Bubenská 49, Praha
Esthetic Line s.r.o.

Zobrazit ostatní profily dermatologů v okolí

MUDr. Lada Novotná lékařka korektivní dermatologie, dermatovenerologie, anti-age medicíny a všeobecného lékařství V roce 1998 nastoupila ke studiu...

• Kosmetické vady
  • Vypadávání vlasů
  • Kožní alergie

• korektivní dermatologie
  • dermatovenerologie
  • všeobecný praktický lékař

Nic horšího jsem zatím nepotkala. Zvát si lidi domů v ordinaci je vrchol a vlezlost paní doktorky je neskutečná.
Sama by se měla nad svou vizáží zamyslet a natřít si alespoň ty přeschlé rty. Prodala mi v ordinaci léky na podporu vlasů, které měly být údajně na předpis. Našla jsem je posléze na internetu, kde jsem o nich chtěla více dozvědět o 100Kč levněji. Jen tak dál paní doktorko a ostatní kolegové se za vás budou stydět.

14 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,

Mám širší dotaz ohledně somatotypu a případné depilace diodovým laserem.

Vjednom článku se v posledních odstavcích píše: Pokud se postup provede poprvé, musíte se před ním poradit s dermatologem. Díky němu bude možné určit, zda je odstranění depilace možné, na základě výsledků historie a důkladného vyšetření. Lékař bude také rychle schopen určit přítomnost všech příznaků, u nichž je epilace s laserem tohoto typu kontraindikována.

Jelikož by u mě depilace byla po prvé zkusil jsem zkontaktovat případnou ordinaci která depilaci diodovým laserem vykonává.
    Položil jsem jim otázku: Pokud bych měl zájem u Vás postoupit depilaci diodovým laserem, je potřeba navštívit nejdřive lékaře (dermatologa) jestli mohu takový zákrok postoupit kvůli možné kontraindikaci? Děkuji za odpověd.

Jejich odpověď byla: Konzultace neni potreba. Mate nejake zdravotni potize? Take je dulezite jaky jste fototyp?!

Zde jsem se zasekl, v článku se přeci píše: musíte se před ním poradit s dermatologem který určí možnou kontraindikaci

Podle toho co jsem na sobě vypozoroval jsem usoudil že jsem fototyp III možná až IV a napsal jsem jim že jsem že jsem fototyp III až IV.

Ještě dodám že jsem usoudil že jsem fototyp podle těchto informací: Fototyp III
    Tato skupina se v populaci vyskytuje nejčastěji (78 %). Jsou to lidé s normální pokožkou, která na sluníčku jen někdy zrudne a hnědne dobře. Mají světlehnědou barvu pleti (žádné pihy), tmavě blonďaté až kaštanově hnědé vlasy a oči barvy hnědé nebo šedé. Pokud se přeci jenom spálí, pak jenom mírně. Pokožka po opálení má většinou bronzovou barvu. Doporučené doba opalování je 20 až 30 minut. V České republice mohou tito lidé používat faktor 10 až 15, u moře opalovací kosmetiku s faktorem 20.

Fototyp IV
    Do této skupiny patří lidé s pokožkou odolnou proti slunečnímu záření. Téměř nikdy nezrudne a snadno hnědne. Patří sem asi 8 % populace. Mají hnědou až olivovou pleť (žádné pihy), tmavě hnědé až černé vlasy. Doporučená doba slunění může být až 45 minut. V tuzemsku mohou použít faktor 5, při pobytu u moře opalovací prostředky s faktorem 15 až 20. Po opálení má jejich pleť bronzovou barvu. Přestože se tato skupina opaluje dobře, přesto by se měla i tak chránit před sluníčkem a používat k tomu vhodné prostředky. Sníží se tak riziko vzniku rakoviny kůže a poškození pokožky.

Jejich odpověď na to byla: Dobrý den, zasílám vyjádření: pokud je klient tohoto fototypu, je ihned kontaindikovaný, jelikož nemůžeme na laseru nastavit tak vysokou hodnotu, aby byl klient spokojený s výsledkem. Nase klinika si zaklada na kvalite sluzeb a pristroju. Osetreni Vam nedoporucujeme z duvodu ne prilis dobreho vysledku. Nas posudek je na zaklade vami zaslaneho fototypu. S takovymi si laser neumi poradit, aby vysledky byly dobre.

Mé dvě otázky prosím z ní:

1. Podle čeho usoudily že fototyp III a IV jsem ihned kontaindikovaný?
    2. Jak to že mi napsali že konzultace s dermatologem není potřeba?
    3. Jaké somatotypy nejsou kontraindikovaný?

Děkuji moc za případné vysvětlující odpovědi na mé 3 otázky.

Dobrý den, obecně se domnívám, že konzultace s dermatologem by mohla být pro Vás přínosná, minimálně by mohl kůži zkontrolovat. Laserů na epilaci je spousta, ale obecně více fungují na světlejší kůži a tmavé ochlupení. Vždy musíte ale počítat s tím, že zákrok se musí cca po měsíci opakovat. S pozdravem Dr. Novotná

MUDr. Lada Novotná

• Dobrý den. Přenášejí se některé závažnější nemoci slinami? Tj. olíznutí lžičky po někom. Kromě těch základních jako chřipka, atd. nějaké závažnější? Děkuji mockrát za odpověď. Krásné vánoce.

Dobrý den. Domnívám se, že onemocnění po olíznutí lžičky je velmi nepravděpodobné. Samozřejmě, že pravděpodobnost je větší pokud byste měl nějaký imunodeficit či oděrku na sliznici. Teoreticky by se takto mohlo přenést virové bakteriální i kvasinkové onemocnění. Záleží i na čase, kdy byla lžička po někom olíznuta. Myslím si ale, že se obávat nemusíte. S pozdravem Dr. Novotná

MUDr. Lada Novotná

• Kosmetické vady