ve škole (zejména šikanu a stigmatizaci) a hrozné období maturity, kterou jsem úspěšně zvládla! Teďka studuji na vysoké v zahraničí a strategie, které jsem se naučila s Lucií, používám běžně. Stále jsem na cestě k sebelásce, ale tak blízko k tomu jsem ještě nikdy nebyla díky její pomoci.

Nedokážu si představit lepší psychoterapeutku, než Lucie! Můžu jen doporučit.

Umístění: KBT - Bělohlávková

Když jsem již před více než čtyrmi lety zjistil, že mi některé věci dělají větší problémy než dříve, zkusil jsem vyhledat odbornou pomoc a narazil jsem na Lucii. Ze začátku se tedy můj stav začal zhoršovat až jsem musel být hospitalizován. Nebyli to vůbec hezké chvíle, ale Lucie mi v tenkrát strašně pomohla, jak v době kdy jsem byl v nemocnici, tak poté co jsem "vylezl" ven. Poté jsem pravidelně docházel na sezení po dobu přibližně čtyř let, až se mi mé problémy (samozřejmě s velikou pomocí) pomohlo víceméně překonat. Mohl jsem začít dělat opět to, co mě těší a mám z toho radost. Terapie mi velice pomohly a opět mě vrátili zpět do normálního života. Velice děkuji!

Umístění: KBT - Bělohlávková PP

Paní doktorku jsem si jiz vyhledla jiz v cizine, a zacala k ni dochazet po navratu do ČR. No, uprimne jsem si myslela, ze uz mi nepomuze nic a nikdo. Po svevolnem vysazeni AD v nejiste zivotni situaci a navratu se ma panika uzkosti a deprese vratily v plne parade. Dodnes si pamatuji prvni sezeni, kdy NIKDY sem se pred nikym nerozbrecela, jen pani Lucce se to povedlo jiz po 15 mintach. Vedela jsem, ze se nikdy nevzdam a ze zabojuju, ze je to vsechno jenom v hlave a ze ten, kdo opravdu chce, zvladne vsechno. V zakladu mi Lucka dala jasne najevo, ze bez prace nejsou kolace a tak jsme pomalu ale jiste zacaly menit me myslenkove vzorce. Dostanete ukoly, pisete si denik o strachu a myslenlach ale i pozitivnich vecech. Je to drina, boli to ale jinak sve nenapadne prevzate zlozvyky neprenaucite. Nerikam, ze kazdy den je skvely ale je to uz normalnk zivot. Panickou ataku jsem nezazila ani nepamatuji a ziju opet normalni zivot. Nezapomente, ze v depce je obcas naprosto kazdy, taktez i smutny a sklesly ale my s temito zkusenosti v tom ihned hledame nesmysly:) prijmout veskere pocity (a dospelost), mit vuli zmenit se a nechat se vest a poslouchat je zakladem vseho. Pani Belohlavkova neni samotnym spasitelem, bude ale vas mentor a kompas ukazujici smer, je to clovek, ktery vam nepomaze med kolem pusy, nenaslibi hory doly, protoze moc dobre vi, ze zalezi jen a jen na vas. A pak, kdyz vase vule bude nesmrtelna, doprovodi vas na samy vrchol.
Nectete diskuze, nebudte jako ja, nevymyslejte vlastni scenare a nedomyslejte. Nic nevymyslite, bude vam akorat hur, to je vec, kterou vam mohu rict rovnou. Lucie mi sedla hlavne jak lidsky, tak odborne a diky ni, se budim s myslenkama co si vezmu na sebe a ne s tim, jak mi dnes asi bude a jestli to preziju:))

Lucko, moc dekuju!
Vanessa

Umístění: KBT - Bělohlávková úzkost, obavy

Paní Bělohlávková je člověk velice empatický a její citlivý přístup byl naprosto úžasný, velmi lidský.
Už po první návštěvě jsem cítila velkou úlevu a novou radost ze života. Mohu tedy jen doporučit.
Děkuji!

Umístění: jiné místo kynofobie

Na paní doktorku Bělohlávkovou nedám dopustit. Přibližně rok a čtvrt jsem k ní docházela každých 14 dní na terapii a nemohu si ji vynachválit. Psů se bojím od dětství tak, že už jsem se i vymlouvala na únavu, když se mnou chtěl jít muž na obyčejnou procházku do přírody. Po přestěhování se kus za Prahu, kde je hodně lesů a parků (a tedy větší koncentrace volně pobíhajících psů než v centru města), se moje fobie extrémně zhoršila, proto mi můj muž doporučil vyhledat odbornou pomoc. Musím říct, že jsem dnes někde naprosto jinde. Zlepšení vidím já, vidí ho můj muž, kamarádi i rodina. A jsou (jsme) nadšení. Psy ráda mít nikdy nebudu, to vím. A nikdy se jich nepřestanu bát. To jsem také už pochopila. Samotnou mě nikdy nenapadne se po nějakém vrhat a chtít si ho pohladit (ostatně proč také, že?), ale díky paní doktorce jsem se naučila se svým strachem pracovat tak, že jsem schopná kolem nich projít, zvládnu i situaci, kdy si mě běží očichat a dokonce už chodím po světě bez úzkostlivého svírání pepřového spreje v ruce. Všechna sezení (kromě toho, že zafungovala) byla neskutečně milá a příjemná. Ostatně paní doktorka je usměvavé sluníčko, tak není čemu se divit. A je především lidská. Pokud má někdo podobný problém a celý se zpotí, kdykoliv se kolem něj mihne pes, vřele doporučuji navštívit právě paní doktorku Bělohlávkovou. Moc mi pomohla a já jí děkuji:)

