Aplikace intramuskulárních antibiotik

Běžný termín +21 Více

Crp + testy na stanovení streptokoka v krku (streptest) výsledek do 5. minut v ordinaci

Dětský lékař plzeň

150 Kč

150 Kč

100 Kč

MUDr.Ing. Konrad Siala PhD MSc.

Od kolébky až k maturitě se snažíme o individuální přístup ke každému dítěti.

Ordinační hodiny

Po 7:15 – 1...

Léčené nemoci

• dětské lékařství
  • praktické lékařství pro děti a dorost
  • klinická farmakologie
Zobrazit více

Umístění: MUDr.Ing. Konrad Siala PhD MSc. dětský lékař plzeň

Pana doktora jsem vybrala na základě kladných recenzí uvedených na těchto stránkách, ale realita je úplně jiná. Situace před Covid: nemožnost se objednat, přeplněná čekárna, pan doktor velmi nervózní, že nestíhá, celý průběh jako na běžícím pásu – co nejrychleji dítě svléct v čekárně, v ordinaci pan doktor dítě změří, zváží, ze slušnosti se zeptá, jestli máte nějaký dotaz s tím, že už předpokládá, že bude dotaz maximálně jeden ,a to ještě většinou neodpoví a zahltí Vás propagačními materiály, toť vše. Pokaždé, když jsem měla nějaký dotaz ohledně příkrmů, tak jsem obdržela příručku od Hipp a pan doktor nikdy neměl čas mi to vysvětlit. Každopádně, když jsem se tou příručkou řídila (především tedy harmonogramem, kdy mám jaký druh příkrmu zavádět), tak to jsem, ale podle pana doktora, udělala chybně a vše jsem moc uchvátala – když jsem se odkázala na uvedenou brožuru, tak k tomu pan doktor neměl co říct, působilo to na mě, že možná ani neví, co tam je napsáno. O možnosti nepovinného očkování, např. proti meningokokům, nepadlo ze strany pana doktora jediné slovo. Když jsem se o očkování začala zajímat, tak jedinou informaci, kterou jsem si z ordinace odnesla je, že očkování je drahé a obdržela jsem 2 informační letáky na Bexsero a Nimenrix s tím, že si mám brožury prostudovat a sama se rozhodnout, jaké z těchto očkování chci. Při další návštěvě jsem se na očkování zeptala znovu a doufala, že se pan doktor rozpovídá a něco se dozvím, ale opět mi byly předány brožury k samostudiu. Vůbec mi pan doktor neřekl, že každé očkování je proti jiným druhům meningokoků, a že je nejlepší zvolit oba druhy očkování! Tuto informaci jsem si musela vyhledat sama na internetu. Celkově pan doktor vůbec nevnímá, co mu pacient říká a je duchem nepřítomen. Pokud mu leží dítě na lehátku, které ani nemůže změřit, protože se pořád přetáčí na břicho a nevydrží minutku na zádech, už skoro leze a pan doktor mi při odchodu s vážnou tváří řekne: Dávejte syna cca 10x denně na břicho, tak nevím, jestli se mám smát, nebo brečet – pro přítele to byla poslední kapka a odmítl se účastnit dalších návštěv u pana doktora. Dále bych uvedla další příklad, když sdělím panu doktorovi na jeho dotaz „Co je nového?“ – „Syn už leze“ a pan doktor mi při odchodu řekne, že mu mám dělat zarážky, aby lezl, tak to bych nechala bez komentáře. A situace v průbehu Covid? Úplně stejná. I když pan doktor pacienty objednává, tak je i přesto nervozní, myšlenkami uplně někde jinde, chvátá, … Po 1,5 roce jsme odešli a nová paní doktorka má úplně jiný přístup, na děti má čas a je vidět, že nás vnímá, vše se snaží vysvětlit,… Na tohle jsme nebyli zvyklí. Za mě pana doktora bohužel nedoporučuji.

