Odborná ambulance-psychiatrie
Mánesova 1766, Kladno

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: Odborná ambulance-psychiatrie

Do střediska paní doktorky jsem začal docházet na konci roku 2013 po pokusu o sebevraždu-diagnoza deprese, úzkosti, sociální fobie. Nedocházel jsem na sezení přímo k ní, ale občas jsem s paní doktorkou mluvil (když byl můj lékař nemocný nebo měl dovolenou). Paní doktorka má velice příjemný hlas, ale bohužel nemá úplně nejvhodnější vystupování. Spíše s člověkem jedná povýšeně. Bagatelizovala mé problémy (např. trápilo mě, že mám babičku po mrtvici a mámu s rakovinou...) na což mi řekla, že to vůbec nejsou mé problémy. Myslím, že časem by ze mě udělala bezohledného člověka, kterému nezáleží ani na vlastní rodině. Jednou, když jsem potřeboval něco vyřídit a poslal jsem na středisko mou matku, tak aniž by paní doktorka věděla, o co jde, tak na moji matku začala zvyšovat hlas a před ostatními pacienty v čekárně mojí mámě řekla: "To jste špatná matka." Zdůrazňuji, že neznala podrobně můj případ. Bohužel pánům lékařům žádné postihy nehrozí a mohou s Vámi jednat, jak se jim zlíbí, protože oni si to vždy nějakým způsobem odůvodní, zvlášť u psychiatrického pacienta. Na jednu stranu Vás chtějí léčit, ale zároveň Vás někteří lékaři ponižují. To je myslím přesně případ paní doktorky Charvátové, která je spíše podnikatelkou než lékařkou a takoví lékaři snad úplně zapomněli na Hippokratovu přísahu. Josef Pokorný.

Navštěvuji ordinaci paní doktorky Blahůškové. Paní doktorka Charvátová, si mě v době dovolené mojí paní doktorky a tedy v její nepřítomnosti zavolala ,,na kobereček,, jen kvůli mému marodnímu a jednala se mnou tak hrozně, že jsem z toho dost rozhozená.. Pí. Charvátová je arogantní, povrchní člověk, který dává vším možným najevo, že je šéfová a všichni musí dělat co se jím řekne a je jí jedno, že zasahuje do práce jiné doktorce. Nezná mě, viděla mě poprvé v životě a věřte mi, že s tímhle člověkem se nechci už nikdy setkat. Myslím, že si neuvědomuje kde pracuje, a že by měla změnit svůj přístup k lidem, kteří její pomoc potřebují. Cítím se méně cenná a ponížená jejím chováním!! Ještě si ode mě vybrala 30,- Kč a tato navštěva neměla s vyšetřením opravdu nic společného.

Před rokem jsem u paní doktorky skončil léčbu tzv. akutní psychotické poruchy která mě zatěžovala skoro rok a půl a mohu říci že byla velice ochotná, skoro na každé návštěvě se zajímala jak se můj stav vyvíjí, nasadila mi účinné léky které sice měli poměrně nepříjemné vedlejší učinky ovšem měli také svůj důvod abych se zbytečně ničím nezatěžoval a léčba mohla probíhat a vyvíjet se tím správným směrem. Nemuho souhlasit s některými zde uvedenými negativními příspěvky. Tvrzení o komunistické minulosti či podobné plky... hned mi bylo jasné kdo tohle mohl asi tak psát. Pouze pacient který neměl zájem důvěřovat a spolupracovat, což je v léčbě u psychiatra základní chyba. Mě hned úvodem paní doktorka dala knížečku ve které jsem si přesně přečetl čím jsem si prošel a jak je potřeba postupovat aby se stav zlepšoval, nic mi nebylo nikdy vnucováno. Vždycky mi vše zdůvodnila proč takový postup a k čemu to povede. Jediný důvod, proč nemohu dát nejlepší hodnocení je ten, že když jsem si stěžoval na až příliš tlumící účinky léku Zeldox, zkusila mi paní doktorka nasadit lék zvaný Abilify, který mi způsobil potéže ihned po požití první tablety. Měl jsem po chvíli velice nepříjemný pískot v uších a mdloby. Záhy jsem se dozvěděl že některým pacientům se zvýšenou srážlivostí krve může dokonce způsobit smrt. Paní doktorka se mi omluvila jelikož tuto mojí krevní vadu mi zjistili až v průběhu léčby a ona si to včas neuvědomila. Víceméně chyba byla tak trošku na obou stranách. Jinak dle celkové přístupu paní doktorky musím říct že je to profesionál a jistě pomohla a pomůže všem pacinetům kteří pochopí či pochopili vážnost své nemoci a měli zájem svůj stav řešit. Můj stav se po skončení léčby zásadně zlepšil a dnes se už cítím jako rybička :-) Doporučuji.

Já jsem s paní doktorkou velmi spokojena, ale je to můj subjektivní názor, který nikomu nevnucuji.
Každý má svůj názor a vše si posuzuje podle sebe. A recenze typu - nedoporučuji - .... Z jakého titulu máte právo vnucovat své rozhodnutí? To že se někomu libí Gott a jiný ho nesnáší, přeci neznamená, že ho nebudou mít rádi všichni lidi.
Každý by měl začít u sebe a pochopit nejdřív sebe a potom se otevřít tomu, co chci aby mi pomohlo a věřit. Potom bude kladná i ta spolupráce. Najít společné řešení. Psychiatrie je velice složitý obor. Není to jen "naučit se", ale především pochopit! A lékařství je především celkově složité. A nikdy nebudeme lidské tělo chápat úplně.
Přeji všem pacientům, kteří hledají toho, pro ně lékaře, který by jim, jak se říká sedl, aby ho našli a byli spokojení.
Ve chvíli, kdy jste s nějakým člověkem, ať už je to lékař nebo ne, na "stejné vlně" je to o důvěře a hledání a spolupráci a určité kázni.

BĚŽNÝ PACIENT MÁ POCIT,ŽE PANÍ DOKTORKU ZDRŽUJE ASI OD ZÁVAŽNĚJŠÍCH PŘÍPADŮ

S paní doktorkou Charvátovou mám dobré zkušenosti, hodně mi pomohla. Chová se velmi vstřícně a její rady prostě fungují.

K pani doktorce docházím již třetím rokem.Vždy velmi ochotná a profesionální!!!Moc pomohla!děkuji.Procházková

dobrý

po odborne strance ji nemoho posoudit, nejsem lekar, ale je dost sverazna bytost, velmi asertivni, muze na nekoho pusobit az arogantnim dojmem, me tedy spis nesedla, chovala se ke me korektne a s odstupem, ale nevzbuzovala ve me duveru sverit se, lidskost...

K paní doktorce stále docházím.Po pravdě musím přiznat,že na začátku léčby jsem byla přístupem pí.doktorky přímo nadšená.Zajímala se,vyposlechla...
Teď mám však pocit,že ztratila zájem cokoli řešit.Nyní mi přpadá,že ji zdržuji a to jsem v ordinaci tak pět minut...............