MUDr. Libor Janeček

Chirurg Více

Ústí nad Orlicí 1 adresa

Chirurgické středisko GALEN, 1. patro
Smetanova 1390, Ústí nad Orlicí

Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

• dětská chirurgie

Pana doktora Janečka mohu všem vřele doporučit!!!
Náš 2-letý syn měl hydrokélu varlátka. Začátkem června 2014 jsme byli na dětské chirurgii v Liberci, kde nám ovšem stanovili operaci až za 3 měsíce (září 2014). Byli jsme z toho s manželem nešťastní, protože varlátko se neustále zvětšovalo a syna to obtěžovalo. Náhodně jsem dostala od známé doporučení na pana doktora Janečka, s kterým jsem se ihned telefonicky spojila. Pan doktor byl velmi ochotný, podrobně mi vysvětlil jak bude operace probíhat a objasnil mi, jaké jsou výhody ambulantní operace. Termín operace pak doktor stanovil za týden, což pro nás bylo naprosto neuvěřitelné v porovnání s Libereckou nemocnicí. Měli jsme samozřejmě strach z dlouhé cesty domů, neboť cesta z Liberce trvá 3 hodiny. Ale nakonec jsme se rozhodli na základě výtečných referencí na pana doktora Janečka ambulantní operaci na soukromé klinice GALEN v Ústí nad Orlicí podstoupit. Když jsme přijeli na kliniku, uvítal nás milý personál a zavedl nás přímo na operační sál, kde už na nás čekal pan doktor osobně. Představil se nám, podal nám ruku, zeptal se, zda máme ještě nějaké dotazy k operaci a následně nám zavolal anesteziologa, který se nám také představil a vše nám vysvětlil. Byli jsme naprosto ohromeni tímto lidským přístupem, který jsme nikde jinde nezažili. Malého si převzala sestřička a odvedla ho na operační sál. Samotná operace včetně probuzení syna trvala asi 20 minut. Hned po probuzení nám syna donesli, abychom ho mohli pochovat, protože trošku pobrekával a u nás se cítil v bezpečí. Následně nám pan doktor osobně sdělil jak proběhla operace, jak má probíhat pooperační péče a předal nám telefon na sebe i anesteziologa pro případ jakéhokoliv dotazu z důvodu možné infekce. Po operaci jsme museli ještě zhruba 1,5 hod. počkat v čekárně, aby se pan doktor ujistil, že syn je po celkové narkóze v pořádku. Malý vypil trošku čajíku a snědl pár lžiček přesnídávky a poté nás už propustili domů. Ten den byl syn ospalý, celou cestu po operaci v autě prospal. Doma potom polehával, ale byl klidný, protože byl v rodinném prostředí a měl u sebe svojí starší sestřičku. Myslím, že z nemocničního prostředí by byl frustrovaný, takže jsme určitě zvolili dobře. Cesta byla sice dlouhá, ale díky profesionálnímu a lidskému přístupu pana doktora Janečka a jeho týmu se nám vyplatila!!! Dnes je syn 14 dní po operaci a člověk by vůbec nepoznal, že má nějakou operaci za sebou. Komplikace jsme žádné neměli, jizva se nám krásně hojí a naše obvodní lékařka byla s výkonem pana doktora moc spokojená.
Tímto bychom rádi panu doktoru Janečkovi ještě jednou moc poděkovali za skvěle odvedenou operaci a všem ho vřele doporučujeme!!!
Mikovi.

Dobrý den, náš syn měl vysokou retenci levého varlátka a pan doktor Janeček byl jediný, koho jsme našli, který provádí tento zákrok - snížení varlete - ambulantně. Jsme z Brna a přesto i cestování do Ústí nebylo překážkou. U nás byly důvody pro tuto variantu operace jasné. V Brně bychom nedostali postel pro pečující osobu na pokoji s dítětem, přesto, že náš chlapeček má jen rok a půl. Také bychom v nemocnici strávili 3 dny. A za 3: Obávala jsem se dodatečné nákazy z nemocnice. A přestože mi byly jasné možné komplikace, osobní telefon na anesteziologa a chirurga mě značně uklidňovaly. Toto je, jak jsem pochopila, zcela standardní postup pana doktora a jeho týmu - nikoli VIP.
Vše proběhlo nad očekávání. Bez dlouhých průtahů či nadbytečného čekání. Cítila jsem se spíše jako v soukromé nemocnici (chcete-li nadstandartní). Už jen to, že lékař i anesteziolog se mnou krátce před operací (zákrok v celkové anestezii) promluvili a představili se s podáním ruky, byl pro mě téměř šok (příjemný musím říci). Vše proběhlo pozitivně, personál udržoval lidskou atmosféru, nikdo nebyl otrávený. Náš syn na to reagoval klidně a operace pro něj nebyla žádným traumatem, odtržením od pečující osoby. Po operaci byl krátce zmatený a chvíli plakal, což je, řekla bych, normální reakce. Po jídle bylo již vše v pořádku. Bylo to skutečně jediné zaplakání, tudíž jsem měla ohromně dobrý pocit, že jsme zvolili dobře. Ten den byl syn ospalý - celou cestu po operaci v autě spal. I doma pak ležel a koukal na pohádku, pak šel spát v obvyklou dobu. Tady bych chtěla upozornit na pro mně důležitý efekt. Když jsme přijeli domů, syn byl v klidu, v rodinném kruhu vedle brášky, troufám si říct, neměl pocit, že se děje něco neobvyklého, děsivého - což by v nemocnici zažil. Takové malé dítě silně vnímá prostředí a atmosféru kolem.
Celkově bych znovu volila tuto variantu a to i přes vzdálenost, i přes možnost komplikací (které se nám naštěstí vyhnuly). Nepochybuji o odborné erudici pana doktora a jeho týmu a děkuji za jeho vřelý, vždy pozitivní přístup, který mi jako matce velmi pomohl.
Mgr. Jana Šnajderová, profesí psycholog, Brno