Dlouho jsem přemýšlela, zda názor napíšu, či nikoliv. Ale nakonec mi to nedalo. Jako rodič jsem panu doktorovi plně důvěřovala, neměla jsem jediný důvod k pochybnostem a tudíž ani k tomu, si cokoliv zjišťovat. Mé dceři naočkoval Infarix hexa + prevenar 13 v jeden den. Nyní již vím, že současné podávání vakcín se nedoporučuje (bohužel stále není zakázáno). Po třetí takovéto aplikaci jsme hlásili nežádoucí účinky. Nikam a nikdy nebyly zaznamenány a vždy nám bylo řečeno: "To mají moje děti také". Jelikož i poté jsem panu doktorovi stále plně důvěřovala, dceru jsem nechala v jeho péči, ale poslední dávku jsem nechala rozložit, což pak doktor komentoval slovy: "Když myslíte.....". Po této dávce se nežádoucí účinky opět projevili, ale mnohem více, než předtím. V současné době moje dcera prošla mnoha vyšetřeními, stav se nelepší, spíše neustále zhoršuje. Mnoho lékařů se podivovalo, že při diagnózách, které měla byly vakcíny podávány najednou. Můj názor je takový, že pak doktor je velmi vzdělaný a milý. Avšak dle mého názoru by bylo vhodné více naslouchat rodičům a brát je vážněji. S následky očkování se potýkáme již téměř 2 roky a opravdu si myslíme, že kdyby bylo poslední očkování odloženo a předchozí dávky rozložené, nikdy bychom tuto vyčerpávající situaci nemuseli řešit.

Dlouho jsem hledala vhodná slova, abych mohla i já napsat hodnocení panu doktorovi… Na začátku bych chtěla zdůraznit, že do určité doby jsem s jeho prací byla vždy spokojená, jen jsem ho chválila a všem doporučovala. Byl naším pediatrem téměř 3 roky.
Ovšem před rokem pan doktor naočkoval vakcínou Infarix Hexa naši tehdy 9týdenní dceru, přestože věděl, že měla nesnadný příchod na svět a znal rovněž i nepříznivou rodinnou anamnézu. Silnými frázemi a odstrašujícími příklady (což je patrně jeho, jak jsem od jiných rodičů slyšela, častý a oblíbený přesvědčovací prostředek) mě přemluvil i do vakcinace Prevenarem (starší dítě jím očkované není), které se prý musí aplikovat současně s Hexou – chtěla jsem ji zvlášť (přitom jsem pak potkávala rodiče, jejichž dětem před námi i po nás aplikoval vakcíny odděleně…).
Očkování dceru vážně ohrozilo na mentálním i fyzickém zdraví. Dcera měla nejhorší možný nežádoucí účinek a vyzískala tak velmi nebezpečné neurologické onemocnění, které zapříčinilo zástavu a poté i regres jejího vývoje. Prognóza zněla, že na 95% zůstane v různé míře postižená – přitom se narodila jako naprosto zdravé dítě!
S časovým odstupem jsem se pak nezávisle na sobě od několika lékařských odborníků dozvěděla, že pan doktor měl závažnější komplikace předpokládat, že očkování mělo být odloženo, případně mělo být rozloženo na jednotlivé či zjednodušené vakcíny, které se měly podat s časovými prodlevami. Také mi bylo řečeno, že není mojí povinností hlídat vhodnou dobu i formu podání očkování, od toho je tu lékař, je to jeho zaměstnání, jeho odpovědnost… Tímto ztratil moji důvěru i úctu a proto jsem obě naše děti z péče pana doktora okamžitě odebrala.
Mimochodem pan doktor striktně odmítal homeopatii i alternativní možnosti léčby, odrazoval mě od nich. Naštěstí jsem ho neposlechla, naší dcerce obojí, jako doplněk klasickému léčení, ohromně pomohlo.
Pan doktor je vzdělaný, šikovný a má lidský přístup – proto dodnes nechápeme, jak mohlo k takovému nedopatření dojít.

Spokojená nejsem.Pan doktor je sice milý a úsměvavý,ale toto neléčí.Pan doktor se raději nevyjadřuje,asi aby nic nepokazil.Vše svádí na zuby a tím vyřeší vše,i když to má pak fatální následky.Z doslechu vím,že mnoho maminek odešlo a mnoho maminek je nespokojených.Jestli neodejdu,tak si pana doktora nechám jen na prevenci a očkování,stejně už jezdím léčit dítě jinam.Jediný profesionál je jeho zdr.sestra.Bohužel