Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Psychoedukace • 500 Kč

Psychosociální poradenství • 500 Kč

Psychoterapie • 500 Kč

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

Psychoterapie, mediace a psychosociální poradenství - konzultovna Praha 2 a Liberec Věřím, že život je hra a je skutečně jen a jen na nás, zda bu...

• Trauma

Rodinná psychoterapie

Skupinová psychoterapie

200 Kč

Centrum Komunikace (psychoterapie-mediace-supervize)

Umístění: Centrum Komunikace (psychoterapie-mediace-supervize) individuální psychoterapie

Pí. Klára Palme je velmi příjemná a má mnoho zkušeností. Vedla mě k vlastním rozhodnutím a pochopením sama sebe. Je velmi empatická a terapie se posouvá rychle, pokud je tomu pacient nastaven.

Umístění: jiné místo Jiný

Paní Palme nám byla velkou oporou, když jsme jako rodina čelili zcela nové situaci, propuknutní vážného psychického onemocnění u teenagera.
Pomohla nám pochopit co se děje v životě nemocného a jak mu být podporou v této závažné situaci. Neocenitelná byla její role při léčení vztahu celé širší rodiny, kde bylo hodně nepochopení a vztahy byly velmi poškozené. Díky jejímu citlivému, ale pragmatickému přístupu jsme začali být připraveni na budoucí situace a mohli na ně lépe reagovat, když postupně nastávaly. Nutno říct, že paní psychoterapeautka měla pravdu v předvídaní většiny budoucích situací, bylo znát, že se v dané problematice dobře orientuje.
Nyní po více než dvou letech si dovolím říct, že nemít ji jako průvodce touto děsivou životní zkušeností, vše by bylo jistě mnohem horší. Naše rodina se naučila situaci přijmou, fungovat v ní a vytvořit bezpečné zázemí pro nemocného, ve kterém se postupně může i léčit.

Umístění: Centrum Komunikace (psychoterapie-mediace-supervize) partnerská psychoterapie

Terapeutka nám s velmi lidským a respektujícím přístupem naslouchala našim partnerským potížím. Pomohla nám objevit naše nefungující vzorce, na které jsme s partnerem naráželi. Měla jasný systém, konzultace nebyly rozplizlé. To nám vyhovovalo. Náš vztah a hlavně komunikace se velmi zlepšily! Termín byl brzy!

S paní psychoterapeutkou jsem měla čtyři sezení, během nichž jsem díky ní získala schopnost přemýšlet o sobě, svých problémech a svých zažitých postupech jiným způsobem. Naučila jsem se identifikovat své pocity a porozumět jim. Díky terapiím se umím přesněji vyjadřovat, mám pocit větší sounáležitosti s okolím a hlubší vztah se svými blízkými. Lépe rozumím sama sobě. Paní terapeutka je velmi vstřícná, sympatická a ohleduplná. Její přítomnost na mě působila pozitivně. Při našich sezení jsem vždy měla pocit bezpečí. Určitě její služby doporučím.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,
    při čtení Vašich řádku jsem myslela na v ČR stále ještě málo známou psychospirituální krizi. Bezpečné zpracování Vašeho zážitku, který diametrálně změnil Vaše vnímání, prožívání, Vaši kvalitu života, je důležité pro to, aby nastala změna. K tomu je velmi vhodná psychoterapie. K psychospirituální krizi by Vám mohlo být užitečné podívat se na internetu na velmi zajímavý dokument "Být jabloňovým květem". Je o ženě, která se stala obětí rozšířeného vědomí. Dokument (z roku 2009) naleznete lehce, stačí napsat do vyhledávače název dokumentu. Alespoň zjistíte, zda se zabývat i touto cestou, či nikoli. Buď Vás to osloví, nebo ne. Obojí je zcela v pořádku. Jste dlouhodobě v nerovnováze a víte to. Hledáte změnu. Máte před sebou práci, věřím ale, že jste získala i určitý dar. Pokud budete potřebovat a chtít, ozvěte se.
    Srdečně zdravím, opatrujte se!
    Klára

PhDr. Klára Palme

• Dobrý den. Můj problém jsou stále častější migrény a špatná proměnlivá nálada. Snažím se migrény řešit, jsem už objednaná na neurologii. Četla jsem o ní hodně článků, i to, že může být způsobena stresem. Já sama u sebe si stres neuvědomuji, nebo možná nepřipouštím. Mám léky na migrény, občas zaberou, občas ne. Jak mám postupovat dál? Doktor mi momentálně napsal na týden neschopenku, abych si odpočinula, ale nemůžu to tak dělat pořád kvůli zaměstnání.

Dobrý den, návštěva neurologa je určitě namístě. Pokud se ukáže, že Vaše potíže nejsou důsledkem pouze somatických příčin, pak je potřeba jít cestou hledání v psychosomatické rovině. Je důležité najít příčinu symptomů, které popisujete. Nějaký počátek tyto symptomy mají. K jejich objevení je vhodná psychoterapie. S terapeutem máte šanci objevit souvislosti a vystoupit tak z kruhu. Tím, že pochopíte příčinu, máte šanci na změnu. Migrény nezřídka souvisí s obavami ze selhání. U Vás může být jistě příčina jiná, každý jsme originál a náš život je neopakovatelný. Uvedla jsem to jen pro ukázku, jak je možné začít pozorovat náš život a hledat tak důležité souvislosti. Přeji Vám trpělivost a víru, že můžete své potíže aktivně řešit a vyřešit. Srdečně zdravím, Klára

PhDr. Klára Palme

• Trauma