Ordinace praktického lékaře
Hybešova 43 od 1.1.2016, Brno-střed, Brno

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR + 1 Více

Skvělá paní doktorka. Výborná péče, empatický a lidský přístup. Sestřička u paní doktorky je velice milá. Měla jsem velké štěstí, že po dobu mého bydlení v Brně, jsem mohla chodit právě k MUDr. Machačové. Nikdy jsem si nemohla stěžovat. A doporučuji tuto lékařku. G.K.

Adresa i tel. č. opraveno ;-)

Telefonní číslo do ambulance je 776 660 080

Pani doktorka je úžasný človíček. Pomáhá pacientům i naslouchá lidem kolem máma ji moc ráda. Měla jsem to štěstí že jsem s ní mohla strávit úžasnou dovolenou děkuji.

Jsem ráda, že jsem pacientkou pí.doktorky. Pokaždé pomůže a hlavně poslouchá. Je to úžasný člověk. Díky

Upozorňuji, že udané telefonní číslo není číslem této lékařky. Nesouhlasí ani adresa, je zde uvedena adresa porodnice na Obilním trhu.

Vynikají paní doktorka, velmi mi pomohla, bojovala za mě a podržela mě v nejhorších chvíli mého života, důvěřovala mi a naslouchala, je úžasná a mám ji velmi, velmi ráda. Za vše ji moc děkuji a vážím si jí. Lenka

Z vlastni zkusenosti si myslim ze p.doktorka Machacova patri mezi perfektni lekare protoze dokaze presne urcit pricinu problemu,poradit pripadne odkazat na dalsiho doktora. Toto jiste dokaze vice lekaru,ale dulezite je,ze pani doktorka je velmi ochotna,muze ji pacient verit a probere s vami pripadny problem bez znamek toho ze uz jste na obtiz,s cim jsem se setkal u meho drivejsiho praktickeho lekare. Jsem velmi spokojen a nemenil bych.

paní doktorka je vážně skvělá "ženská", vyznačující se vstřícným přístupem a pochopením pro pacienty. chodím k ní už spoustu let a jsem ráda, že jsem narazila právě na ni.

Dle mých zkušeností paní doktorka Machačová vzácným, vskutku ideálním způsobem v sobě spojuje výborného odborníka s intuitivním, hluboce lidským vztahem k pacientovi.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Prosím o názor na užívání léku ESMYA. Je mi 48 let, jeden porod zdravého dítěte, jedna laparoskopická operace na potvrzení průchodnosti vejcovodů, absolvovala jsem jeden cyklus IVF. Ve věku kolem 25 let velmi krátce (cca 3 měsíce) HA, asi přede dvěma lety kyretáž děložní dutiny pro zakrvácení mimo cyklus a vyšší děložní sliznici. Kromě této jedné epizody menstruace celkem pravidelná (plus/mínus 3 dny) a normální. Teď jsem přišla k lékařce s problémem dlouhodobého slabého krvácení (neustávalo více než 2 měsíce, intenzita se měnila, ale nedosahovala síly normální menstruace v nejsilnějším období). Paní dr. diagnostikovala vysokou děložní sliznici. Po 2 dnech užívání noretisteronu krvácení ustalo (užívala jsem lék celkem 10 dnů), 5 dnů po skončení užívání přišla normální, možná trochu silnější menstruace, která po 8 dnech ustala. Při kontrole mi pak paní doktor řekla, že příčinou krvácení je myom a předepsala mi přípravek Esmya na tři měsíce. Myom mám už asi 6 let a doteď mi nepůsobil žádné problémy. S paní doktorkou se při každé kontrole handrkuji o podstoupení hysterktomie - nechci preventivně odstraňovat dělohu, mám strach z následků operace. Myom uložený subserózně na přední straně dělohy vlevo, asi 7cm v průměru. Lze ho nahmatat přes pochvu i břišní stěnu, ale je nebolestivý, prostě kompaktní kousek svaloviny v břišní dutině. Nějak se mi nezdá, že by mohl být příčinou slabého neustávajícího krvácení, které bylo mým problémem, a po noretisteronu ustalo. Z literatury je známo, že fibroidy způsobují silnější menstruační krvácení, ale může s nimi souviset i vyšší sliznice v děloze? Nemohl by být příčinou spíše změněný poměr estrogenů a gestagenů na začátku přechodu? Musím říct, že příznaky mám, trpím návaly horka a migrénami, což jsem nikdy v mladším věku neměla. Mám strach, co se mnou užívání přípravku udělá, pokud již teď mám vysokou sliznici, a Esmya jako velmi častý vedlejší účinek má právě způsobovat změny výstelky dělohy. Po 3 měsících užívání má paní doktorka v plánu nasadit mi nitroděložní tělísko Mirena, ale nestojím o něj, prý to má být také součást léčby. Ale to budu řešit pak, až na to dojde.

Dobrý den, jsme ordinace praktického lékaře a ne gynekologie.Na tuhle otázku Vám dají odpověď tam.

MUDr. Lenka Machačová