Umístění: KBT - Bělohlávková OCD

Náš syn se potýkal s nemocí OCD, paní doktorku jsem si našel na internetu a domluvil si návštěvu. Z první návštěvy jsme měli s manželkou docela obavu, aby to nás syn nějak zvládl a pochopil správně, že nechceme z něj dělat blázna. Rok jsme se snažili s ním pracovat sami,ale spíše se to zhoršovalo a on přicházel o kamarády.Hned při prvním společném sezení to byl pro našeho syna velký zlom a získal si důvěru. Po zhruba dvouleté terapii, je náš syn opět v pohodě mezi kamarády.Paní Bělohlávková dokázala našeho syna vrátit zpět do normálního života. Je neskutečně profesionální a dokáže velmi citlivě pracovat s pocity toho druhého. Náš syn se na každé sezení neskutečně těšil a i když jsme to neměli zrovna blízko,nelituji ani vteřiny času,který jsem musel věnovat dojížděním.Moc,moc,děkuji za vstřícnost a ochotu,která je v dnešní uspěchané době velkou vzácností.Velice si její pomoci vážíme !!! VK

Umístění: jiné místo Léčba OCD

K paní doktorce jsem začal jezdit před rokem.Ihned po prvním setkání jsem věděl , že se na mě po dlouhé době usmálo zase štěstí .
Je to člověk naprosto empatický a její profesionální a lidský přístup mě skutečně dostal. Paní doktorka mi ohromně pomohla .
Pokud bych měl jakýkoliv problém , nebudu Váhat ani vteřinu a obrátím se na ní o pomoc znovu.

Umístění: KBT - Bělohlávková obavy z vážné nemoci

Paní doktorku Bělohlávkovou vřele doporučuji každému, kdo má neustálé obavy o své zdraví. Já jsem přicházel s obavou z ALS. Po všech možných i nemožných vyšetřeních jsem byl přesvědčený, že tuto nemoc mám, jen mi ji nikdo nedokáže diagnostikovat. Pomocí KBT metody, kterou paní doktorka Bělohlávková ve své terapeutické praxi používá, jsem se svými pocity začal bojovat. Je těžké uvěřit, že všechny fyzické příznaky, které jsem pozoroval, jsou "jen" psychika. Je nádherný pocit, když si po několika měsících uvědomíte, že už příznaky "nemoci" nevnímáte, resp. že žijete jinými, běžnými, událostmi. Všem, kteří jsou přesvědčeni, že mají vážnou nemoc, ale veškerá vyšetření jim vycházejí negativně a bez nálezů, vřele doporučuji zkusit KBT a paní doktorku Bělohlávkovou. Věřím, že Vám to pomůže více, než neustálé pozorování příznaků nemocí. Opravdu.

Umístění: jiné místo

Paní Lucie je pro mě člověkem, který mě vždy vyslechl, poradil a pomohl. Dokázala se vcítit do mé situace a na všem špatném najít i to dobré. Chodila jsem k ní velice ráda, protože i tehdy, když jsem neměla hezké chvíle a měla depresivní nálady, mě dokázala povzbudit, rozesmát a vykouzlit mi úsměv na tváři. Odcházela jsem z terapie plná energie a pocitů toho, že vše zvládnu a že na nic nejsem sama. Lucie je opravdu člověk na svém místě – empatická, citlivá, stále s úsměvem na tváři, je opravdu profesionál, který člověku rozumí a ví, jak pomoci. Měla zájem o to, jak mi je i mimo naše sezení – kolikrát jsme si psaly i během týdne, vždy mi byla k dispozici. Terapii jsem u ní absolvovala přes rok. Vždy jsme určité problémy dopodrobna probraly, stanovily si cíle terapie a paní Lucie mi dávala úkoly, která jsem během týdne plnila. Začátky překonávání úkolů byly těžké, ale nyní se cítím lépe. Jsem velmi ráda, že jsem poznala takového člověka. Pokud by někdo potřeboval pomoc v podobě psychoterapeuta, doporučila bych jednoznačně ji. Děkuji za vše.

Umístění: KBT - Bělohlávková individuální psychoterapie

K paní doktorce jsme začali chodit se synem, který se již několik let potýká s OCD, úzkostí a vše je ještě zkomplikované jeho těžkou dysfázií. Byla jsme doslova v šoku, jak hned při první návštěvě navázala neuvěřitelný kontakt se synem, který se těší na každé jejich sezení (paní doktorka je první terapeut, se kterým se syn nestydí komunikovat a otevřel se jí). Výjimečně citlivý přístup a zkušenost paní doktorky měly velmi rychlé výsledky. Z každé návštěvy si syn odnášel jednoduché úkoly s velkou motivací, které ho pokaždé posunuli ke zlepšení. Objektivně musím říct, že systém terapie paní doktorky byl zlomový a dnes po roce terapie se stav syna zásadně zlepšil. Každý den se řídíme jejími radami a to vrátilo celou rodinu do normálního fungování a pohody. Myslím, že pro terapii děti je tato paní doktorka jedna z nejlepších v republice. Paní doktorko, děkujeme! Jitka Průchová & Honzík