Květa Hlaváčová, ostatní Chrudim

Ostatní

Online konzultace pro každou situaci

Domluvte si návštěvu online s lékařem jakékoli specializace, aniž byste opustili domov.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Průmyslová 306, Chrudim
rehabilitační lékařka MUDr. Hlaváčová

Zobrazit ostatní profily ostatní v okolí

• bolesti zad
  • nohy
  • bolesti hlavy

• rehabilitační a fyzikální medicína

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

41 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, poslední půl roku na mně přítel pozoruje častější “otřesy, tiky, či škubání” mého těla při spánku. Mě to nikdy nevzbudí, ani si ráno po jeho vyprávění nepamatuji že by se mi to dělo. Poslední dobou jsou tyto otřesy častější (kolikrát i 5-6x za noc) a delší. Je pravda, že se mi opět projevila píchlavá bolest pod srdce během dne, ale pravděpodobně to nemá s tím co společného.
    Proto se chci zeptat, zda je to něco, s čím bych si měla zajít k doktorce, či se pokusila sama nějak zlepšit. Mi osobně to nijak nevadí, nevnímám to, ale přítel se díky tomu ani nevyspí.
    Děkuji moc za jakoukoli odpověď.

Dobrý den, ve spánku se v mozku třídí a ukládají informace z předešlého dne. Během povrchvější části spánku se nám rychleji pohybují oči, je možná i nějaká motorická aktivita. Ta se většinou projeví, pokud přes mozkovou kůru, kde je programován pohyb, převalí vlna útlumu. Doporučila bych Vám, pokud to chcete řešit, zrevidovat své prožívání během dne - nejste ve stresu, úzkosti, psychické nepohodě? Ev. večerní zklidňující rituály - vonnou koupel s levandulí, poslech relax. hudby, protahovací cviky např spinální.
    S pozdravem MUDr. Hlaváčová

MUDr. Květa Hlaváčová

• Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,když má člověk vnitřní kýlu,po jaké době ten dotyčný pozná že ji má a jak se toto projevuje,může ji mít třeba 5 let a nepoznat to? Jak probíhá vyšetření na vnitřní kýlu,která není vidět?Děkuji

Dobrý den, je řada lidí, kteří mají kýlu na neřeší to. Někdy hrozím nebezpečí - pokud by kýlní brankou vyhřezlo něco ven. To se netýká vnitřní kýly, protože to za kýlní brankou je "bariéra" např. silnější podkoží, která časem také může povolit.
    Ohledně vyšetření na vnitřní kýlu se obraťte na chirurga.
    S pozdravem MUDr. Květa Hlaváčová

• bolesti zad