Praktický lékař pro děti a dorost
Volgogradská 147/2434, Ostrava

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost

Maximalna spokojnost s pani doktorkou Macečkovou. Ludskost je na prvom mieste a neberie nasho syna ako kus na ktory treba napisat co najviac lieciv aby chemia zvitazila.Som velmi spokojna s prijemnym a pozitivnym prostredim a jednanim pani doktorky a taktiez pani sestricky ktore su na spravnom mieste. Absolutne stotoznenie pokial sa jedna o lahsi pripad nemoci a nasadenie vhodneho preliecenia. Ich pristup ci uz pani doktorky alebo pani sestricky je primerany zakrokom ktore su vhodne a vzdy bola kazda jedna choroba alebo zdravotny problem vyrieseny adekvatne. Nestretla som sa este s takymto ludsko-odbornym pristupom ktory by bral na zretel individualnost jedinca. Za mna absolutne najlepsia volba doktora akeho by som kedy mohla odporucit.

Paní doktorka patři k nejvíce empatickým lékařům, se kterými jsem se za celý svůj život setkal. Navštěvoval jsem ji s maminkou od mého narození, i můj mladší bratr a musím konstatovat, že vždy dokázala odhadnout závažnost situace. V případě běžných onemocnění zbytečně nikdy pro nás nepředepisovala antibiotika a vždy se ukázalo, že její volba byla správná. Naopak vždy, když šlo o velmi závažné onemocnění, které vyžadovalo další vyšetření odborníkem nebo okamžitou hospitalizaci, dokázala tuto situaci okamžitě správně vyhodnotit a konala a zajistila vše potřebné při předání do péče dalších odborníků. Paní doktorka je vzácným příkladem toho, kdy lékař vnímá svého pacienta nikoli jako objekt okamžité choroby, ale snaží se pozorným a citlivým přístupem zjistit možné příčiny a pohlíží na pacienty celostně. Takovýto přístup velmi oceňuji. Nyni jsem již z péče paní doktorky z důvodu dosažení dospělosti vyřazen a bude pro mě velmi těžké najít podobně empatického lékaře. Ondřej Beránek, 19 let.

K paní doktorce chodil syn od narození do svých tří let, pak jsme z důvodu stěhování změnili pediatra. Nicméně paní doktorka synovi vždy pomohla, byla velmi milá a ochotná. Snaží se nejdříve řešit problém méně agresivními prostředky, antibiotika vždy volila až v případě nutnosti. Oceňuji i možnost telefonické konzultace.Sestřička je rovněž velmi příjemná osoba, k dětem mají obě dámy velmi hezký a vnímavý přístup. Nikdy jsme neměli v této ordinaci žádný problém, mohu jen doporučit!!!

U paní doktorky Macečkové máme dvě děti v péči od narození doteď (syn 14 let, dcera 16 let) a jsme maximálně spokojení - s přístupem i léčbou. Paní doktorka je pečlivá, u dětí sleduje vždy všechny aspekty dané situace, nefunguje stylem "Chcete recept na antibiotika? Zde jest! ..." a možná i díky tomu naše děti užívají antibiotika jen příležitostně, spíše zřídka (ale pak pomáhají). Homeopatika, o kterých se zde někteří jiní rodiče zmiňují, nám paní doktorka nabízí, ale nenutí, doporučí nám vždy současně i klasickou léčbu a dává nám na výběr. Co velmi oceňuji, je partnerský přístup paní doktorky - postup v dané situaci nám nenutí, diskutuje s námi přínosy a rizika, takže máme z rozhodnutí, které pak přijmeme, informovaný pocit (např v případě očkování proti HPV u dcery). Nám také vyhovuje, že paní doktorka vnímá jak fyzický, tak psychický stav dítěte, jeho momentální životní situaci (vliv aktuální zátěže ve škole apod). V krizové situaci (u syna, ve věku 3 let) ale reagovala bleskově a vděčíme jí za to, že syn neměl z daného zdravotního problému žádné trvalé následky. Sestřička je velmi profesionální a ochotná/příjemná, mnozí jiní lékaři by ji mohli závidět. V ordinaci je standardně k dispozici i CRP, díky čemuž do našich dětí necpeme více antibiotik, než je bezpodmínečně nutné. Bonus navíc - paní doktorka je ochotná k telefonickým konzultacím i po ordinačních dobách (obtěžovali jsme i o víkendu), bez problémů poradila a nasměrovala nás. Můžeme všem rodičům jen doporučit!

