Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Operace menisku +5 Více

Operace menisku +5 Více

Operace menisku

Úrazová chirurgie

Poliklinika Viniční

Umístění: jiné místo operace kostí

Měl jsem tu čest podstoupit dvě operace. Spirální tříštivá zlomenina pažní kosti po "páce". Repozice a vyztužení distální dlahou se povedlo a po rehabilitaci dnes plně funkční. Podruhé při naštípnutém zápěstí přetržena horní šlacha palce. Zjištěno pozdě a plastický chirurg v jednom nejmenovaném zařízení navrhuje příšití zkrácené šlachy k sousední,k ukazováku. Odmítám. Po konzultaci u Mudr.Paši volí jistě složitější operaci a štepem jiné šlachy zajistí sešití k palci. Fantastický zákrok. Po poctivé rehabilitaci už zase dávám palec hore. Především pak panu doktorovi. Velmi doporučuji a jsem vděčen.

Umístění: Sport.medica, s.r.o. transplantace vnitřího menisku

Pan Docent Libor Paša byla moje poslední záchrana mého poničeného kolenního kloubu , i když jsem z Opavska , neváhal jsem ani chvilku a oslovil jsem pana docenta mailem , po rychlé odpovědi si objednal termín vyšetření v Židenicích na Sport-Medica . Nastala prvotní artroskopie s doporučením na následnou transplantaci menisku od dárce , kterou (zatím myslím)nikdo jiný v republice nedělá . Po této transplantaci mám sice teprve 3 dny , ale jsem velice rád , že mi ji provedl takový profesionál s největšími zkušenostmi v této problematice . Pan Doc.Paša mi už v mém mladém věku v roce 2000 dělal plastiku vazu v druhém koleni a tím mě vrátil zpět do sportovního života . Teď už vím , že pokud se tato transplantace odrazí ve zlepšení mého původního stavu kolene , pevně v to věřím , bude to podruhé ,co mě PAN doktor vrátí s úsměvem a spokojeností do života .... děkuji pane docente , hasič z Opavy ..

Umístění: jiné místo

Pana docenta Pašu můžu jen doporučit. Skvělý lékař a operatér. Už je to přes 11 let co mě měl v péči po úrazu kolene. Měla jsem za sebou již dvě operace (odstranění rozdrceného menisku a sešití postranního vazu) na jiné klinice. Ale kvůli přetrvávajícím potížím jsem hledala lékaře, který by mi mohl pomoci. A naštěstí mi byl doporučen právě docent Paša. Dělal mi plastiku LCA a transplantaci menisku (u nás v Olomouci ani lékaři nevěděli, že se taková operace dělá). Díky tomu jsem se mohla opět vrátit k atletice a dodnes můžu aktivně sportovat. Lucie

Umístění: jiné místo Problémové kotníky

Po dlouholetých problémech s kotníky jsem se na doporučení dostala k panu Pašovi. Před pěti lety jsem absolvovala první operaci (plastiku vazů P kotníku) a byla jsem nadšená-kotník bez bolesti, i ty pooperační byly minimální a vazy drží jako ze železa. Nyní se léčím po stejné operaci druhé nohy (opět od p. Paši). Znovu naprostá spokojenost. Četla jsem recenze, že není na všechny pacienty úplně příjemný, ale já ho asi chytla pokaždé, když měl dobrý den. Takže palec nahoru!

Umístění: Sport.medica, s.r.o.

Po viacročných problémoch s achilovkou a neúspešnosti akejkoľvek rehabilitácie, mi bola doporučená operácia. Achilovka bolela už fakt dosť a o športe nemohla byť ani reč. Diagnóza znela haglundova deformita (výrastok po achilovkou). Operovali ma v Bratislave. Rehabilitoval som poctivo, ale aj 2 mesiace po operácií som mal problém prejsť peši pár metrov. Vôbec som z toho nemal dobrý pocit. Achilovka bolela ešte viac ako pred operáciou a navyše začala bolieť aj zadná strana päty a celá päta mi výrazne zhrubla. Môj stav bol horší ako pred operáciou. Operatér tvrdil, že všetko je OK a aby som bol trpezlivý a rehabilitoval. Keď mi však po roku oznámil, že to už lepšie nebude, že achilovka sa pravdepodobne vyhojila jazvou, rozhodol som sa svoj stav prekonzultovať aj s inými lekármi. Lekári v SR dávali od toho ruky preč, s tým, že lepšie to už nebude. Úplnou náhodou som dostal kontakt na pána docenta Pašu. Pán docent po zhliadnutí aktuálnej MR mi odporučil artroskopickú revíziu. Dnes som 6 týždňov po operácií, noha nebolí, chodím úplne bez bolesti a aj päta už nie je taká veľká. Veľmi pekne ďakujem!

Umístění: Poliklinika Viniční Bolení kolene

Hrozná zkušenost, Doc. Mudr. Libora Pašu naprosto NEDOPORUČUJI! Jen z pacientů tahá peníze a vůbec nepomůže. Byl jsem u něj na prohlídce v květnu. Na to, že jsem platil za vyšetření 200 Kč, z celkových asi 5 minut se mi doktor Paša věnoval asi 3 minuty, protože ještě odběhl na konzultaci k doktorovi ve vedlejší ordinaci. Vše bylo takové uspěchané, že ani nevím jak, ale za 5 minut jsem stál ve dveřích s lékařskou zprávou. Závěr: prý mohu dělat vše, než mi začne koleno bolet - běhání po rovinkách, kolo,... užívat kloubní výživu - samozřejmě mi doporučil nějakou svou drahou kloubní výživu, která se dá koupit pouze u něj. Alavis a podobné přípravky mi zamítl.

