Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Psychiatrická ambulance pro dospělé

Zobrazit ostatní profily ostatní v okolí

Běžný termín

Psychiatrická konzultace

Psychiatrické vyšetření

Psychiatrická ambulance pro dospělé

Názor přidán dne 23.03.18 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Paní doktorka mi zhnusila veškerou psychiatrii. Nesnaží se pomoct, spíše naopak. Diagnózu si vyčetla pravděpodobně z koule. Napsala mi za 15 minut návštěvy věci, že mi bylo špatně. Dozvěděla jsem se o sobě věci, o kterých jsem sama nevěděla. Celou dobu jsem měla pocit, že ji strašně obtěžuji. Jediné, co umí je posílat lidi do léčebny. Pokud chcete přijít o zbytek své důstojnosti, tak paní doktorku vřele doporučuji.

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,nevím jak začít,tak doufám,že můj dotaz nebude působit zmateně. Nejsem a vlastně neumím být šťastná,mám strach z toho,že když jsem náhodou veselá,stane se něco strašného. Stejně tak,jako když nedodržím nějaký rituál. Jakýkoli. Kalhoty si vždycky oblékám jako první. Když se navoním novou vůní a ten den se stane něco nepříjemného,už ji nikdy nepoužiju,atd. Nemám se ráda a hrozně se stydím za všechno,co udělám,nebo řeknu.Už se i vyhýbám lidem,kontakty udržuju jen v zaměstnání. A svoje tělo nemám ráda natolik,že zvracím jídlo,abych nepřibrala. Je mi 41 a život neumím žít. Občas si udělám malou radost,ale nepomůže to na dlouho. Když si vyrazím s přáteli na večírek a dobře se bavím,nastoupí potom takový pocit studu a trapnosti,že nemůžu ani spát. Přitom vím,že se moje chování nevymykalo normálu. Mám pocit,že už nedokážu ani nikoho milovat.Můj dotaz je vlastně takový,jestli si v tomhle stavu dokážu ještě pomoci sama,nebo musím vyhledat odborníka. Pracuju na směny a jsem z malého města,proto je pro mě trochu problém dojíždět často k lékaři.Přesto bych se snažila to řešit,pokud by byla naděje,že můžu ještě komunikovat s lidmi a milovat svoji rodinu. O svých problémech neumím mluvit,psaní mi přijde jednodušší.
    Děkuji za odpověď a za Váš čas.

Přijde mi, že se zřejmě jedná o problém s obsedantně kompulzivní poruchou, poruchou osobnosti a poruchou s příjmem potravy. Podle mého názoru tyto problémy mají stejného jmenovatele a to je porušený vztah sama k sobě. S tímto se jistě žít dá, ale kvalita života je jiná, než když člověk na problému pracuje. Je to na Vás :))

Lenka Kasíková

• Chci se zepzat mela jsem pritele 5 let. Zenaty ale bohuzel zena mu nadelala dluhy ktere spadly na nej. Pritele jsem vyhodila a ted jsem sama. Po priteli se mi ale styzka doma na me vse pada i v prac kde take spolu pracujeme. Nemuzu v noci spat,jist fyzicky jsem vycerpana a s nikym nechci komunikovat. Mam dve deti takze poztrebuji byt v klidu ale nejde to. Pritelovi me citove vydira a ja nevim co delat. Dekuji.

Dobrý den, písemně je těžké radit. Bylo by asi nejlépe, kdyby jste se dostavila osobně a můžeme to probrat.

Lenka Kasíková