Senovážné náměstí 23, Praha 1, Praha

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

KBT - Bělohlávková

Psychoterapeutka pro děti a dospělé - specializuji se na děti školního věku a dospělé klienty. Absolvovala jsem výcvik v kognitivně-behaviorální terap...

Léčené nemoci

Zobrazit všechny léčené nemoci

• psychoterapie

Umístění: KBT - Bělohlávková Jiný

Na paní doktorku Bělohlávkovou jsem narazila čistě náhodou. Měla jsem za sebou návštěvu jisté psycholožky která mé úzkosti, jež mi ničily život, chtěla řešit pouze léky. Já si ale v 25 letech neuměla a nechtěla představit, že už budu jen zobat pilulky abych mohla vylézt z bytu anebo jet metrem nedejbože autobusem, když ještě před rokem mi to nedělalo vůbec žádný problém. Díky paní doktorce jsem si na toho "strašáka co mě čas od času ničí" zvykla. Bylo pro mne důležité si uvědomit si, že ačkoli tu "strach ze strachu" pořád bude "tam někde vzadu" ( jako když si zlomíte nohu a po x letech blbě šlápnete, zabolí Vás to a Vy si vzpomenete a leknete se - co kdyby náhodou se to stalo znova...) tak se s ním dá žít. Neříkám, že teď jízdu autobusem miluju, to fakt ne. Ale když musím a není jiná možnost, tak to dám. Naučila jsem se, že to není o tom zbavit se strachu, úzkosti apod. Ale o tom, že když se ozvou a zavolají, umět je včas umlčet a típnout jim to! Čas od času se u paní doktorky Bělohlávkové zastavím, když už nevím kudy kam a cítím, že to chci zabalit. Když pak od ní odcházím, jsem uvnitř šťastnější a klidnější. Kromě paniky z cestování mi pomohla vyřešit i jiné citlivé a bolavé "problémy" a já Vám za to Lucie děkuju! Díky Vám už vím, že je důležité vědět, že občas "mít strach" nebo "jiné nepříjemné pocity" je vlastně v pořádku, vždyť jsme jenom lidi.

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

K Lucii jsem začal docházet po cca 1 roce od doby, kdy mě po narození dcery začaly obtěžovat nepříjemné, vtíravé, násilné a úzkostné myšlenky - právě o mých nejbližších, tak typické pro OCD. Díky Lucii jsem dokázal pochopit příčinu a naleznout způsob jak se s takovými myšlenkami vyrovnat. Proto ještě jednou děkuji za to, že Lucie byla a stále je mým průvodcem, pomocí a podporou při OCD!

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

Paní doktorce vděčím za mnohé. Dokázala mi pomoci s velmi obtížnými tématy, které jsem v sobě dlouhou dobu držel a nedokázal je řešit. Jednalo se zejména o OCD, vtíravé myšlenky a úzkosti.

Terapie probíhá v pěkném prostředí a velmi nenásilnou, pohodovou formou. Vždy jsem se cítil bezpečně, vždy mi bylo nasloucháno a nikdy jsme se necítil jakýmkoliv způsobem souzen či nepochopen.

Na první sezení jsem musel vydržet poměrně dlouhou dobu, nelekejte se však. Paní Bělohlávková mi v mezičase ochotně poskytla kontakty na své kolegy. Já jsem vyčkal a jsem za to rád. Jak se říká, trpělivost růže přináší.

Rád bych tímto motivoval ty, kteří nad terapií za jakýchkoliv důvodů váhají, aby sebrali veškerou odvahu a vyhledali odbornou pomoc. Sám vím, že to není jednoduché a stojí to spoustu sil. S terapií jsem dlouhou dobu váhal a dnes mě mrzí, že jsem nevyhledal pomocnou ruku dříve.

Služby paní doktorky Bělohlávkové rozhodně doporučuji!