Pana doktora mohu jen doporučit – absolvovali jsme u něj operaci břišní kýly s 3letou dcerkou v ambulantním režimu v Galénu v Ústí nad Orlicí. Před operací jsem měla obavy (asi jako každá maminka), ale naprosto zbytečné. Dcerka operaci snášela úplně na výbornou, za pár minut jsem ji již měla u sebe a za 2 hodiny po operaci jsme mohli odjet domů. Vůbec si nestěžovala na bolest, celou dobu byla veselá, chvíli po narkóze už laškovala a po příjezdu domů nebylo vůbec poznat, že byla před pár hodinami v narkóze – musela jsem ji krotit, aby tolik neřádila a víceméně ji nutila k odpočinku  V Galénu je příjemné a přátelské prostředí, pan doktor je velký profesionál s velmi milým přístupem…. Mohu ho jen doporučit. Eva Letochová s Terezkou

Ráda bych chtěla mooc poděkovat panu doktorovi,řeší náš dlouholetý problém u dcery skoro ihned(Pce nemocnice to ani moc neřešila),komunikace super,přístup v CHS GALEN super...milejší lidi jsem ve zdravotním středisku snad nepotkala a budem doporučovat dalším známým Mudr.Janečka a toto pracoviště :) Moc děkujem .Pořízovi

Ráda bych touto cestou poděkovala panu doktoru Janečkovi. Jak již psala jedna maminka, i přes jeho vytížení si dokáže udělat čas jen pro vás a váš problém. Vše vysvětlí a především vás uklidní. Máme za sebou operaci varlátek a ještě jednu před sebou. Bojím se, to ano, jako každá maminka, ale vím, že bude v těch nejlepších rukou :o) Děkujeme ..... rodiče a Fabianek Doležal

Budu se opakovat: Pokud pominu znalosti v oboru, o kterých absolutně nepochybuji, je pan doktor neuvěřitelný člověk se schopností pacienta nejen vyléčit a pomoci mu, ale zároveň vycítit jeho obavy a zahnat je. Jako jedna z jeho starších pacientek (18 let) jsem tento neoprávněný strach zažívala také, ale jeho suverenita v tom, co dělá, je skvělá. Jeho přistup po zákroku (i když nebyl nikterak vážný, jak se může zdát) mě přesvědčil, že jsem ve správných rukou a že se mi nemůže nic stát - a tento pocit je pro děti myslím důležitější, než si dokážeme představit. Navíc, pan doktor srší životem, kreativitou, optimismem a přidává špetku humoru... Přidávám se k zástupu lidí, kteří jsou vděční za Vaší pomoc a jsem si jistá, že každým dnem přibývají další. Děkuji Vám :)

Pana doktora vřele doporučuji! Jsem velice ráda, že mám tu možnost napsat panu doktorovi kladné hodnocení, jeho profesionalita, ochota a vstřícnost je v dnešní době bohužel spíš vyjímkou a já jsem moc ráda, že obě moje děti operoval právě pan doktor. Vše proběhlo naprosto v poklidu, jak předoperační vyšetření,operace samotná a i pooperační péče. Jeho chování, jak k rodičům, tak k dětem, je naprosto skvělé a děti se k panu doktrovi na kontrolu dokonce těšily. Panu doktrovi přeji jen to nejlepší, nejen v jeho práci, ale i v osobním životě.

Nejlepší doktor jakého jsme kdy potkali.Kéž by takových bylo víc.

Maximální spokojenost ve všech směrech. Děkujeme a doporučujeme:) Petra Maršíková & Tomášek

Profesionalita,lidský přístup k nemocnému dítěti .uklidňující vysvětlení pro rodiče,na dnešní dobu nevídaně ochota a vstřícnost to všechno má jměno Libor Janeček,Ještě jedno děkujeme za našeho syna i za nás,Melínovi Rybitví

• dětská chirurgie