Paní doktorka "povídálka"... Na horečky homeopatika, musím se doprošovat o doporučení na vyšetření, už nám takto málem přivodila u syna problém... Neví, jestli se má očkovat a co se má vlastně očkovat, navíc očkování v poradně provádí sestra, což mi přijde hodně nestandartní postup... Vždy jen kecá a neléčí, u mého druhého dítěte mi vykládá, čím ho mám živit apod.... Navíc v čekárně nikdo není a čekáte třeba i hodinu, protože paní doktorka třeba svačí v tom svém kutlochu... Děs, nejsem vůbec spokojená a po půl roce odcházíme... Kdo chce lékařku a ne léčitelku,tak k této "doktorce" opravdu ne.

Vstřícná, pečlivá, odborník. Jsem ráda, že nedostáváme na každý kašel hned antibiotika, běžně vyšetřuje v ambulanci CRP test s výsledkem na počkání. Měli jsme teď se synem zdravotní problémy, ale všechno jsme společně dobře zvládli, jsem opravdu spokojená. Když se domluvíme, dáváme i homeopatika / nám výborně fungují /, jindy je potřeba klasickou léčbu. Její přístup je pečlivý, dbá na zdraví dítěte i můj názor rodiče.

Pacienti od pani Maceckove odchazeji ve velkem,pokud obzvlast netrpite na vaznejsi choroby,muzu doporucit,ale pokud uz jsou potize pryc!Ma sve oblibene homeopatika a ty bohuzel na astma,potize dychaci a horecky nezabiraji,pokazde nam pomohli na pohotovosti a pak zmena lekare,ma osobni zkusenost!!!!

Velice vstřícná, příjemná a především pečlivá paní doktorka.

K paní doktorce chodíme 10 měsíců, nemám k ní žádné výhrady, naopak. Sestřička je také fajn. Cením si také možnosti telefonické konzultace, když si nejsem v něčem úplně jistá.

Poznámka k příspěvku z 2010-06-16 10:35:02: Přebalovací pulty jsou v čekárně tři, ale čekárny jsou dvě, takže Vaše paní mohla vejít do druhé čekárny pro větší pacienty. Jinak problém s kočárky tam bohužel je, také si zamykám kočárek venku v přístřešku. Zatím nás to stálo jednu deku a hračku, které jsem v kočárku zapomněla, když už jsem měla opravdu plné ruce. Teď už to zvládám, ale krátce po porodu to pro mne bylo také velmi složité.

K pani doktorce nechodime jako pravidelni pacienti, ale byli jsme zde se synem dvakrat, kdyz zastupovala nasi pani doktorku. Kazdopadne jsem byla pri odchodu, zcela rozcarovana pristupem pani doktorky i sestry. Nebyl spatny nebo neprofesionalni, to urcite ne, lekarka je profesne jiste zcela na vysi. Jen jsem byla zaskocena dle meho nazoru velice chladnym pristupem (snad proto, ze nejsem jeji pacienti) a hlavne snahou pani doktorky prevest nas na nejakou alternativni formu mediciny s peckama od svestek a podobne... =o( az jsem mela pocit, ze nas do teto doby lecila nase pani doktorka uplne spatne. Navic pri odchodu, kdy sestra syna jeste prevazovala, rekla pro moji osobu velmi nevhodnou poznamku,ktera se me potom co jsme si se synem uzili u predcasneho porodu a po porodu na detske JIP VELICE DOTKLA... takze zlata nase sestricka a pani doktorka Vesela.