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

před necelými dvěma lety jsem začala docházet na KBT terapii k paní doktorce z důvodu celkového vyčerpání, úzkostí a panických atak, které mě postihly po smrti rodičů. Paní doktorka mi velice pomohla, obzvláště v začátcích, kdy jsem nevěděla kudy kam, jsem se na každé setkání vysloveně těšila. Souvztažně s terapií jsem užívala i antidepresiva, která jsem v průběhu terapie postupně vysazovala. Nyní jsem již bez léků, bez terapie a paní doktorce VELICE DĚKUJI za její přistup a pomoc, kterou mi poskytla! Pokud budu někdy v budoucnu potřebovat pomoc psychologa, vím kam se obrátit.

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

Paní doktorku Bělohlávkovou jsem si vybrala na základě recenzí z těchto stránek a díky veliké spokojenosti s léčbou bych ráda přidala i vlastní, jelikož věřím, že může mnohým pomoci v rozhodování.
Já jsem na terapii začala chodit konkrétně kvůli OCD a upřímně jsem se bála, zda se pro mě najde nějaká cesta, jak mé OCD zmírnit. Jedním velkým strašákem pro mě bylo, že v České republice jsem nenašla mnoho dostupných odborníků, kteří by se jím zabývali, a tím dalším bylo, že se v mnoha případech řešilo prášky, což se mi nezamlouvalo. Naštěstí jsem však narazila na paní doktorku Bělohlávkovou. Od prvního sezení mi byla velice sympatická a velice mile na mě působilo, když mi po prvním setkání, kde jsme se vzájemně představily a já ji seznámila s mým problémem, řekla, že pokud mi ona sama jako terapeutka nesedí, můžu hned odejít a ona se zlobit nebude. Opak byl ale pravdou, hned od začátku jsem měla z našich sezení dobrý pocit. U paní doktorky v kanceláři působí velice příjemná až domácí atmosféra. A když s Vámi řeší problém, necítíte se nikterak hloupě, ale spíše jako když se bavíte s kamarádkou, která Vám ovšem dokáže tak nějak ve všem poradit. Tendence OCD jsme začaly postupně snižovat pomocí malých krůčků. Paní doktorka zjistila, co na mě platí (v mém případě to bylo, že jsem si koupila za každý malý pokrok dortík), a díky tomu bylo snazší oněch postupů pro mě dosahovat.
Když jsem v průběhu léčby odcestovala téměř na půl roku do zahraničí, paní doktorka se mnou udržela kontakt a stále mi na dálku pomáhala. Což byla další veliká výhoda.
Po každém sezení jsem se zkrátka cítila lépe a i když to byla neustálá práce, což tak s OCD bývá, velmi jsme mé kompulze snížily a já se teď cítím opravdu o hodně lépe.
Jsem velice ráda, že jsem se pro terapii rozhodla a především jsem velice ráda, že jsem při ní narazila na paní doktorku Bělohlávkovou. Všem, kteří rovněž trpí OCD, vřele doporučuji. :)

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

Jsem nesmírně šťastná, že jsem měla to štěstí pani Lucku potkat. Velice si vážím její profesionální, empatický a lidský přístup, který mi pomohl s mým strachem a úzkostí. Lucko moc děkuju, že jsem se stala Vaší klientkou a mohla se od Vás toho tolik naučit. Všem pani doktorku mohu vřele doporučit.

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

Když se mi po prodělané nemoci rozvinula generalizovaná úzkostná porucha a jen jsem ležela s bolestí svalů a temnými myšlenkami, hledala jsem pomoc u odborníků v CKI, ÚVN a ambulantního psychiatra. Na doporučení lékařky jsem se přihlásila na psychoterapii k paní Lucii Bělohlávkové a dodnes jsem paní lékařce a paní Bělohlávkové nesmírně vděčná za to, že jsem se místo hospitalizace odhodlala projít stacionářem v NUDZu a vrátila jsem se do krásného života. Psychoterapie je obvykle náročná, protože se při ní odkrývají traumata, ale u paní doktorky Bělohlávkové se člověk cítí jako doma u rodiny. Díky jejímu laskavému, přátelskému a milému přístupu jsem se na sezení vždycky těšila a její kombinace KBT/logoterapie mne obrovsky posunula – nenásilné a podnětné otázky, systematické úkoly a změny v myšlení mají za následek, že se odvážím udělat i to, co by mne dříve ani nenapadlo. Mám skvělou rodinu, zajímavou práci, která mě těší, a můžu se znovu naplno věnovat koníčkům. A i přes občasné propady, boj s medikací a s vlastními (přehnanými) obavami najdu díky Lucii vždycky znovu víru, že své úzkosti zvládnu. Přála bych všem s podobnými problémy, aby se dostali do terapie k paní Lucii Bělohlávkové, je nejlepší psychoterapeutka široko daleko. Spoiler: KBT vás přemluví a dáte se na běhání. A zkusíte nové výzvy. Třeba i novou práci, domov, rodinu.

