Na Struze, Trutnov
Ordinace psychologa s.r.o. - ambulance klinické psychologie pro děti a dospělé

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Pojišťovna VZP, a.s., + 4 Více

Komenského 63, Vrchlabí
Ordinace psychologa s.r.o. - ambulance klinické psychologie pro děti a dospělé

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, + 3 Více

Na struze 30, Trutnov
Dopravně psychologická laboratoř Trutnov

Hotovost

Špitálská 149, Hradec Králové
Dopravně psychologické centrum Hradec Králové

Hotovost

Zobrazit ostatní psychologů v okolí

klinická psychologie, psychoterapie pro děti i dospělé, krizová intervence, akreditovaný dopravní psycholog objednání na dopravně psychologické vyšet...

I já mohu všem jen a jen DOPORUČIT!! paní doktorka mi ukázala správný směr , hodně zvedla sebevědomí a úžasný náhled na různé věci,moc jí za vše děkuji

K paní doktorce chodím již několik let...v různých etapách svého života. Pokaždé mi paní doktorka ukáže cestu a zpevní mi můj chodníček. Doporučuji každému kdo váha navštívit tento tip lékaře.

Mohu jen doporučit! Líbí se mi její nehodnotící a nepoučující přístup, kterým dokáže člověka provést různými životními úskalími. Je takovým průvodcem, který vás podrží a pomůže najít v sobě to, co právě potřebujete a dojít tam, kam chcete.

11 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    ráda bych se optala,jak jednat s dcerou 4,5roku.Dcera je velmi svéhlavá a momentálně i dost drzá až oprsklá.Jezdí jednou za 14 dní na víkend k otci,nekdy po domluvě i na 4-5 dní.Vždy po návratu je roztěkaná,což i chápu,neposlouchá.Já jsem někdy výbušna,ikdyž to není potřebné.Jak bych měla jednat,aby mi neřikala,že chce za tatínkem,protože on ji nedává na zadek apod..Jak se v takovýchto situacích zachovat,co jí říct.?Já se snažím,abych nebyla uplně ta zlá,ale dovolovat ji opravdu vše nechci.Děkuji moc N.

Dobrý den, situace rozvedených rodičů bývá pro děti vždy náročná. Nevím, jak dlouho jste s partnerem od sebe, jak dlouho praktikujete tento typ kontaktu. Rozchod je vždy velkou zátěží i pro dospělé, není snadné se s tím vyrovnat a není snadné se udržet a nepouštět takové emoce směrem k dítěti, nemluvit o druhém rodiči nehezky, apod. Problémy s adaptací po návratu od druhého rodiče nejsou výjimkou, v tomto věku naopak jsou velmi obvyklé. Je možné, že váš bývalý partner možná uplatňuje jiný výchovný přístup, snaží se dceři "vynahrazovat" svou nepřítomnost. Bylo by ideální, kdybyste byli schopni spolu komunikovat jako rodiče, odhlédli od případných sporů na partnerské rovině, a domluvili se na jednotném výchovném přístupu. Pokud to možné není, je pro vaši dceru důležité, abyste dokázala nemluvit o jejím otci před ní ošklivě, zohlednit a respektovat adaptační období po návratu od otce. Je ovšem nutné, aby byla zachována určitá pravidla, to, jak spolu ve vaší domácnosti fungujete. Např. já chápu, že u tatínka chodíš spát později, ale tady je to jinak, chodíš do školky a potřebuješ být odpočatá a proto chodíš spát po večerníčku a tak to bude. A trvat na dodržování pravidel. Možná by pro vás bylo dobré, kdybyste si domluvila konzultaci a společně s psychologem se dívala na to, zda pravidla, tak, jak je máte, odpovídají tomu, co je vhodné pro dítě v tomto věku a zohledňuje případné specifické potřeby vaší dcery. Eventuelně konzultovat váš postup v určitých konkrétních situacích a ujistit se, že je to takto OK: Přeji hodně trpělivosti. :)

Mgr. Klára Borůvková

• Dobry vecer pani Klaro, obracim se na Vas s velkou prosbou: mam doma 6 tydenni Emicku, ktera po narozeni stale place, presto, ze je nakojena, prebalena, place v kocarku, place pri kojeni. Vim, ze je to prevazne zpusobene kolikou, protoze se strasne krouti, kope nozickama a take zrudne a mava pestickama, jak ji tvrde brisko boli. Uz skoro nic nejim, bojim se cokoliv vzit do pusy. Presto mne to desne trapi, ze ji neumim pomoci. Jedine co pomaha je nosit ji na rukou a konejsit. Ale mam jeste 2leteho synka, ktery take potrebuje nehu a lasku, tak ji nemohu stale nosit v naruci....co mi prosim doporucujete ? Nemuze mit treba nejake zdravotni problemy? Priznam se Vam, ze mi po 14 dnech od narozeni se skutalela s kojeneckeho polstare na zem (cca 0,5,metru). Nemuze mit nejakou ujmu?

Jsem nestastna a casto placu, ze ji nerozumim a nemohu ji pomoci. Za to vecer a celou noc spi skvele ( cca v kuse spi i 7 hodin!). Tak co ji muze byt? Mam se obratit na pediatra? To jsem uz udelala a pry to prejde, ze je jeste malinka, tak nevim.

Moc dekuji za pomoc.
    Preji hezky vecer,
    S pozdravem,
    Sona Filipova

Dobrý den, excesivní (nadměrný) pláč u miminek může být způsobem kolikou, ale příčinou mohou být i jiné důvody. Pokud jde o koliku, jedná se o adaptivní záležitost, zlepšuje se často vhodnou manipulací (způsob nošení), která ulevuje, ideálně poloha v klubíčku. Lze doporučit i šátek (nikoli svislá poloha, ale naopak klubíčko), ten děti často uklidní také intenzivním vnímáním maminky. A vám umožní mít volné ruce pro starší dítko. Příčinou může být také dráždivá nervová soustava, jako důsledek prenatální situace či porodu. To těžko soudit takto. Pokud se týče úrazu, který popisujete, chápu to tak, že je to již měsíc stará záležitost, pokud by měla vaše miminko vážněji hrozit jistě by se to projevilo velmi záhy.
    Chápu, že jste z celé situace nešťastná a taková situace může v nás jako matkách vyvolávat pocit, že jsme úplně nemožné či neschopné. To je obvyklá reakce na takovouto zátěž. Zkuste najít ve svém okolí nějakou šikovnou laktační poradkyni nebo dulu, která by vám mohla s tímto pomoci. Popřípadě poradnu psychomotorického vývoje. Nebo se obraťte na dětského psychologa, i když vím, že čekací doby bývají dlouhé...snažím se vždy časově zohlednit těhotné či maminky s malými miminky.

Mgr. Klára Borůvková