Dnes jsem byl téměř po půl roce u pana doktora U. Zjistil mi, že mám vychýlenou čéšku 4. stupně. Doporučil mi intenzivní RHB, nesportovat (běhání, skákání apod.) - alespoň pár týdnů (kromě plavání) a kloubní výživu např. Alavis mi naopak velice doporučoval. Panu doktorovi U. jsem velice vděčný, že mi konečně pomohl nalézt/označit problém a snad jsem na dobré cestě vyřešit mé trápení s kolenem.

Doc. MUDr. Libor Paša

Dobrý den, přečetl jsem si Vaši negativní reakci a pročetl lékařskou zprávu, kterou jste po vyšetření dostal. Ve zprávě máte napsány Vaše potíže, diagnozu i doporučení, která jsou téměř identická, jako ta, co píšete, že jste měl u jiného kolegy. Byla doporučena kontrola v případě nezlepšení stavu, kterou jste již neabsolvoval. Mrzí mne Váš pohled na nastalou situaci, ale medicínsky je to správně. Byl Vám doporučený režim (RHB) a doporučená medikace, která je významně levnější než Alavis. Ale to jste si asi nevšiml, i když to máte i písemně. Ať se Vaše potíže zmírní. doc Paša

Maminka po zpackané operaci kotníku a holenní kosti - po pádu na kole ,v okresní nemocnici, trpěla skoro rok a jen se přidávaly problémy, které lékaře tamní nemocnice ani moc nezajímaly.Příčinu neviděli. Jedna cesta k panu docentovi Pašovi, jedno prohlédnutí rentgenu a vše bylo jinak. Pan docent nám vysvětli skutečný stav a příčiny bolesti, která byla pro maminku nesnesitelná. Na operaci si maminka musela ještě počkat, protože dostala trombu, také ze zanedbané péče. V prvním možném termínu byla u pana docenta na přeoperaci kotníku a holeně. A do měsíce - skoro po roce- je schopná chodit bez podpůrných prostředků - francouzské hole. Pan docent je skutečný profesinál , na kterého nedám dopustit. Moc mu za maminku děkuji.

Skvělý odborník, vděčím mu za to, že od svých dvaceti pěti let nemusím sedět s nataženou nohou kvůli bolavému kolenu... V Praze mi různí lékaři na mé problémy odpovídali, že se s tím nedá nic dělat, že to už je "věkem", na doporučení kamaráda jsem jela do Brna, pan doktor Paša mi doporučil operaci, že mi při ní může zjistit skutečnou příčinu bolestí. Závadu odhalil a opravil - v dutině vzniklé pravděpodobně nějakým menším úrazem se mi hromadila odumřelá kostní dřeň. Pan doktor dutinu vyčistil a od té doby je vše perfektně pořádku, dvacet let poté stále aktivně sportuju a koleno je v úplném pořádku. Mohu jen vřele doporučit!

Jsem téměř 4 roky po transplantaci menizku a zase aktivně lyžuji a s výsledkem operace jsem moc spokojená. Pan do. Paša je odborník, velmi milý, profesionální a patří mu Velký Dík za skvěle provedenou operaci v UN Brno.

Super člověk.

41 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Vážený pane doktore/doktorko, zhruba asi 2 měsíce mně občas a mírně začal bolet kloub u palce na levé ruce. Bolest je v současné době dost výrazná, omezuje mne v používání levé ruky protože cokoliv do ruky vezmu, použiji k tomu palec a zde je ten problém. Ohnuli palec, tak bolest začíná u horního kloubu dlaně a pokračuje ke kloubu u palce. Nejsilnější je při použití např. otevření uzávěru lahve, a to v horní části kloubu směrem ke dlani. Můžete mi prosím nějak poradit, je mi sice 75 let, ale doposud je to první obtíž s klouby. Děkuji za ochotu.

dobrý den, navrhuji provést odborné vyšetření včetně rtg. mohou to být projevy artrozy kloubu palce. doc paša

• Dobrý den,
    Cca 2-3 týdny mě trápí bolest lýtka. Vše začalo pravděpodobně po plavání při špatném pohybu nejprve bolestí kříže, která však během několika dnů odezněla nicméně místo ní po určité době nastoupila bolest levého lýtka. Bolest se projevuje především v klidu při nečinnosti či slabé aktivitě, při běžné chůzi či sportu (plavání, snowboard) naopak zcela odezní a návrátí se opět až při klidu. Mazání běžnými mastmi (ibalgin gel, olfen) bolest zmírní avšak zcela neutlumí ani nevyřeší. Zároveň intenzita je proměnlivá, někdy je den zcela bez bolesti, jindy naopak intenzivnější i s mravenčením na levém nártu a chodidlu. Myslíte, že se jedná pouze o namožený sval či je zde nějaké riziko projevu vážnější nemoci? Děkuji

dobrý den, bez vyšetření se nemohu správně vyjádřit. může to být více různých druhů potíží. tedy navrhuji vyšetření u odborníka. doc paša