Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Psychoedukace • 500 Kč

Psychosociální poradenství • 500 Kč

Psychoterapie • 500 Kč

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

Psychoterapie, mediace a psychosociální poradenství - konzultovna Praha 2 a Liberec Věřím, že život je hra a je skutečně jen a jen na nás, zda bu...

• Trauma
  • Deprese
  • Emoční poruchy

Ukončené školy

• Filozofická fakulta Univerzita Karlova (specializace Krizová intervence a supervize) PhDr.

Znalost jazyků

Rodinná psychoterapie

Skupinová psychoterapie

200 Kč

Centrum Komunikace (psychoterapie-mediace-supervize)

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,
    při čtení Vašich řádku jsem myslela na v ČR stále ještě málo známou psychospirituální krizi. Bezpečné zpracování Vašeho zážitku, který diametrálně změnil Vaše vnímání, prožívání, Vaši kvalitu života, je důležité pro to, aby nastala změna. K tomu je velmi vhodná psychoterapie. K psychospirituální krizi by Vám mohlo být užitečné podívat se na internetu na velmi zajímavý dokument "Být jabloňovým květem". Je o ženě, která se stala obětí rozšířeného vědomí. Dokument (z roku 2009) naleznete lehce, stačí napsat do vyhledávače název dokumentu. Alespoň zjistíte, zda se zabývat i touto cestou, či nikoli. Buď Vás to osloví, nebo ne. Obojí je zcela v pořádku. Jste dlouhodobě v nerovnováze a víte to. Hledáte změnu. Máte před sebou práci, věřím ale, že jste získala i určitý dar. Pokud budete potřebovat a chtít, ozvěte se.
    Srdečně zdravím, opatrujte se!
    Klára

PhDr. Klára Palme

• Dobrý den. Můj problém jsou stále častější migrény a špatná proměnlivá nálada. Snažím se migrény řešit, jsem už objednaná na neurologii. Četla jsem o ní hodně článků, i to, že může být způsobena stresem. Já sama u sebe si stres neuvědomuji, nebo možná nepřipouštím. Mám léky na migrény, občas zaberou, občas ne. Jak mám postupovat dál? Doktor mi momentálně napsal na týden neschopenku, abych si odpočinula, ale nemůžu to tak dělat pořád kvůli zaměstnání.

Dobrý den, návštěva neurologa je určitě namístě. Pokud se ukáže, že Vaše potíže nejsou důsledkem pouze somatických příčin, pak je potřeba jít cestou hledání v psychosomatické rovině. Je důležité najít příčinu symptomů, které popisujete. Nějaký počátek tyto symptomy mají. K jejich objevení je vhodná psychoterapie. S terapeutem máte šanci objevit souvislosti a vystoupit tak z kruhu. Tím, že pochopíte příčinu, máte šanci na změnu. Migrény nezřídka souvisí s obavami ze selhání. U Vás může být jistě příčina jiná, každý jsme originál a náš život je neopakovatelný. Uvedla jsem to jen pro ukázku, jak je možné začít pozorovat náš život a hledat tak důležité souvislosti. Přeji Vám trpělivost a víru, že můžete své potíže aktivně řešit a vyřešit. Srdečně zdravím, Klára

PhDr. Klára Palme

• Trauma
  • Deprese
  • Emoční poruchy

Ukončené školy

• psychoterapie

Stáže

• 2016 - dosud GI institut - Psychoterapeutický výcvik pro sociálně zdravotní oblast - systemická psychoterapie
  • 2017,2018 Gaudia Praha - náslechy a práce v reflektujícím týmu během psychoterapeutických sezení
  • 2017 Fokus Liberec - dobrovolnická práce - aktivizační práce se skupinou

Znalost jazyků