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

K Lucii jsem docházel kvůli OCD. Popravdě už jsem ani nevěřil, že mi někdo dokáže pomoci. Mám zkušenost ještě u dvou terapeutů, ale teprve u Lucie jsem zaznamenal jasný progres. Velmi mi vyhovovala metoda KBT (i když je to dřina, stojí to za to!) a pak hlavně osobní přístup Lucie, která mi po celou dobu terapie byla velkou oporou. Teď už vím, jak s obsesemi a kompulzemi naložit a velké díky patří právě Lucii. Musel jsem sice nějakou dobu čekat, než mě kvůli kapacitě přijala, ale vyplatilo se to. Děkuji!

Umístění: KBT - Bělohlávková OCD

Paní doktorka Bělohlvávková mne úspěšně provedla jak samotnou léčbou OCD, tak i vysazováním prášků. Překonali jsme spolu každou výzvu, se kterou jsme se v průběhu léčby setkali. Pomohla mi zbavit se většiny vtíravých kompulzivních myšlenek a poradila mi, jak se něčemu takovému vyhnout i v budoucnosti.
Jako KBT terapeutka měla zkušenosti s ostatními pacienty a věděla, co je pro mě nejlepší. Sezení byly příjemné a vždy jsem se na ně těšil. D. Bělohlávková byla laskavá a chápající. Prostředí to samé - pohodlné, krásně vyzdobené, atmosférou až "domácí" a moc hezky vybavené, všetně mého nejoblíbenějšího - širokého výběru čajíků :)
Za to vše jsem paní d. Bělohlávkové jsem moc vděčný a vřele ji dopororučuji i ostatním, kteří podobnou pomoc vyhledávají. Paní doktorka mne sice neprovedla "tím nejhorším" (stejně jako hádám u ostatních vážnějších OCD klientů, první krok jsou vždy prášky), ale pomohla mi se z toho zotavit a posunout se dál.
Paní doktorce ještě jednou děkuji.
Viktor Pecha

Umístění: KBT - Bělohlávková

K paní Bělohlávkové jsem docházela na terapie cca. půl roku a během celé této doby mi byla skvělým průvodcem, podporou, odpornou poradkyní a milou bytostí. Provedla mě doposud nejhorším obdobím mého života, kdy se mi vše sesypalo a kdy jsem byla z čista jasna konfrontována úzkostmi. Vděčím ji opravdu za hodně. Dokázala mi jako odborník vysvětlit stavy, ve kterých jsem se nacházala, pomohla mi je pochopit, přijmout a pracovat s nimi. Doporučila mi i skvělou psychiatričku a společnými silami mě vrátily zpátky do plnohodnotného života. Ze začátku jsem nevěřila, že bude zase někdy dobře ale ono je. Díky Lucce jsem pochopila, jak nahlížet na život s psychickým onemocněním, jak ho žít stejně hodnotně jako před vypuknutím nemoci a hlavně NEBÁT se ho. Před Luckou jsem vyhledala odbornou pomoc i u jiných psychologů ale nikdo mi nepohl tak, jako právě paní Lucka. Jestli mi bude ještě někdy úzko a nebudu si vědět rady, vím kam se mohu obrátit pro pomoc. S tímhle vědomím se mi žije o to lépe a za to Lucce velmi děkuji! Z celého srdce Vám doporučuji "spolupráci" s paní Bělohlávkovou, je to opravdový profesionál s lidským a moc milým přístupem. Denisa